Bak Enerji’nin Rüzgar Santrali için ÇED Raporu İstenmedi

Bak Enerji’nin Rüzgar Santrali için ÇED Raporu İstenmedi

Bak Enerji’nin 82.5 megawatt kapasiteli rüzgar enerji santrali için valiliğimizce “çevresel etki değerlendirmesi gerekli değildir” kararı verildi.

wind-power_6431_600x450Açıklamada, “Kayseri ilindeki Öküzyatağı-Güngörmez-Kızılkaya-Topalalikuyusu-Çingenözü-Danaözü-Çatalkaya mevkiindeki Bak Enerji Üretimi A.Ş. tarafından yapılması planlanan 82,5 mw kapasiteli rüzgar enerji santrali (revize) projesi ile ilgili olarak bakanlığımıza sunulan dosyayı ptd dosyası incelenmiş ve değerlendirilmiştir. ÇED Yönetmeliği’nin 17. maddesi gereğince 82,5 mw kapasiteli rüzgar enerji santrali (revize) projesi’ne valiliğimizce ‘çevresel etki değerlendirmesi gerekli değildir’ kararı verilmiştir” ifadesine yer verildi.Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na bağlı Çevresel Etki Değerlendirmesi İzin ve Denetim Genel müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, Bak Enerji’nin 82.5 megawatt kapasiteli rüzgar enerji santrali (revize) projesi ile ilgili olarak, ÇED Raporu’na gerek olmadığı belirtildi.

 

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Halk Enerji Erzurum GES İçin Önlisans Belgesi Verildi

Türkiye’de lisanslı güneş enerjisi santrali kurulum sürecinde ilk önlisans verildi. Lisanslı güneş elektriği üretimi için bir aşama daha geçildi. İlk önlisans verme işlemleri tamamlandı. Şimdi sıra, diğer bölgeler için yarışmanın yapılmasında.

HABERLER

Yerli Otonun Satış Fiyatı Belli Oldu

3 ay sonra yerli elektrikli otomobil üretimini tamamlayacak olan şirket otomobili 35 bin liradan satacak. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yerli otomobil çağrısına Ankara’dan cevap geldi. Daha önce Etox markasıyla spor

ENERJİ YÖNETİMİ

Bu Türbinde Hata Yok, 2 Kanat Var

ABD’de 2 kanatlı (evet yanlış okumadınız, 2 kanatlı) ve 500 kw’lık bir rüzgar türbini Texas’ın Mitchell yöresindeki bir artıma tesisinin enerjisini sağlıyor.  Windflow Technology tarafından tasarlanan ve  General Dynamics SATCOM Technologies