Avustralya’da Güneş Enerjili Yarış Arabası

Avustralya’da Güneş Enerjili Yarış Arabası

Avustralya’da üniversite öğrencileri güneş enerjisiyle çalışan yarış arabası üretti.

günes enerjili araba sidneywww.mynet.com’un haberine göre, Ulaşım olgusu çehre değiştirmekle karşı karşıya. Güneş enerjili araçlar gelecek için büyük avantajlar sağlayacak.

Sydney sokaklarında bu Temmuz ayı itibarıyla güneş enerjili arabalar gezecek. Avustralya’nın New South Wales üniversitesindeki öğrencilerin yarattığı Sunswift eVe isimli araç, tamamen gerçek bir araba gibi çalışıyor, tek farklı yakıtının güneş enerjisi olması.

Dünya üzerinde sokağa çıkabilecek ilk güneş enerjili araç olan Sunswift, gerçekten de çok büyük ilgi görüyor.

Haberin devamı için tıklayın 

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

Jeotermal enerji 0 Comments

EBRD: “Türkiye Jeotermal Enerjide İnanılmaz Bir Büyüme Gösterdi”

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) Türkiye’nin 2008 yılında 30 MW olan jeotermal güç üretim kapasitesini hali hazırda 648 MW seviyesine yükselterek inanılmaz bir büyüme gösterdiğini belirterek, “Bu hızda, Türkiye

Jeotermal enerji 0 Comments

İzmir’de Temiz Enerji Zirvesi Gerçekleştirilecek

Temiz Enerji Zirvesi, 11 Mayıs Çarşamba günü saat 13.00’da Tarihi Havagazı Kültür Merkezi’nde (Alsancak/İzmir) gerçekleştirilecek. Yeni Arayışlar Girişimi Platformu Derneği (YAPDER), iklimekonomisi.org işbirliği ile Gözlem Gazetesi, Ekonomi Gazetecileri Derneği (EGD)

HABERLER

Türkiye’nin Güneş Enerjili En Yüksek Binası

Enerji ihtiyacının yenilenebilir-çevreci kaynaklardan temininde artış gözlenirken İstanbul’da bulunan Birleşik Fon Bankası Genel Müdürlüğü’ne uygulanan solar panellerle bina, güneş enerjisi kullanan Türkiye’nin en yüksek yapısı unvanına sahip oldu. Yenilenebilir enerji