Berak Enerji’den Manisa’da Güneş Enerjisi Santrali

Berak Enerji’den Manisa’da Güneş Enerjisi Santrali

Berak Enerji, Manisa`da 3 megawatt’lık güneş enerjisi santrali kuracak. 

günes enerjisiTürkiye’de güneş enerjisi santrali kurma çalışmaları sanırız, beklentilerin ötesinde gerçekleşmeye  başladı. Türkiye, güneş enerjisi kurulumunda önümüzdeki yıllarda ilk 10 sıralamasına girmeye aday görünüyor.

Enerjigunlugu.net’in haberine göre, Berak Enerji San. ve Tic. A.Ş. tarafıdan Manisa ili Ahmetli ilçesi Canbazlı Köyü, Hamamkırı Mevkii 0 Ada, 89 ve 91 No`lu Parsel mevkiinde 2,97 MWe kurulu gücünde güneş enerjisi santrali kuracak.

Proje bedeli 2.925.000 TL olarak belirlenen santralin toplam 53.700 metrekarelik arazi üzerine güçleri 990 kW (0,99 MWe ) olmak üzere 3 adet elektrik üretim tesisi kurulacak.

Her bir tesis tamamen bağımsız üretim yapacak ve üretimleri ayrı sayaçlardan geçerek sisteme aktarılacak.

Toplam 11.880 adet çok kristalli fotovoltaik panel ve her biri 333 kW olan 9 adet evirici (invertör) kullanılacak Santralde, yılda toplam yaklaşık 4.800 MWh’lik elektrik enerjisi üretilmesi planlanıyor.

Haberin devamı için tıklayın 

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER 0 Comments

Rüzgar YEKA’sında Proje Geliştirme Ve Rüzgar Mühendisliği Ön Plana Çıkacak

Enerjisa, Limak ve Akfen gibi enerji sektörünün önde gelen şirketlerine rüzgâr ve güneş enerjisi projeleri geliştiren RKT Enerji’nin CEO’su Utku Korkmaz ile bir söyleşi yaptık. Söyleşimizin ana gündem maddesi henüz

HABERLER

Türkiye’nin Rüzgar Enerjisi Kapasitesi 2014’te Yüzde 27 Arttı

Türkiye’nin kurulu rüzgar enerjisi kapasitesi geçen yıl yüzde 27 artışla 3 bin 763 megavata ulaştı.  Avrupa Rüzgar Enerjisi Birliği’nin (EWEA) verilerine göre Türkiye, 2014’te Avrupa’da yeni rüzgar yatırımlarının yüzde 6,3’ünü

HABERLER

İşte Türkiye’nin “En Enerji Verimli Akıllı Okulu”

İstanbul Valiliği İl Özel İdaresi İstanbul Proje Koordinasyon Birimi (İPKB) ve Yunanistan KartECO Danışmanlık’ın proje ortaklığıyla gerçekleştirilen “Enerji Verimli Akıllı Okul” projesi çalıştayı, dün projenin uygulandığı Bahçelievler Kazım Karabekir İlköğretim