Borusan EnBW’ye “Yeşil Elektrik” Sertifikası

Borusan EnBW’ye “Yeşil Elektrik” Sertifikası

Borusan EnBW Enerji, Alman TÜV NORD GMBH şirketinin “Yeşil Elektrik” sertifikasını alan ilk Türk enerji şirketi oldu.

BorusanENBW_HomePage_1Portföyünün tamamı yenilenebilir enerji kaynaklarından oluşan Borusan EnBW Enerji “Yeşil Elektrik” sertifikası alan ilk Türk enerji şirketi oldu. TÜV NORD Teknik Kontrol ve Belgelendirme Şirketi, Borusan EnBW Enerji santrallerinde yaptığı denetimler sonucunda, “TÜV NORD CERT A75- S026-1 (Rev:1/2014) Standardına göre Gönüllü Yeşil Elektrik” sertifikasını Borusan EnBW Enerji’ye verdi.

Yüzde 100 yenilenebilir kaynaklardan üretim yapan Borusan EnBW Enerji bu sertifika ile müşterilerine yüzde 100 yeşil enerji tedarik ettiğini belgeleyen ilk Türk enerji şirketi oldu. “İyi enerji” adını verdiği ürün grubu ile tüketiciyi “sürdürülebilirlik” vizyonunu benimseterek yeşil elektrik tüketimine davet ediyor. Doğaya en az etki ile çevre dostu elektrik tedarik etmek isteyen sanayi ve ticarethane tipi tüketicilere en uygun ürünü sunuyor.

Elektrik enerjisi ürünleriyle daha fazla tüketiciye ulaşıyor

2007 yılından bu yana enerji sektöründe faaliyette olan Borusan’ın 2009 yılında Almanya’nın en büyük enerji şirketlerinden biri olan EnBW Energie Baden Württemberg AG ile oluşturduğu stratejik ortaklıkla kurulan Borusan EnBW Enerji sektöre damgasını vuruyor.

Türkiye enerji sektörünün önemli oyuncuları arasında yer almak için yenilenebilir kaynaklardan oluşan portföyünü genişletmeye devam eden Borusan EnBW Enerji bu doğrultuda müşteri ihtiyaçlarına cevap veren elektrik enerjisi ürünleriyle daha fazla tüketiciye ulaşıyor.

Şirket, Bandırma Rüzgâr Enerjisi Santrali (60 megawatt), Yedigöl-Aksu Hidroelektrik Santrali (50 megawatt) ve Balabanlı Rüzgâr Enerjisi Santrali (50 megawatt) ile birlikte toplam 160 megawatt kurulu güce sahip bulunuyor.

İnşaatı devam eden 4 yeni rüzgâr santrali, bir kapasite artırımı projesi ve geliştirmekte olduğu projeleri ile Borusan EnBW Enerji’nin mevcut portföyü 735 megawatt düzeyinde bulunuyor. Şirket, stratejik hedefleri doğrultusunda, tamamı yenilenebilir enerji kaynaklarına dayalı olmak üzere, toplam 2.000 megawatt’lık kurulu güce ulaşmayı planlıyor.

Kaynak: Enerji Enstitüsü

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

IBM’den Akıllı Dünya Girişimleri

IBM 2012 Global Kurumsal Sorumluluk Raporu, Akıllı Dünya girişimlerini hızlandıran yeni hizmetlerin ve adımların detaylarını içeriyor. Teknoloji alanında başarılı projelere imza atan IBM, çalışmalarına devam ediyor. Akıllı Dünya vizyonuyla uyumlu

YATIRIMCI

Lisanssız Üretime Arazi Tahsisi

Cari açıkla mücadele ile ilgili açıklamalarda bulunan Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, yatırımcının önünü açacak ve cari açıkla mücadelede ülkenin elini güçlendirecek üç düzenlemeyi hayata geçireceklerini, yapacakları düzenlemedeki üç başlıktan birinin

HABERLER

Evsel Atık Bertarafının Yeni Çalışanları Solucanlar Olacak

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının başlattığı proje kapsamında Türkiye’de ilk kez İzmir’de kurulacak tesisle, evsel atıkların gübreye dönüştürülmesinde solucanlardan yararlanılacak. Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre, şehirlerin çöp sorununa solucanlar çare olacak. Türkiye’de