Berak Enerji’den Manisa’da Güneş Enerjisi Santrali

Berak Enerji’den Manisa’da Güneş Enerjisi Santrali

Berak Enerji, Manisa`da 3 megawatt’lık güneş enerjisi santrali kuracak. 

günes enerjisiTürkiye’de güneş enerjisi santrali kurma çalışmaları sanırız, beklentilerin ötesinde gerçekleşmeye  başladı. Türkiye, güneş enerjisi kurulumunda önümüzdeki yıllarda ilk 10 sıralamasına girmeye aday görünüyor.

Enerjigunlugu.net’in haberine göre, Berak Enerji San. ve Tic. A.Ş. tarafıdan Manisa ili Ahmetli ilçesi Canbazlı Köyü, Hamamkırı Mevkii 0 Ada, 89 ve 91 No`lu Parsel mevkiinde 2,97 MWe kurulu gücünde güneş enerjisi santrali kuracak.

Proje bedeli 2.925.000 TL olarak belirlenen santralin toplam 53.700 metrekarelik arazi üzerine güçleri 990 kW (0,99 MWe ) olmak üzere 3 adet elektrik üretim tesisi kurulacak.

Her bir tesis tamamen bağımsız üretim yapacak ve üretimleri ayrı sayaçlardan geçerek sisteme aktarılacak.

Toplam 11.880 adet çok kristalli fotovoltaik panel ve her biri 333 kW olan 9 adet evirici (invertör) kullanılacak Santralde, yılda toplam yaklaşık 4.800 MWh’lik elektrik enerjisi üretilmesi planlanıyor.

Haberin devamı için tıklayın 

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Lisanssız Elektrik Üretimi Başvuruları 2355’e Ulaştı

 Lisanssız Elektrik Üretimi Derneği’nden (Lİ-Der) alınan bilgilere göre, lisanssız elektrik üretimi başvuruları 2355’e ulaştı. Olumlu olarak değerlendirilen başvuru sayısı 1170 olurken, 735 başvuruda değerlendirme aşamasında. Lisanssız Elektrik Üretimi Derneği’nden (Lİ-Der)

YATIRIMCI 0 Comments

Dünyayı Değiştirecek 5 Solar Teknoloji

Doğal kaynakların insanlar tarafından tükenmesiyle birlikte birçok kişi güneş enerjisi gibi yenilenebilir enerji kaynaklarının geleceğimiz olduğunu iddia etmekte. İşte size gelecekte çok yaygın olacak olan güneş enerjisindeki yenilikler; Parabolik Yansıtıcılar

Güneş EnerjisiB 0 Comments

Yeşilyurt Meslek Yüksekokulu Kendi Elektriğini Üretecek

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Yeşilyurt Meslek Yüksekokulu, güneş ve rüzgar enerjisinden elektrik üreterek hem kendi ihtiyacını karşılıyor hem de fazlasını satarak gelir sağlıyor. Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Yeşilyurt Meslek Yüksekokulu,