Bentley Elektrikli Araç Üretecek

Bentley Elektrikli Araç Üretecek

Elektrikli otomobil üreterek sektörü domine etmeyi hedefleyen İngiliz otomotiv devi Bentley, Tesla’ya rakip olacak.

Elektrikli araçlarda rekabet oluşmaya başladı. Özellikle lüks segmentte Tesla’nın rakipleri ortaya çıkıyor.

www.neoluo.net’in haberine göre, birçok otomobil üreticisi, geleceğin araçları olan elektrikli otomobilleri üretmek için çalışmalara başladılar. Yapılan açıklamalara göre bu otomobil üreticilerinin arasına, ürettiği lüks ve bir o kadar da pahalı arabalarından tanıdığımız Bentley de eklendi. Elektrikli otomobil üreterek sektörü domine etmeyi hedefleyen İngiliz otomotiv devi, sektörün zirvesinde bulunan Tesla’ya kafa tutuyor.

Tesla’nın elektrikli otomobiller üretme konusundaki başarısı sorgulanamaz. En hızlı, en güvenli ve en tasarruflu elektrikli otomobilleri üretmeyi başarabilen Tesla, bundan birkaç hafta önce dünyanın en sağlam otomobil üreticisi SUV türü araçlar için geçerli ödülüne layık görülmüştü. Tesla’ya bu ödülü kazandırmayı başaran Model X, hiçbir zarar görmeden tavan kısmında 3 arabayı taşımayı başarmıştı.

Haberin devamı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

Rüzgar enerjisi 0 Comments

Zorlu Enerji’nin Sarıtepe-Demirciler RES’inin İkinci Fazı Devrede

Zorlu Enerji’nin Gökçedağ RES’den sonra Türkiye’deki ikinci rüzgar santral projesi olan Sarıtepe-Demirciler RES’in 59,85 MW kurulu güçteki ilk iki fazı sisteme bağlandı. 100 milyon Euro yatırımla, toplam 80,3 MW kurulu

Tasarımlar

Geleceğin Ev Tasarımı; Ecocapsules

Bilim kurgu tasarımlarını anımsatan fütüristik dizayn içerisinde, Ecocapsules güneş ve rüzgar enerjisinden faydalanan sistemleri barındırarak, sıcak su, ısınma ve elektrik ihtiyacını karşılıyor. Yenilenebilir enerji sistemlerinin çeşitli alanlarda kullanımı, geleneksel anlayışları da yerle bir

ENERJİ YÖNETİMİ 0 Comments

Fransa’ya Avrupa’nın En Büyük Güneş Enerjisi Çiftliği

Fransa, Avrupa’nın en büyük güneş enerjisi çiftliğinden enerji çekmeye başladı. Fransa’nın 300 Megawatlık Cestas Güneş Tesisi ülkenin enerji nakil hatları şebekesine bağlandı. Enerji hatlarının ana projeye bağlanması çok kolay olmadı.

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply