Bu Türbinde Hata Yok, 2 Kanat Var

Bu Türbinde Hata Yok, 2 Kanat Var

2 kanatli turbinABD’de 2 kanatlı (evet yanlış okumadınız, 2 kanatlı) ve 500 kw’lık bir rüzgar türbini Texas’ın Mitchell yöresindeki bir artıma tesisinin enerjisini sağlıyor.  Windflow Technology tarafından tasarlanan ve  General Dynamics SATCOM Technologies lisansı ile üretilen türbinin, 45 metrelik rotor çapı ve  1,590 m2 etkileme alannı var.  The Windflow 45-500  8.5 m/s hızda rüzgar alan bölgelerde kullanılabiliyor.

Windflow şirketi yetkilileri prototip  motorun geçtiğimiz Ekim ayında bitirildiğini, fabrikada test edildikten sonra motor, gövde ve kanatların Mart 2015 sonu itibarı ile teslim edildiğini açıkladılar. Türbinin 2 günde sorunsuzca dikildiğini bildiren şirket, iç kısmın montajının ve devreye alınmasının ise 1 haftada tamamlandığını bildirdiler. Prototipin şu ana kadar yüzlerce kilowatt saat elektrik enerjisi ürettiğini ve sürekli olarak hizmet vermeye devam edeceğini ekleyen Windflow şirketi, aslen Yeni Zelanda’lı bir şirket. 33 metre  uzunluğunda ve 2 kanatlı türbinler imal ediyor. 45-500 modeli ise henüz prototip aşamasında ama Texas’ta kullanıma başlanmasını takiben, ticari olarak ta satışına başlanacak.
Türbinlerinin avantajlarını hafiflik, minimal ses ve kolay montaj olarak sıralayan Windflow’un yeni ürünün teknik detaylarını İngilizce orijnalinden incelemek için tıklayınız.

About author

Senem Gençer
Senem Gençer 761 posts

Alternatifenerji.com’un kurucu ortaklarından biri ve CEO’su olan Gençer, 1971 yılında Diyarbakır’da doğdu. 1993 yılında ODTÜ İşletmeyi bitirdikten sonra, Johnson & Johnson Medical ve Yeni Zelanda Büyükelçiliği gibi farklı kurumlarda çalıştı. 2007 yılında güneş enerjisi ve LED aydınlatma konularında halen çalışmakta olan Ekogüneş’i ve Türkiye’nin ilk online solar ürün satış sitesi olan www.ekogunes.com’u kurdu. Gençer, aynı zamanda Güneş Enerjisi ve Sanayicileri Derneği GENSED’in kurucu üyelerindendir.

You might also like

HABERLER

İnci Akü Elektriki Otomobil Devrimine Hazır

İnci Holding Yönetim Kurulu Başkanı Perihan İnci, elektrikli araçta akü talebine hazır olduklarını söyledi. İnci, jant ve akü üretiminde 2023’te dünyanın sayılı şirketleri arasına gireceklerini kaydetti Aile Meclisi’ni kurup, anayasasını

Rüzgar enerjisi 0 Comments

İzmir’de Temiz Enerji Zirvesi Gerçekleştirilecek

Temiz Enerji Zirvesi, 11 Mayıs Çarşamba günü saat 13.00’da Tarihi Havagazı Kültür Merkezi’nde (Alsancak/İzmir) gerçekleştirilecek. Yeni Arayışlar Girişimi Platformu Derneği (YAPDER), iklimekonomisi.org işbirliği ile Gözlem Gazetesi, Ekonomi Gazetecileri Derneği (EGD)

Biyo Enerji 0 Comments

2.Ulusal Biyoyakıtlar Sempozyumu Samsun’da Gerçekleştirilecek

T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Karadeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü tarafından düzenlenen 2. Ulusal Biyoyakıtlar Sempozyumu, 27-30 Eylül 2016 tarihlerinde Samsun’da yapılacak. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Samsun İl Müdürlüğü,