Berak Enerji’den Manisa’da Güneş Enerjisi Santrali

Berak Enerji’den Manisa’da Güneş Enerjisi Santrali

Berak Enerji, Manisa`da 3 megawatt’lık güneş enerjisi santrali kuracak. 

günes enerjisiTürkiye’de güneş enerjisi santrali kurma çalışmaları sanırız, beklentilerin ötesinde gerçekleşmeye  başladı. Türkiye, güneş enerjisi kurulumunda önümüzdeki yıllarda ilk 10 sıralamasına girmeye aday görünüyor.

Enerjigunlugu.net’in haberine göre, Berak Enerji San. ve Tic. A.Ş. tarafıdan Manisa ili Ahmetli ilçesi Canbazlı Köyü, Hamamkırı Mevkii 0 Ada, 89 ve 91 No`lu Parsel mevkiinde 2,97 MWe kurulu gücünde güneş enerjisi santrali kuracak.

Proje bedeli 2.925.000 TL olarak belirlenen santralin toplam 53.700 metrekarelik arazi üzerine güçleri 990 kW (0,99 MWe ) olmak üzere 3 adet elektrik üretim tesisi kurulacak.

Her bir tesis tamamen bağımsız üretim yapacak ve üretimleri ayrı sayaçlardan geçerek sisteme aktarılacak.

Toplam 11.880 adet çok kristalli fotovoltaik panel ve her biri 333 kW olan 9 adet evirici (invertör) kullanılacak Santralde, yılda toplam yaklaşık 4.800 MWh’lik elektrik enerjisi üretilmesi planlanıyor.

Haberin devamı için tıklayın 

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

GE’den Dijital Rüzgar Santrali

GE (General Electric), dünya standartlarındaki rüzgar türbinlerini, rüzgar endüstrisine yönelik dijital altyapıyla eşleştiren dinamik, bağlantılı ve uyarlanabilir Dijital Rüzgar Santrali teknolojisini sundu. Endüstriyel alanda üretimde verimliliğin ve kalitenin sınırı yok. Bu çerçevede,

HABERLER

LED Teknolojisinin Son Noktası: 200 LPW

LED alanındaki gelişmeleri incelemek isterseniz, son birkaç yıldır yaşanan watt başına lümen metriklerini takip etmeniz yeterli olacaktır. LED alanındaki verimlilik faktörü, yayılan ışık miktarına bağlı olarak tüketilen güç miktarı ile

HABERLER

Güneş Panelinin Yaygınlaşmasında Mevzuat Sıkıntısı Yaşanıyor

Evinizin çatısına güneş paneli kurmak istiyorsanız maliyeti oldukça yüksek. Çünkü mevzuata göre tüketici ile yatırımcı aynı sınıfta. Bu da bir yılı aşacak bürokratik işlem ve ek teminat ücretleri demek. Sektör,