Bursa’nın 3 Jeotermal Alanı İhaleye Çıkarılıyor

Bursa’nın 3 Jeotermal Alanı İhaleye Çıkarılıyor

Bursa`da 3 jeotremal kaynak-doğal mineralli su arama ruhsatlı saha ihale yoluyla özel sektöre açılacak. 

ae_jeotermal_bursa_ihaleBursa İl Özel İdaresi Çevre ve Sağlık Daire Başkanlığı`ndan yapılan duyuruya göre, il sınırları içindeki bazı jeotermal kaynak ve doğal mineralli su arama ruhsatlı saha ihaleye çıkarıldı. Devletin hüküm ve tasarrufu altındaki Jeotermal Kaynak-Doğal Minarelli Su Arama ruhsatlı sahalar Açık Teklif Usulü`yle ihale edilecek. İhaleler 26 Haziran 2013 tarihinde saat 14:00`ten itibaren Bursa İl Özel İdaresi İl Encümeni Toplantı Salonunda sırasıyla yapılacak.

Bursa`da ihaleye açılan jeotermal sahalar ve bazı bilgiler şöyle: 

1) İnegöl-Kurşunlu`daki 1300 hektarlık doğal mineralli su sahası. Muhammen bedel 112 bin 378 lira, geçici teminat 3 bin 371 lira.
2) Kestel-Alaçam Babasultan`daki 4500 hektarlık jeotermal kaynak sahası. Muhammen bedel 72 bin 360 lira. Geçici teminat 2 bin 170 lira.
3) Yıldırım-Hamamlıkızık`taki 4525 hektarlık jeotermal kaynak sahası. Muhammen bedel 72 bin 751 lira. Geçici teminat 2 bin 182 lira.

Kaynak: Enerji Günlüğü

About author

Ahu Binici
Ahu Binici 1369 posts

Yıldız Teknik Üniversitesi mezunu olan Ahu Binici, Alternatif Enerji Platformu’nun kurucu ortaklarından olup, aynı zamanda Alternatifenerji.com’un sosyal medya yöneticiliğini yapmaktadır. TemizDünya Ekolojik Yatırımlar Ltd. Şti.’de 4 yıl boyunca çeşitli Birleşmiş Milletler, Kalkınma Ajansı gibi çeşitli kurumların işbirliğinde gerçekleştirilen ekoloji, temiz enerji ve farkındalık projelerinde proje koordinatörlüğü yapmıştır. Bugüne kadar çevre alanında çalışan farklı STK’larda gerçekleştirilen projelerde görev almıştır. Genç Çevre Girişimi Platformu’nun ve Denge Ekoloji Derneği kurucu üyesi ve Dünya Enerji Konseyi Türk Milli Komitesi Genç Delege’sidir. Silikon Vadisi kurumu Founder Institute tarafından desteklenen Ecotrend Yaşam Stili Platformu’nun ve Ecoana'nın kurucu ortağıdır.

You might also like

HABERLER

Yeşil Okullar Projesi İçin Start Verildi!

ÇEDBIK dünyadaki diğer 28 Yeşil Bina Derneğinin arasına katılarak Amerikan Yeşil Binalar Konseyi’nin Yeşil Okullar anlaşmasına dahil oldu. Türkiye’de Yeşil Dönüşümün lideri ÇEDBİK bugüne kadar sürdürdüğü bilinçlendirme çalışmalarına bir yenisini

HABERLER

Skandallı Riffgat Rüzgar Türbini Açıldı Ama Şubat’a Kadar Üretim Yok

Almanya, Kuzey Denizi’nde yapımını tamamladığı Riffgat Rüzgar Enerji Çiftliği’ni hizmete açtı. Ancak çiftliğin bir sorunu var: Şubata kadar enerji üretemeyecek! Yapımından bitimine kadar bir dolu aksiliğin yaşandığı çiftlik, ülkede tartışmalara

Elektrik Satışı 0 Comments

Türk Telekom Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’ndan Tedarik Lisansı Aldı

TTES Elektrik Tedarik Satış A.Ş., Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’ndan Tedarik Lisansı aldı. TTES Elektrik Tedarik Satış A.Ş., Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’ndan Tedarik Lisansı aldı. Türk Telekom’dan KAP’a yapılan açıklamada, “Bağlı