Biyonik LED Kontakt Lensler

Biyonik LED Kontakt Lensler

LED-contact-lens-537x402 Şimdiki lensleriniz daha iyi görmenizi sağlıyor olabilir ama biyonik LED lensler yakın gelecekte e-maillerinizi bilgisayar karşısına geçmeden doğrudan retinadan görmenizi sağlayabilir.

Finlandiya Aalto Üniversitesi tarafından geliştirilen LED lens prototipi, gelecekte arıtılmış gerçeğe ulaşmamızı sağlayacak olan önemli bir icat olacak. Tekli micro-LED teknolojisi ile oluşturulmuş ve bilgi transferi üzerine geliştirilmiş olan LED lensler, hiçbir bilgisayar ekranına ihtiyaç duymadan tüm bilgilere online olarak ulaşmanızı sağlayacak.

 

 

About author

Ahu Binici
Ahu Binici 1369 posts

Yıldız Teknik Üniversitesi mezunu olan Ahu Binici, Alternatif Enerji Platformu’nun kurucu ortaklarından olup, aynı zamanda Alternatifenerji.com’un sosyal medya yöneticiliğini yapmaktadır. TemizDünya Ekolojik Yatırımlar Ltd. Şti.’de 4 yıl boyunca çeşitli Birleşmiş Milletler, Kalkınma Ajansı gibi çeşitli kurumların işbirliğinde gerçekleştirilen ekoloji, temiz enerji ve farkındalık projelerinde proje koordinatörlüğü yapmıştır. Bugüne kadar çevre alanında çalışan farklı STK’larda gerçekleştirilen projelerde görev almıştır. Genç Çevre Girişimi Platformu’nun ve Denge Ekoloji Derneği kurucu üyesi ve Dünya Enerji Konseyi Türk Milli Komitesi Genç Delege’sidir. Silikon Vadisi kurumu Founder Institute tarafından desteklenen Ecotrend Yaşam Stili Platformu’nun ve Ecoana'nın kurucu ortağıdır.

You might also like

Akıllı Ürünler 0 Comments

Google’ın Yeni Yatırımı: Akıllı ve Solar “Kontakt Lensler” !

Geleceğin kontakt lensleri  görme bozukluklarını düzeltmekten daha fazlasını yapabilirler. Geçtiğimiz haftanın başında Google, bilgisayarlarla iletişim kurabilen, kullanan kişinin biyolojik verilerini toplayabilen ve güneş enerjisiyle çalışan kontakt lensinin patentini aldı. Teknoloji devi

ALTERNATİF TASARIMLAR

Geleceğin Güneş Enerjili PC’leri

Tasarımcı David Veldkamp tarafından tasarlanan Lawn PC, ihtiyaç duyduğu enerjiyi üzerinde solar hücreler bulunan çimen kasasından karşılıyor. Üzerinde 100’den fazla çim bulunan Lawn PC, saatte 60W’lık enerji üretebiliyor. Sistem kablosuz

ALTERNATİF TASARIMLAR