AXITEC Solar ile B&W Energy  İşbirliği Yaptı

AXITEC Solar ile B&W Energy İşbirliği Yaptı

AXITEC Solar ve B&W Energy Türkiye arasında 24.07.2015 tarihinde 26,4 megawatt’lık solar panel tedarik anlasması gerçekleşti.

AXITEC Solar ve B&W Energy Türkiye arasında 24.07.2015 tarihinde 26,4 megawatt’lık solar panel tedarik anlasması yapıldı. Kayseri, Afyon, Çorum ve Yozgat’ta gerçekleştirilecek projeler için 5 ay sürecek tedarik süresi kapsamında, AC-250P/156-60S ve AC-260P/156-60S panelleri kullanılacak.
B&W Energy Türkiye Yönetim Kurlu Başkanı Mehmet Eresin konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “2013 yılından beri B&W Enerji A.Ş. olarak Türkiye de GES projelerine yeni bir soluk getirmiştir. Yenilenebilir Enerji konusunda deneyimli mühendislik, montaj ve yönetim kadrosu ile anahtar teslim projelere imza atmıştır. Axitec Solar ile yapacağımız iş partnerliği ile daha kaliteli güvenilir işler yapabileceğimize inanmaktayız” dedi.

AXITEC Türkiye Genel Müdürü Atalay Yazgan’da şunları söyledi: “2001 senesinden itibaren sektörün en eskilerinden olarak AXITEC Solar uzun soluklu ticari anlayışı ve felsefesi sayesinde her sene daha da büyüyen nadir Alman Solar panel üreticilerinden olmayı basardı. Üretim kanadının hem Avrupa hem de Asya´da olması, hem rekabetçi olmasını hem de kalitede dünyanin en büyük EPC ve Solar sirketlerinin ana tedarikcisi olmasını sağlamıştır. Yakın süreç icerisinde isletmeye girecek olan AXITEC Günes Enerjisi San. Ve Tic. Ltd. Sti ile birlikte müşterilerimize daha iyi hizmet sunuyor olabileceğiz. B&W Enerji ile Avrupa´da basta Almanya olmak üzere bir cok uluslararası projede görev aldik. Bu işbirliğinin Türkiye´de de olması bizi ayrıca onore etti.“

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

ENERJİ YÖNETİMİ

Tüketiciler Son İki Yıllık Tüketimlerini Öğrenebilecek

Elektrik dağıtım şirketi, tüketicinin talebi halinde yılda en fazla iki defa son iki yıla ait tüketim bilgilerini ücetsiz olarak sunacak. Elektrik dağıtımı özelleştikçe, tüketici hakları da gündeme geliyor. enerjigunlugu.net’in haberine

ENERJİ YÖNETİMİ 0 Comments

Tahsis Edilen RES-GES Kapasitesi, 6 bin 395 Megawatta Ulaştı

Lisanssız güneş ve rüzgar enerji santralleri için tahsis edilen kapasite, 6 bin 395 megawatta ulaştı. Türkiye Elektrik İletim A.Ş. ( TEİAŞ) tarafından açıklanan verilere göre, tahsis edilen lisanssız güneş ve

HABERLER 0 Comments

Malatya’da Güneş Enerjisi Santralinden 3 Ayda, 115 BİN kw/h Elektrik Üretildi

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Trambüs Bakım İstasyonu’nun çatısında kurduğu Güneş Enerji Santrali’nden 3 ayda 45 bin lira değerinde elektrik üretti. Malatya Büyükşehir Belediyesi yenilenebilir enerji ve elektrikli araçlara yönelik çalışmalarını sürdürüyor.