Beyaz Saray’dan Güneş Enerjisinden Dar Gelirlilerin De Yararlanması İçin Destek

Beyaz Saray’dan Güneş Enerjisinden Dar Gelirlilerin De Yararlanması İçin Destek

Salı günü Beyaz Saray tarafından yapılan bir açıklamaya göre Obama yönetimi, güneş enerjisinin  ve sektördeki istihdamın kiracı ve dar gelirler de dahil olmak üzere, daha fazla vatandaşına ulaşabilmesi için yeni bir program açıkladı.

Bu programa göre ABD hükümeti 2020 yılında kadar federal teşviklerle satın alınacak olan evlerin çatısına toplam 300 MW’lık sistem kurulmasına ön ayak olacak. Bunun için de cazip şartlar sağlanacak. Amerikan Güneş Enerjisi Endüstrisi Derneğinin açıkladığı rakamlara göre (güneşlenme süresi, evlerde tüketilen enerji ve başka faktörlere bağlı olarak değişmekle beraber) her 1 MW solar sistem, 164 evin ihtiyacını karşılayacak enerji üretiyor.

Beyaz Saray’ın açıklamasına göre, hükümet, eyaletler, STKlar ve şirketler güneş enerjisinin daha fazla kullanılması ve enerji verimliliği için 520 milyon Dolarlık destek vereceklerini açıkladılar. ABD’nin Toplu Konut idaresi ve dağıtım şirketleri 20 eyalette 260 solar projeye başlamak üzereler.

Açıklamanın devamında, Başkan Obama’nın planları arasında 2020 yılına kadar güneş enerjisi sektöründe 75.000 kişilik istihdamın yaratılması ve AmeriCorps fonları ile bu kişilerin eğitiminin sağlanması olduğu da açıklandı.

 

 

 

About author

Senem Gençer
Senem Gençer 761 posts

Alternatifenerji.com’un kurucu ortaklarından biri ve CEO’su olan Gençer, 1971 yılında Diyarbakır’da doğdu. 1993 yılında ODTÜ İşletmeyi bitirdikten sonra, Johnson & Johnson Medical ve Yeni Zelanda Büyükelçiliği gibi farklı kurumlarda çalıştı. 2007 yılında güneş enerjisi ve LED aydınlatma konularında halen çalışmakta olan Ekogüneş’i ve Türkiye’nin ilk online solar ürün satış sitesi olan www.ekogunes.com’u kurdu. Gençer, aynı zamanda Güneş Enerjisi ve Sanayicileri Derneği GENSED’in kurucu üyelerindendir.

You might also like

HABERLER

Güneş Panelinin Yaygınlaşmasında Mevzuat Sıkıntısı Yaşanıyor

Evinizin çatısına güneş paneli kurmak istiyorsanız maliyeti oldukça yüksek. Çünkü mevzuata göre tüketici ile yatırımcı aynı sınıfta. Bu da bir yılı aşacak bürokratik işlem ve ek teminat ücretleri demek. Sektör,

HABERLER 0 Comments

Elektrikli Araca Ucuz Petrol Etkisi

Düşük petrol fiyatları ABD’de elektrikli araç satışlarını olumsuz etkiledi. Elektrikli araç satışları Avrupa ve Amerika’da yeni yeni artış gösterirken, petrol fiyatlarının ucuzlaması sektörü olumsuz yönde etkiliyor. Bu açıdan elektrikli araçların

HABERLER

İsviçre’de Otomobil Karbondioksiti, Yosundan Biyoyakıta Dönüşecek

İsviçre’de  otomobillerden atık olarak atmosfere dağılan karbondioksit yosun imalatında kullanılıyor. Biyoyakıt olarak kullanılabilen kaynaklar her geçen gün dahada zenginleşiyor. Bu kapsamda, dünyada şaşırtıcı gelişmeler ortaya çıkıyor. yenilenebilirenerjikaynaklari.biz’de yayınlanan yazıya göre, İsviçre’de Culture