Ayıseverler Ayaklandı !

Geçtiğimiz günlerde Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin sahipsiz hayvanlar için güneş enerjisiyle çalışan beslenme odakları yerleştirdiği haberini okuyan ayısever vatandaşlar şok oldular. Zira geçen yıl Erzurum’da Mustafa Karasungur adında bir mühendis Güneş Enerjili Ayısavar projesini geliştirmiş ve patentini almıştı (bkz. Alternatif Zaytung haberleri).

Bunun üzerine dün harekete geçen ve oldukça kalabalık bir grup halinde İstiklal Caddesinde yürüyüş yapan Türkiye Ayısevenler Derneği Başkanı Hıdır Özcabbaroğlu, yürüyüş öncesi yaptığı açıklamada “Biz bu güneş enerjisi sadece hayvanları kovmaya yarar sanıyorduk, ondan sesimizi çıkarmadık. İnternette güneş enerjili köstebeksavar, sivrisineksavar, sincapsavar filan görünce “bu da hayvanları çok sevmeyen bir enerji türü zahir” deyip üstelemedik. Ama şimdi baktık Antalya’da önce köpekler sonra da kuşlar için beslenme odakları yapılmış. Peki kardeşim o zaman ayıların suçu ne? Onları da beslemek için Otomatik Armut Verme Odağı filan neden geliştirilmiyor da , bu hayvanlar SAVILIYOR? ” diye konuştu.

Ellerinde “Ayıları Savmayalım, Sevmeyelim” pankartları ile yürüyen dernek üyelerinin niyetini yanlış anlayan bir grup kadın ile yürüyüşçüler arasında tatsız atışmalar yaşandı. Durumun anlaşılması üzerine durum sakinleşti ve grup sessizce dağıldı.

Bu gelişmenin ardından Köstebekseverler Derneği’nin vereceği tepki de merakla bekleniyor.

About author

Senem Gençer
Senem Gençer 761 posts

Alternatifenerji.com’un kurucu ortaklarından biri ve CEO’su olan Gençer, 1971 yılında Diyarbakır’da doğdu. 1993 yılında ODTÜ İşletmeyi bitirdikten sonra, Johnson & Johnson Medical ve Yeni Zelanda Büyükelçiliği gibi farklı kurumlarda çalıştı. 2007 yılında güneş enerjisi ve LED aydınlatma konularında halen çalışmakta olan Ekogüneş’i ve Türkiye’nin ilk online solar ürün satış sitesi olan www.ekogunes.com’u kurdu. Gençer, aynı zamanda Güneş Enerjisi ve Sanayicileri Derneği GENSED’in kurucu üyelerindendir.

You might also like

komik

“Türkiye’de Oxford Vardı da Fotovoltaiği Biz Mi Geliştirmedik?”

Değerli takipçilerimiz, Oxford Üniversite’si bünyesinde faaliyet gösteren Oxford Photovoltaics  şirketinin  geliştirdiği teknoloji ile ilgili haberimizi okumuşsunuzdur: Oxford Photovoltaics.  Bu haberimizi hemen üzerine ulaştığımız ve ismini vermek istemeyen bir Enerji Bakanlığı

komik

Yiğit Bulut’a Alman Hükümetinden Başdanışmanlık Teklifi !

Geçtiğimiz günlerde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Başdanışmanlığına getirilen gazeteci Yiğit Bulut’un söylemleri Alman hükümetini de harekete geçirdi. Yıllardır Trakya’dan Akkuyu’ya kadar tüm kıyılarda nükleer santral kurulabileceğini savunan ve çevre hareketlerini ‘Alman