Aydın’da Jeotermal Yatırımları

Aydın’da Jeotermal Yatırımları

Aydın’da jeotermal enerji yatırımları kapsamında bir tesisin açılışını yapacak ve bir tesisin de temelini atacak.

indirEnerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Aydın’da jeotermal enerji yatırımları kapsamında bir tesisin açılışını yapacak ve bir tesisin de temelini atacak.

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, iki önemli jeotermal yatırımı için 21 Haziran 2014 Cumartesi günü Aydın’a geliyor. Cumartesi günü saat 11.00’de Germencik ilçesindeki Maren Enerji 68 MW Jeotermal Santralinin açılışını yapacak olan Bakan Yıldız, saat 14.30’da ise Köşk ilçesi Yavuzköy Mahallesi’ndeki Dora-4 Santralinin temel atma törenine katılacak.

Dora 3-U2 17 MGW santrali de açılıyor

Aynı gün Dora 3-U2 17 MGW santralinin açılışını da gerçekleştirecek olan Bakan Yıldız’ın temeline atacağı Dora-4 santralinin de devreye girmesiyle, firma toplamda 68,5 MGW elektrik enerjisi üretim kapasitesine ulaşacak. Açılacak olan santralle birlikte, olağan bakımlar dışında kesintisiz çalışabilme özelliğine sahip bu santraller, yılda 516 milyon kilowatt saat (KWH) elektrik üretim kapasitesine sahip olacak. Aynı zamanda yılda 260 bin ton karbondioksit emisyon azalımı sağlayarak çevreye duyarlı bir proje olarak faaliyetlerine devam edecek.

Kaynak: www.haber3.com

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

ABD’de Güneş Enerjisi Çalışanı Daha Fazla

Amerika Birleşik Devletlerinde güneş enerjisi sektöründe çalışanların sayısı kömür sanayinde çalışanlardan daha fazla.  Kar amacı gütmeyen güneş enerjisi kuruluşunun yaptığı tahminlere göre, ABD’de yaklaşık 142 bin çalışan çalışma saatlerinin en

Kariyer Tüyoları

“Enerji Sistemleri Mühendisliği Bölümü Multi-disipliner Bir Mühendislik Alanı”

Bahçeşehir Üniversitesi Enerji Sistemleri Mühendisliği Bölümü Başkanı Prof. Dr. Barış Özerdem:  “Enerji sistemleri mühendisliği bölümü multi-disipliner bir alan. Enerji sistemleri mühendisliği; makine mühendisliğini, elektrik mühendisliğini, belli ölçülerde kimya mühendisliğini ve

HABERLER 0 Comments

Hollanda Bütünüyle Elektrikli Otomobile Geçmeye Hazırlanıyor

Hollanda 2025’de Dizel ve Benzinli araç satışını yasaklayıp, sadece Elektrikli Otomobil veya yeşil enerji ile çalışan araçlara geçmeye hazırlanıyor. Ulaşım sisteminde yüzde yüz elektrikli araç kullanımını hedefleyen ülkeler bulunduğu biliniyor.