Aydem Yeşil Oteller İçin Temiz Enerji Üretiyor

Aydem Yeşil Oteller İçin Temiz Enerji Üretiyor

Aydem, elektrik enerjisini büyük oranda yenilenebilir enerji kaynaklarından tedarik ederek müşterilerine sunuyor.

ae_ekobina_temiz_enerji_otelAydem’in sunduğu temiz enerjiyi tercih eden bölgenin en prestijli turizm şirketlerinden Liberty Hotels Lykia yönetimine temiz enerji sertifikası yapılan törenle verildi. Temiz enerjiyi Muğla’da tercih eden ilk ve tek hoteli Liberty Hotels Lykia olduğu bildirildi.

Ürettiği çevre dostu enerjiyle ülke ekonomisine artı değer sağlayan Bereket Enerji Şirketler Grubu’na bağlı Aydem Elektrik, en kaliteli hizmeti, eksiksiz biçimde sunmaya çalışırken müşterilerine kullandırdığı elektrik enerjisinin tedariğini de yenilenebilir enerji kaynaklarından sağlamaya özen gösteriyor.

Doğal güzellikleriyle dünyaca ünlü Fethiye bölgesinin en büyük otellerinden Liberty Hotels Lykia da büyük bir çevre duyarlılığı göstererek temiz enerji kullanmak için Aydem’i tercih eden kuruluş olarak dikkat çekiyor. Aydem yetkilileri de özel bir törenle otel yönetimini temiz enerji sertifikasıyla belgelendirdi. Liberty Hotels Lykia Otel Müdürü Efe Pars’a belgeyi Aydem yöneticisi Bünyamin Rüzkar alkışlar arasında sundu.

Yapılan törende konuşan Aydem Yöneticisi Bünyamin Rüzkar, otel yönetimini temiz enerji kullandıkları ve kullanımı konusunda örnek oldukları için kutlayarak, “Aydem, asli amacı olan güvenli, sürekli, kaliteli elektrik sağlama görevini yerine getirirken sosyal ve çevresel açıdan gelişimin, sürdürülebilirliğin öneminin bilinciyle işleyişini planlamaktadır. Bu doğrultuda müşterilerimize sunduğumuz enerjinin de yenilenebilir doğal kaynaklarından oluşmasına önem veriyoruz. Toplam enerji tüketiminin içinde yenilenebilir enerjinin payı arttıkça karbondioksit emisyonu, zararlı atıklar ve dışa bağımlılık azalır, ülke ekonomisine de büyük katkıda bulunulur” dedi.

Belgeyi teslim alan Liberty Hotels Lykia Otel Müdürü Efe Pars dünyanın en güzel coğrafyasında dünyaya turizm hizmeti vermenin bir ayrıcalık olduğunu söyleyerek, “Bu ülkenin doğasını, çevresini kullanarak turizm hizmeti veriyoruz. Buna karşın tüm tesislerimize doğal kaynaklardan üretilen temiz enerjiyi kullanıyor ve doğaya olan sorumluğunu yerine getirmeye çalışıyoruz” dedi.

Kaynak: İHA

About author

Ahu Binici
Ahu Binici 1369 posts

Yıldız Teknik Üniversitesi mezunu olan Ahu Binici, Alternatif Enerji Platformu’nun kurucu ortaklarından olup, aynı zamanda Alternatifenerji.com’un sosyal medya yöneticiliğini yapmaktadır. TemizDünya Ekolojik Yatırımlar Ltd. Şti.’de 4 yıl boyunca çeşitli Birleşmiş Milletler, Kalkınma Ajansı gibi çeşitli kurumların işbirliğinde gerçekleştirilen ekoloji, temiz enerji ve farkındalık projelerinde proje koordinatörlüğü yapmıştır. Bugüne kadar çevre alanında çalışan farklı STK’larda gerçekleştirilen projelerde görev almıştır. Genç Çevre Girişimi Platformu’nun ve Denge Ekoloji Derneği kurucu üyesi ve Dünya Enerji Konseyi Türk Milli Komitesi Genç Delege’sidir. Silikon Vadisi kurumu Founder Institute tarafından desteklenen Ecotrend Yaşam Stili Platformu’nun ve Ecoana'nın kurucu ortağıdır.

You might also like

Ulaşım 0 Comments

2015 Yılının Elektrikli Otomobilleri

Küresel ısınma ve iklim değişikliğine ne sebepten olan sera gazı emisyonlarını önleme ve enerjinin verimli kullanımı açısından elektrikli otomobiller geleceğin taşımacılığını temsil ediyor. Elektrikli araçlar dönemi yavaş yavaş gelirken, 2015

HABERLER

“Gençler Enerji İle Kazanacak”

IAEE Başkanı Prof. Dr. Gürkan Kumbaroğlu, enerji sektörünün 21. yüzyılda en fazla büyüyen sektörlerin başında geleceğini belirterek, iktisadından, mühendislik fakültelerine kadar çok sayıda bölüm için bu sektörün çok önemli iş

HABERLER

ICCI 2013 Bu Yıl Enerji Borsası ile Daha da Hareketleniyor

Sektörel Fuarcılık tarafından düzenlenecek ICCI 2013 – 19. Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı kapsamında 26 Nisan 2013 tarihinde Borsa İstanbul tarafından gerçekleştirilecek özel oturumda “Enerji Borsası” ilk kez