Bolu’ya Elektrikli Araçlar İçin Şarj İstasyonu Kuruldu

Bolu’ya Elektrikli Araçlar İçin Şarj İstasyonu Kuruldu

Avrupa’nın en büyük otoyol tesisi olan Bolu Dağı Highway Outlet Alışveriş ve Yaşam Merkezi’ne (AVYM) elektrikli araçlar için şarj istasyonu kuruldu.

boluya-elektrikli-araclar-icin-sarj-istasyonu-20140703AW134717-1

Avrupa’nın en büyük otoyol tesisi olan Bolu Dağı Highway Outlet Alışveriş ve Yaşam Merkezi’ne (AVYM) elektrikli araçlar için şarj istasyonu kuruldu.

Sürücülerin İstanbul ile Ankara arasındaki en uğrak mekanlarından biri olan Highway Outlet AVYM’de bir ilke imza atıldı. Elektrikli araç üretimi yapan Derindere Motorlu Araçlar firması, İstanbul’dan Ankara’ya giden elektrikli araçların yolda kalmaması için TEM Otoyolu’nun Bolu Dağı kesimindeki Highway Outlet’in otoparkına ilk şarj istasyonunu kurdu. Elektrikli bir araç, İstanbul’dan tam şarj yola çıktığında Bolu Dağı’nda aracını şarj ettikten sonra Ankara’ya gidebilecek. Bolu’dan Ankara’ya ulaşmak için de sadece 6 TL’lik şarj yetecek.

Araçların şarj süresi 2.5 saat 

Ürettikleri elektrikli araçla İstanbul’dan Bolu’ya gelen Derindere Motorlu Araçlar Satış Sonrası Hizmetler Müdürü Yalçın Konyalı, şarj istasyonu hakkında bilgiler verdi. Konyalı, “Türkiye’de trafikte tek elektrikli tek araç var. Bir şarjla 280 kilometre yol kat edebiliyor. İstanbul’dan tam şarjlı olarak buraya kadar gelen araç, şarj ettikten sonra Ankara’ya kadar gidebilsin diye şarj istasyonunu buraya kurduk. Çünkü araçların şarj süresi iki buçuk saat sürüyor. Highway bu anlamda araç sahiplerinin çok rahat vakit geçirebilecekleri kaliteli bir alan. Ayrıca Highway konum itibarı ile tam otoyol üzerinde ve bu bizim en beğendiğimiz özelliğidir” diye konuştu.

Kaynak: http://www.haberexen.com/

 

 

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Enerji Tasarruf Yatırımları, 5. Bölge Teşvikleriyle Değerlendirilecek”

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız 5. Uluslararası İnşaatta Kalite Zirvesi’nde konuştu: “İş geliştirme ve yatırımlar çerçevesinde enerji tasarrufu yatırımları, hangi bölgede yapıldığına bakılmaksızın, 5. Bölge teşvikleri kapsamında değerlendirilecek”

HABERLER 0 Comments

Bir Güneş Paneli, Bir Ağaç

Türkiye’ nin ilk özel dağıtım şirketi olan Kayseri ve Civarı Elektrik T.A.Ş. tarafından kurulmuş olan Erciyes Enerji Üretim A.Ş. , güneş enerjisi santralleri (GES) yatırımları ve kurulumları yapan bir şirket.

HABERLER

ABD’de de Rüzgar Sektörü Yüksek Büyüme Oranlarına Ulaştı

Amerika Rüzgar Enerjisi Birliği verilerine göre, ABD’de rüzgar enerjisi geçtiğimiz yıl yüzde 28 oranında büyüme gerçekleştirdi. Amerika Rüzgar Enerjisi Birliği (AWEA) tarafından yayınlanan Rüzgar Enerjisi Pazarı 2012 başlıklı rapora göre