Bor ve Hidrojenden Yakıt Üretildi

Bor ve Hidrojenden Yakıt Üretildi

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi’nde hidrojen ve bor bulundurabilen, benzin ya da dizel motorlarda yakıta katkı olarak kullanılan sıvı yakıt geliştirildi.

Yenilenebilir enerji teknolojilerinde hız kesilmiyor. Bu alanda Türkiye’de de önemli çalışmalara imza atılıyor.

www.webtekno.com’un haberine göre, özellikle teknoloji devlerinin arasındaki yeni trend olan yenilenebilir ve temiz enerji kaynaklarının kullanımı her geçen gün daha fazla yaygınlaşıyor ve petrol gibi fosil yakıtların kullanımı azalıyor.

Her ne kadar bir süre daha yaygınlığından dolayı petrol ve türevleri olan fosil yakıtları kullanacak ve doğayı bir süre daha kirletecek de olsak bu yakıtların da alternatifleri ve daha temizleri de geliştiriliyor ve içten yanmalı, fosil yakıtlarla çalışan motorlarımız için daha temiz enerji kaynakları geliştiriliyor.

Bunlardan bir tanesi de son olarak Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi’nde öğretim üyesi olan Yardımcı Doçent Doktor Mükerrem Şahin önderliğindeki bir ekipten geldi.

Ekip hidrojen ve bor bulundurabilen, benzin ya da dizel motorlarda yakıta katkı olarak kullanılan bu sıvı yakıtı üniversite ve özel sektör iş birliği ile geliştirmiş.

Haberin devamı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

ABD’nin Temiz Enerji Destekçisi Yeni Enerji Bakanı

ABD Senatosu, Ernest Moniz’in enerji bakanı olarak atanmasını onayladı. Başkan Barack Obama, yaptığı açıklamada Senato’nun, Moniz’in atamasını oy birliğiyle onaylamasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Moniz’i çeşitli enerji kaynakları konusunda uzman,

YATIRIMCI

Reis Gıda’ya Yeşil Ekonomi Ödülü

Reis Gıda, çevreye karşı duyarlı bir yaklaşımla hareket ederek, geliştirdiği çevre odaklı sosyal sorumluluk projeleri nedeniyle Yeşil Ekonomi Ödülü’nü kazandı. Yeşil ekonomi kavramı gerçekte bütün ekonomi alanını ilgilendiriyor. Prensip olarak üretim aşamasında

HABERLER

Else Enerji Özkoyuncu Solar Enerji Santralini Tamamladı

Else Enerji, Yeşilhisar, Kayseri’de 2 MWp kapasiteli Özkoyuncu Solar Enerji santralini tamamladı. Else Enerji, Yeşilhisar, Kayseri’de 2 MWp kapasiteli Özkoyuncu Solar Enerji santralini tamamladığını duyurdu. Özkoyuncu Madencilik Stratejik Planlama ve