Bolu’ya Elektrikli Araçlar İçin Şarj İstasyonu Kuruldu

Bolu’ya Elektrikli Araçlar İçin Şarj İstasyonu Kuruldu

Avrupa’nın en büyük otoyol tesisi olan Bolu Dağı Highway Outlet Alışveriş ve Yaşam Merkezi’ne (AVYM) elektrikli araçlar için şarj istasyonu kuruldu.

boluya-elektrikli-araclar-icin-sarj-istasyonu-20140703AW134717-1

Avrupa’nın en büyük otoyol tesisi olan Bolu Dağı Highway Outlet Alışveriş ve Yaşam Merkezi’ne (AVYM) elektrikli araçlar için şarj istasyonu kuruldu.

Sürücülerin İstanbul ile Ankara arasındaki en uğrak mekanlarından biri olan Highway Outlet AVYM’de bir ilke imza atıldı. Elektrikli araç üretimi yapan Derindere Motorlu Araçlar firması, İstanbul’dan Ankara’ya giden elektrikli araçların yolda kalmaması için TEM Otoyolu’nun Bolu Dağı kesimindeki Highway Outlet’in otoparkına ilk şarj istasyonunu kurdu. Elektrikli bir araç, İstanbul’dan tam şarj yola çıktığında Bolu Dağı’nda aracını şarj ettikten sonra Ankara’ya gidebilecek. Bolu’dan Ankara’ya ulaşmak için de sadece 6 TL’lik şarj yetecek.

Araçların şarj süresi 2.5 saat 

Ürettikleri elektrikli araçla İstanbul’dan Bolu’ya gelen Derindere Motorlu Araçlar Satış Sonrası Hizmetler Müdürü Yalçın Konyalı, şarj istasyonu hakkında bilgiler verdi. Konyalı, “Türkiye’de trafikte tek elektrikli tek araç var. Bir şarjla 280 kilometre yol kat edebiliyor. İstanbul’dan tam şarjlı olarak buraya kadar gelen araç, şarj ettikten sonra Ankara’ya kadar gidebilsin diye şarj istasyonunu buraya kurduk. Çünkü araçların şarj süresi iki buçuk saat sürüyor. Highway bu anlamda araç sahiplerinin çok rahat vakit geçirebilecekleri kaliteli bir alan. Ayrıca Highway konum itibarı ile tam otoyol üzerinde ve bu bizim en beğendiğimiz özelliğidir” diye konuştu.

Kaynak: http://www.haberexen.com/

 

 

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

SolarTurk Çinli Fotovoltaik Firması İçin G.Antep’te Panel Üretecek

Gaziantep’te üretim yapmakta olan SolarTurk firması, dünyanın sayılı entegre polisilikon, wafer ve solar güneş paneli üreticilerinden olan büyük bir Çinli şirket ile anlaştı. SolarTurk, kendi tesislerinde bu marka için üretim

HABERLER

Elektrikli Otomobiller Almanya’da Yaygınlaşacak

Almanya Federal Hükümeti, elektrikli otomobillerin ülkede kullanımını artırmak için çeşitli kolaylıklar ve teşviklerde bulunacağını açıkladı. Hükümet tarafından yapılan açıklamada, elektrikli otomobil sahiplerinin otobüsler için ayrılan şeritleri kullanabilecekleri, otoparklarda elektrikli araçlar

HABERLER

Güneş Enerjisi Destekli Sulama Sistemleri de Güneş Fuarı’ndaydı

Baymak evlerde kullanılan güneş pili paket sistemleri, tarımsal sulamada kullanılan güneş pili destekli pompaları ve termal güneş enerjisi paket sistemleri ile 6’ncı Uluslararası Güneş Enerjisi&Teknolojileri Fuarı’na damga vurdu. Baymak Genel