Bursa’nın 3 Jeotermal Alanı İhaleye Çıkarılıyor

Bursa’nın 3 Jeotermal Alanı İhaleye Çıkarılıyor

Bursa`da 3 jeotremal kaynak-doğal mineralli su arama ruhsatlı saha ihale yoluyla özel sektöre açılacak. 

ae_jeotermal_bursa_ihaleBursa İl Özel İdaresi Çevre ve Sağlık Daire Başkanlığı`ndan yapılan duyuruya göre, il sınırları içindeki bazı jeotermal kaynak ve doğal mineralli su arama ruhsatlı saha ihaleye çıkarıldı. Devletin hüküm ve tasarrufu altındaki Jeotermal Kaynak-Doğal Minarelli Su Arama ruhsatlı sahalar Açık Teklif Usulü`yle ihale edilecek. İhaleler 26 Haziran 2013 tarihinde saat 14:00`ten itibaren Bursa İl Özel İdaresi İl Encümeni Toplantı Salonunda sırasıyla yapılacak.

Bursa`da ihaleye açılan jeotermal sahalar ve bazı bilgiler şöyle: 

1) İnegöl-Kurşunlu`daki 1300 hektarlık doğal mineralli su sahası. Muhammen bedel 112 bin 378 lira, geçici teminat 3 bin 371 lira.
2) Kestel-Alaçam Babasultan`daki 4500 hektarlık jeotermal kaynak sahası. Muhammen bedel 72 bin 360 lira. Geçici teminat 2 bin 170 lira.
3) Yıldırım-Hamamlıkızık`taki 4525 hektarlık jeotermal kaynak sahası. Muhammen bedel 72 bin 751 lira. Geçici teminat 2 bin 182 lira.

Kaynak: Enerji Günlüğü

About author

Ahu Binici
Ahu Binici 1369 posts

Yıldız Teknik Üniversitesi mezunu olan Ahu Binici, Alternatif Enerji Platformu’nun kurucu ortaklarından olup, aynı zamanda Alternatifenerji.com’un sosyal medya yöneticiliğini yapmaktadır. TemizDünya Ekolojik Yatırımlar Ltd. Şti.’de 4 yıl boyunca çeşitli Birleşmiş Milletler, Kalkınma Ajansı gibi çeşitli kurumların işbirliğinde gerçekleştirilen ekoloji, temiz enerji ve farkındalık projelerinde proje koordinatörlüğü yapmıştır. Bugüne kadar çevre alanında çalışan farklı STK’larda gerçekleştirilen projelerde görev almıştır. Genç Çevre Girişimi Platformu’nun ve Denge Ekoloji Derneği kurucu üyesi ve Dünya Enerji Konseyi Türk Milli Komitesi Genç Delege’sidir. Silikon Vadisi kurumu Founder Institute tarafından desteklenen Ecotrend Yaşam Stili Platformu’nun ve Ecoana'nın kurucu ortağıdır.

You might also like

Elektrik Üretimi 0 Comments

Vefa, Inogen’le Güneş Enerjisinden Elektrik Üretecek

Türkiye’nin yenilenebilir enerji kaynağındaki potansiyeli gören ve bu alanda yatırım yapma kararı alan Vefa, yeni markası Inogen ile güneş enerjisinden elektrik üretecek. Vefa, Inogen ile yenilenebilir enerji alanında yenilikçi, verimli,

HABERLER

İran’da Çöpler Elektriğe Çevrilecek

Amerikalı enerji şirketi Eco Energy World, İran’da çöpten elektrik üreten fabrika kurulmasıyla ilgili bir anlaşma imzaladı. Amerikalı “Eco Energy World” şirketi temsilcisi ve İran Çaharmahal ve Bahtiyari Eyaleti Valisi Malik-Muhammed

HABERLER

BEDAŞ’a Elektrikli Araç

BEDAŞ, filosuna 10 yeni elektrikli araç kattı. Türkiye’de elektrikli araç kullanımı yavaş yavaş artış gösteriyor. http://www.gazetelobisi.com’un haberine göre, “Enerjimizle yola çıkıyoruz” sloganı ile araç filosuna 10 adet BMW İ3 elektrikli