Axitec Solar Almanya’daki Ürünlerini Türkiye’deki Depolarına Çekiyor

Axitec Solar Almanya’daki Ürünlerini Türkiye’deki Depolarına Çekiyor

Axitec Solar, İthalatta Gözetim Uygulamasına İlişkin Tebliğin yayınlanmasına istinaden, Tebliğ uygulanmasına başlamadan ürünlerini Türkiye stoklarına çekiyor.

İthalatta Gözetim Uygulamasına İlişkin Tebliği’n Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girmesine istinaden firmalar çalışmalarına başladı.

Türkiye’de şirket kurmuş olması dolayısıyla ürünleri millileştirebilecek olan Axitec Solar, Almanya’daki ürünlerinin yüklemelerini tamamladı.

1 hafta içerisinde yaklaşık 10 megawatt ürünü Türkiye’de stoklarına çekmeye hazırlanan Axitec Solar, esas hedeflerinin; bu ürünler ile hem yerli hem de yabancı panel firmalarının artacak fiyatlarına karşı yatırımcılarını korumak olduğunu belirtmektedir.

Axitec Solar, panel fiyatlarının ciddi ölçüde artacağını öngören yatırımcı ve EPC firmaları ile, getirilecek bu ürünlerin bir kısmının anlaşmasını ürünler henüz Türkiye’ye ulaşmadan yapmış bulunmakta olduğunu; panel tedariği konusunda yatırımcı ve EPC’lere destek sağlamanın ve Türkiye’ye yerleşmiş bir firma olarak ülkemizde bu sektörün devamlılığının esas hedefleri olduğunu belirtti.

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

Elektrik Üretimi

İspanya’dan Yenilenebilir Enerji Atağı

İspanya, Mart ayında elektrik ihtiyacının yüzde 47`sini yenilenebilir enerji kaynaklarından elde etti.  Avrupa ülkeleri başta olmak üzere, artık gelişmiş ülkelerin bir kısmı enerji ihtiyacının önemli kısmını yenilenebilir enerjiden karşılamaya başladı.

Şirket Haberleri

Turcas’la Azalternativenerji İşbirliği

Turcas Enerji Holding A.Ş. ile Azalternativenerji yenilenebilir enerji santrali yatırımları yapmak ve ortak proje gerçekleştirmek üzere işbirliği yapacak. Türkiye’de enerji firmaları ile uluslararası kuruluşlar arasında işbirliği oluşturma çalışmaları sürüyor. Turcas

HABERLER

Aruna’ya Lojistik Sektöründen Destek

Lojistik sektöründen, güneş enerjisi ile çalışacak ilk aile otomobili projesi olan “Aruna”ya destek geldi. Türkiye’de güneş enerjisiyle çalışan otomobiller de geleceğin ulaşım araçlarından biri olarak göze çarpıyor. Güneş enerjisiyle çalışan otomobiller çevre, ekonomi ve

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply