Axitec Solar Almanya’daki Ürünlerini Türkiye’deki Depolarına Çekiyor

Axitec Solar Almanya’daki Ürünlerini Türkiye’deki Depolarına Çekiyor

Axitec Solar, İthalatta Gözetim Uygulamasına İlişkin Tebliğin yayınlanmasına istinaden, Tebliğ uygulanmasına başlamadan ürünlerini Türkiye stoklarına çekiyor.

İthalatta Gözetim Uygulamasına İlişkin Tebliği’n Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girmesine istinaden firmalar çalışmalarına başladı.

Türkiye’de şirket kurmuş olması dolayısıyla ürünleri millileştirebilecek olan Axitec Solar, Almanya’daki ürünlerinin yüklemelerini tamamladı.

1 hafta içerisinde yaklaşık 10 megawatt ürünü Türkiye’de stoklarına çekmeye hazırlanan Axitec Solar, esas hedeflerinin; bu ürünler ile hem yerli hem de yabancı panel firmalarının artacak fiyatlarına karşı yatırımcılarını korumak olduğunu belirtmektedir.

Axitec Solar, panel fiyatlarının ciddi ölçüde artacağını öngören yatırımcı ve EPC firmaları ile, getirilecek bu ürünlerin bir kısmının anlaşmasını ürünler henüz Türkiye’ye ulaşmadan yapmış bulunmakta olduğunu; panel tedariği konusunda yatırımcı ve EPC’lere destek sağlamanın ve Türkiye’ye yerleşmiş bir firma olarak ülkemizde bu sektörün devamlılığının esas hedefleri olduğunu belirtti.

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Çeşme Rüzgar Santrali Engelleri Aştı, Artık Üretime Hazır

7 yıldır bekleyen Çeşme rüzgar santrali yatırımlarında son noktaya gelindi. Genelkurmay’ın ardından MİT için de olumlu rapor için gün sayan yatırımcılar, iletim hattının iki ay içinde devreye girmesini planlıyor.Konuyla ilgili

ENERJİ YÖNETİMİ

Japonya’dan Dünyanın En Büyük Yüzer Rüzgar Türbini

Japonya tsunamiye dayanıklı 7 megavatlık kurulu güç elde etmeyi planladığı dünyanın en büyük yüzer rüzgar enerjisi türbinini inşa ediyor. Japonya yenilenebilir enerji alanında son yıllarda önemli çıkış yakalayan ülkelerden biri.

HABERLER

Isı İhtiyacı Kimlik Belgesi Neler İçerir?

Yetkili ısı yalıtımı projecisi ve uygulamayı yapan makina mühendisleri tarafından doldurulan Isı ihtiyacı kimlik belgesi nedir, yanıtı ve ısı ihtiyacı kimlik belgesi örneği için Emlak Kulisi’nin hazırladığı haberi inceleyebilirsiniz. Isı

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply