Berak Enerji’den Manisa’da Güneş Enerjisi Santrali

Berak Enerji’den Manisa’da Güneş Enerjisi Santrali

Berak Enerji, Manisa`da 3 megawatt’lık güneş enerjisi santrali kuracak. 

günes enerjisiTürkiye’de güneş enerjisi santrali kurma çalışmaları sanırız, beklentilerin ötesinde gerçekleşmeye  başladı. Türkiye, güneş enerjisi kurulumunda önümüzdeki yıllarda ilk 10 sıralamasına girmeye aday görünüyor.

Enerjigunlugu.net’in haberine göre, Berak Enerji San. ve Tic. A.Ş. tarafıdan Manisa ili Ahmetli ilçesi Canbazlı Köyü, Hamamkırı Mevkii 0 Ada, 89 ve 91 No`lu Parsel mevkiinde 2,97 MWe kurulu gücünde güneş enerjisi santrali kuracak.

Proje bedeli 2.925.000 TL olarak belirlenen santralin toplam 53.700 metrekarelik arazi üzerine güçleri 990 kW (0,99 MWe ) olmak üzere 3 adet elektrik üretim tesisi kurulacak.

Her bir tesis tamamen bağımsız üretim yapacak ve üretimleri ayrı sayaçlardan geçerek sisteme aktarılacak.

Toplam 11.880 adet çok kristalli fotovoltaik panel ve her biri 333 kW olan 9 adet evirici (invertör) kullanılacak Santralde, yılda toplam yaklaşık 4.800 MWh’lik elektrik enerjisi üretilmesi planlanıyor.

Haberin devamı için tıklayın 

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Hindistan Rüzgar Enerjisine Her Yıl 10 Bin Megawatt Ekleyecek

Hindistan rüzgar enerji kapasitesine her yıl 10 bin megawatt kurulu güç eklemeyi planlıyor.  Hindistan’ın önde gelen gazetelerinden birinde yer alan habere göre, Hindistan hükümeti rüzgar türbini üretici ve proje geliştirici

HABERLER

Yerel Halkın HES Tepkileri Yatırımcılar İçin Caydırıcı Olmakta

ÇMO Antalya İl Temsilcisi Atasoy, nehir tipi hidroelektrik santrali (HES) kurmak için lisans alan pek çok şirketin, gelen tepkiler üzerine lisansını iptal ettirdiğini söyledi. Çevre Mühendisleri Odası (ÇMO) Antalya İl

ENERJİ YÖNETİMİ 0 Comments

Apple Şimdi de Rüzgar Enerjisine Yatırım Yapıyor

Ünlü teknoloji şirketi Apple’ın daha önce güneş enerjisine yaptığı yatırımları sizlerle paylaşmıştık (anımsamak için tıklayınız). Şirket CEO’su Tim Cook’un geçtiğimiz sene vermiş olduğu “Çin’deki fabrikalarında kullanılan tüm enerjinin %100’ünü yenilenebilir