Biz KimizSenem Gençer
Senem GENÇER

Alternatifenerji.com’un kurucu ortaklarından biri ve CEO’su olan Gençer, 1971 yılında Diyarbakır’da doğdu. 1993 yılında ODTÜ İşletmeyi bitirdikten sonra, Johnson & Johnson Medical ve Yeni Zelanda Büyükelçiliği gibi farklı kurumlarda çalıştı.

2007 yılında güneş enerjisi ve LED aydınlatma konularında halen çalışmakta olan Ekogüneş’i ve Türkiye’nin ilk online solar ürün satış sitesi olan www.ekogunes.com’u kurdu. Gençer, aynı zamanda Güneş Enerjisi ve Sanayicileri Derneği GENSED’in kurucu üyelerindendir.

Kerim Ertan
Kerim Ertan

Alternatif Enerji’nin ortağı ve kurucularından, BAROK Yatırım Enerji Üretim Danışmanlık yönetim kurulu başkanı Kerim Ertan uluslararası imalat sanayiinde ve Türk enerji geliştirme sektöründe uzun yıllar çalışmıştır. Yenilenebilir ve konvansiyonel üretim projeleri uygulamalarında geniş bilgi ve tecrübe sahibidir.

Çoklu enerji projelerinde lider olarak, teknik değerlendirmeler, fizibilite çalışmaları, ticari, teknik ve yasal durum değerlendirmeleri yaparak uzun yıllar hizmet vermiştir. Kerim Ertan çeşitli sivil toplum kuruluşlarının enerji komitelerinde hizmet sunmaya devam etmektedir.

Ufuk Ünal
Ufuk Ünal

İstanbul Teknik Üniversitesi Uçak Mühendisliğinden mezun olmuştur. Havacılık Teknolojisi konusunda 7 yıllık deneyimi bulunmaktadır. Profesyonel çalışma alanı yeni enerji ve teknolojik yatırımlar üzerinedir.

Bir dönem TÜGİAD enerji komitesinin başkanlığını yapmış olan Ünal, şu anda da Biyogaz Yatırımlarını Geliştirme Derneği’nin başkanlığını yapmaktadır. (www.biyogazder.org) Kendisi platformumuzun kurucu ortaklarındandır.

Ahu Binici
Ahu Binici

Yıldız Teknik Üniversitesi mezunu olan Ahu Binici, Alternatif Enerji Platformu’nun kurucu ortaklarından olup, aynı zamanda Alternatifenerji.com’un sosyal medya yöneticiliğini yapmaktadır. TemizDünya Ekolojik Yatırımlar Ltd. Şti.’de 4 yıl boyunca çeşitli Birleşmiş Milletler, Kalkınma Ajansı gibi çeşitli kurumların işbirliğinde gerçekleştirilen ekoloji, temiz enerji ve farkındalık projelerinde proje koordinatörlüğü yapmıştır. Bugüne kadar çevre alanında çalışan farklı STK’larda gerçekleştirilen projelerde görev almıştır.

Genç Çevre Girişimi Platformu’nun ve Denge Ekoloji Derneği kurucu üyesi ve Dünya Enerji Konseyi Türk Milli Komitesi Genç Delege’sidir. Silikon Vadisi kurumu Founder Institute tarafından desteklenen Ecotrend Yaşam Stili Platformu’nun kurucu ortağıdır.

Bumin Ekmekçi
H. Bumin Ekmekçi

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.