Axitec Solar Almanya’daki Ürünlerini Türkiye’deki Depolarına Çekiyor

Axitec Solar Almanya’daki Ürünlerini Türkiye’deki Depolarına Çekiyor

Axitec Solar, İthalatta Gözetim Uygulamasına İlişkin Tebliğin yayınlanmasına istinaden, Tebliğ uygulanmasına başlamadan ürünlerini Türkiye stoklarına çekiyor.

İthalatta Gözetim Uygulamasına İlişkin Tebliği’n Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girmesine istinaden firmalar çalışmalarına başladı.

Türkiye’de şirket kurmuş olması dolayısıyla ürünleri millileştirebilecek olan Axitec Solar, Almanya’daki ürünlerinin yüklemelerini tamamladı.

1 hafta içerisinde yaklaşık 10 megawatt ürünü Türkiye’de stoklarına çekmeye hazırlanan Axitec Solar, esas hedeflerinin; bu ürünler ile hem yerli hem de yabancı panel firmalarının artacak fiyatlarına karşı yatırımcılarını korumak olduğunu belirtmektedir.

Axitec Solar, panel fiyatlarının ciddi ölçüde artacağını öngören yatırımcı ve EPC firmaları ile, getirilecek bu ürünlerin bir kısmının anlaşmasını ürünler henüz Türkiye’ye ulaşmadan yapmış bulunmakta olduğunu; panel tedariği konusunda yatırımcı ve EPC’lere destek sağlamanın ve Türkiye’ye yerleşmiş bir firma olarak ülkemizde bu sektörün devamlılığının esas hedefleri olduğunu belirtti.

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Isparta’da öğrenciler elektrikli araç üretecek

  TÜBİTAK onaylı Baka, SDÜ ve Isparta Belediyesinin destek verdiği üniversite öğrencileri elektrikli araç üretecek. Bir hobi olarak yedi kişi başlattıkları ve ismine de Cimri Mobil verdikleri araç için kolları sıvayan

YATIRIMCI 0 Comments

Apple’ın Güneş Enerjili İlk Mağazası Açılıyor

Apple, tamamen güneş enerjisi ile çalışan ilk mağazasını Singapur’da açıyor 800 binanın çatısına yerleştirilen Güneş panelleri apple mağazasına enerji sağlayacak. Apple, Güneydoğu Asya’daki ilk Apple Store mağazını açacağını ve bu

HABERLER

Zorlu Enerji Denizli’de Yeni Jeotermal Yatırımlarına Hazılanıyor

Zorlu Enerji iştiraklerinden Zorlu Doğal Elektrik Üretimi A.Ş., Denizli’de yaptığı incelemeler sonucunda, yeni bir jeotermal yatırımı yapmak üzere Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu Başkanlığı’na başvuruda bulundu. Zorlu Enerji Grubu’nun halka açık

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply