Beyaz Saray’dan Güneş Enerjisinden Dar Gelirlilerin De Yararlanması İçin Destek

Beyaz Saray’dan Güneş Enerjisinden Dar Gelirlilerin De Yararlanması İçin Destek

Salı günü Beyaz Saray tarafından yapılan bir açıklamaya göre Obama yönetimi, güneş enerjisinin  ve sektördeki istihdamın kiracı ve dar gelirler de dahil olmak üzere, daha fazla vatandaşına ulaşabilmesi için yeni bir program açıkladı.

Bu programa göre ABD hükümeti 2020 yılında kadar federal teşviklerle satın alınacak olan evlerin çatısına toplam 300 MW’lık sistem kurulmasına ön ayak olacak. Bunun için de cazip şartlar sağlanacak. Amerikan Güneş Enerjisi Endüstrisi Derneğinin açıkladığı rakamlara göre (güneşlenme süresi, evlerde tüketilen enerji ve başka faktörlere bağlı olarak değişmekle beraber) her 1 MW solar sistem, 164 evin ihtiyacını karşılayacak enerji üretiyor.

Beyaz Saray’ın açıklamasına göre, hükümet, eyaletler, STKlar ve şirketler güneş enerjisinin daha fazla kullanılması ve enerji verimliliği için 520 milyon Dolarlık destek vereceklerini açıkladılar. ABD’nin Toplu Konut idaresi ve dağıtım şirketleri 20 eyalette 260 solar projeye başlamak üzereler.

Açıklamanın devamında, Başkan Obama’nın planları arasında 2020 yılına kadar güneş enerjisi sektöründe 75.000 kişilik istihdamın yaratılması ve AmeriCorps fonları ile bu kişilerin eğitiminin sağlanması olduğu da açıklandı.

 

 

 

About author

Senem Gençer
Senem Gençer 761 posts

Alternatifenerji.com’un kurucu ortaklarından biri ve CEO’su olan Gençer, 1971 yılında Diyarbakır’da doğdu. 1993 yılında ODTÜ İşletmeyi bitirdikten sonra, Johnson & Johnson Medical ve Yeni Zelanda Büyükelçiliği gibi farklı kurumlarda çalıştı. 2007 yılında güneş enerjisi ve LED aydınlatma konularında halen çalışmakta olan Ekogüneş’i ve Türkiye’nin ilk online solar ürün satış sitesi olan www.ekogunes.com’u kurdu. Gençer, aynı zamanda Güneş Enerjisi ve Sanayicileri Derneği GENSED’in kurucu üyelerindendir.

You might also like

HABERLER

“Herkes Atıktan Enerji Üretiminden Çok Para Kazanabilir”

IWES 2012’de Atıktan Enerji Üretimi ve Uygulamaları isimli  panelde atıkların yenilenebilir enerjiye dönüştürülmesi konusu işlendi. BDI Yetkilisi Hrvoje Milosevic panelde yaptığı konuşmada, ” Atık, para kazandıracak bir meta ve atık

HABERLER

Deniz Kirliliğine Çözüm: Güneş Enerjisiyle Çalışan Su Çarkı

Baltimore şehrine geçtiğimiz Mayıs ayında kurulan su çarkı, okyanusların bu büyük problemini çözmeye de aday. Mayıs ayından Haziran ayına kadar yani yaklaşık bir ayda Baltimore limanından 46 ton atık temizleyen bu su çarkı

HABERLER

Dünyanın İlk Solar Tekerlikli Sandalyesine Bürokrasi Engeli

Dünyada ilk defa güneş enerjisiyle çalışan tekerlekli sandalye fikriyle tüm engellilere umut olan Bursalı bilgisayar programcısı Alper Şirvan, bürokrasiye takıldı. Dünyada ilk defa güneş enerjisiyle çalışan tekerlekli sandalye fikriyle tüm