Avustralya 22 Büyük Ölçekli Güneş Projesini Onayladı

Avustralya 22 Büyük Ölçekli Güneş Projesini Onayladı

Avustralya Yenilenebilir Enerji Ajansı (ARENA), onaylanan 100 milyon dolarlık büyük ölçekli fotovoltaik (PV) projelerinin listesini duyurdu. Ajanstan yapılan açıklamalara göre ilgi çeken bu projelerin aşamaları 2016’nın ikinci yarısında tamamlanacak.

ARENA’nın 100 milyon dolarlık 200 MW’lık rekabetçi projesi, maliyetleri azaltıcı ve kaynakların etkin kullanımına yönelik tasarlandı.

Avustralya’da büyük ölçekli güneş enerji sistemleri hala emekleme döneminde görülüyor. Bu dönemde gerçekleştirilen fon aktarımının önemli olduğu vurgulanıyor. ARENA yetkilileri güneş enerji sistemlerinde inovatif yapıların ortaya çıktığı ve fotovoltaik tedarik zinciri masraflarının azaldığı bir dönemde aktarılan bu fonların ülke için çok yararlı sonular doğurucu üzerinde duruyorlar
Bu projeler ile birlikte büyük ölçekli güneş enerjisi yatırımlarının artacağı ve bununla birlikte Avustralya’daki güneş enerjisi kurulum maliyetlerinin düşeceği öngörülüyor.

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER 0 Comments

“Paradigma Değişikliğine İhtiyaç Var”

Marmara Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde Bölüm Başkanı Prof. Dr. Gültekin Çetiner: “Mevcut paradigmalar kaos üretiyor. Bu şekilde bir paradigma değişikliğine ihtiyaç var. İnsanlar kendi enerjilerini üretecek şekilde yetiştirilmeli.”

HABERLER

Yerli Kaynak Jeotermalden 1 Milyar Dolar Kazanç Bekleniyor

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, MTA’nın 90’a yakın jeotermal sahasının ihalesinin yapıldığını belirtip, bunların işletmeye geçmesi halinde ekonomiye yaklaşık 1 milyar dolarlık yerli kaynak kazancı sağlayacağını söyledi. Zorlu

ENERJİ YÖNETİMİ 0 Comments

Rüzgar Enerjisi 2030 Yılında Avrupa’nın En Büyük Enerji Kaynağı Olma Yolunda

Avrupa Rüzgar Enerjisi Birliği raporlarına göre rüzgar enerjisi 2030 yılında Avrupa ülkelerinin iklim değişikliği ve enerji politikalarında değişikliklik olmaması durumunda, en büyük güç kaynağı olabilir.Eğer Avrupa üyesi devletler planlanan enerji politika

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply