Berak Enerji’den Manisa’da Güneş Enerjisi Santrali

Berak Enerji’den Manisa’da Güneş Enerjisi Santrali

Berak Enerji, Manisa`da 3 megawatt’lık güneş enerjisi santrali kuracak. 

günes enerjisiTürkiye’de güneş enerjisi santrali kurma çalışmaları sanırız, beklentilerin ötesinde gerçekleşmeye  başladı. Türkiye, güneş enerjisi kurulumunda önümüzdeki yıllarda ilk 10 sıralamasına girmeye aday görünüyor.

Enerjigunlugu.net’in haberine göre, Berak Enerji San. ve Tic. A.Ş. tarafıdan Manisa ili Ahmetli ilçesi Canbazlı Köyü, Hamamkırı Mevkii 0 Ada, 89 ve 91 No`lu Parsel mevkiinde 2,97 MWe kurulu gücünde güneş enerjisi santrali kuracak.

Proje bedeli 2.925.000 TL olarak belirlenen santralin toplam 53.700 metrekarelik arazi üzerine güçleri 990 kW (0,99 MWe ) olmak üzere 3 adet elektrik üretim tesisi kurulacak.

Her bir tesis tamamen bağımsız üretim yapacak ve üretimleri ayrı sayaçlardan geçerek sisteme aktarılacak.

Toplam 11.880 adet çok kristalli fotovoltaik panel ve her biri 333 kW olan 9 adet evirici (invertör) kullanılacak Santralde, yılda toplam yaklaşık 4.800 MWh’lik elektrik enerjisi üretilmesi planlanıyor.

Haberin devamı için tıklayın 

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Yenilenebilir Enerji Yatırımlarını Azaltanın Notu Düşüyor

3 Aralık 2012 Doha-Katar’da İklim Değişikliği Performans Endeksi açıklandı. Salımların %90’ından sorumlu 58 ülkenin değerlendirildiği rapor ile, ülkeleri iklim değişikliği ile ilgili son performansları değerlendirildi. Türkiye listede “en kötü ülkeler” kısmına

ENERJİ YÖNETİMİ

Avrupa Parlamentosundan Emisyon Reform Tasarısı Onayı

Avrupa Parlamentosu, 2019`dan itibaren yürürlüğe girecek ve emisyon izni fiyatlarını yukarı çekmesi amaçlanan reform tasarısını onayladı. Avrupa’da karbon yönetimi konularındaki çalışmalar enerji politikası doğrultusunda sürdürülüyor. Avrupa Parlamentosu, 2019`dan itibaren yürürlüğe

HABERLER

Alternatif Biyoyakıt Heyecanında Beklenen Olmadı mı?

Jonathan S. Wolfson ve Harrison Dillon, efsanevi Silikon Vadisi tarzında bir başlangıç yapmış. Üniversiteden arkadaş olan ikili, on yıl önce Dillon’ın garajında çalışmaya başlamış ve biyoteknoloji yardımıyla yenilenebilir enerji üretmek