Avustralya 22 Büyük Ölçekli Güneş Projesini Onayladı

Avustralya 22 Büyük Ölçekli Güneş Projesini Onayladı

Avustralya Yenilenebilir Enerji Ajansı (ARENA), onaylanan 100 milyon dolarlık büyük ölçekli fotovoltaik (PV) projelerinin listesini duyurdu. Ajanstan yapılan açıklamalara göre ilgi çeken bu projelerin aşamaları 2016’nın ikinci yarısında tamamlanacak.

ARENA’nın 100 milyon dolarlık 200 MW’lık rekabetçi projesi, maliyetleri azaltıcı ve kaynakların etkin kullanımına yönelik tasarlandı.

Avustralya’da büyük ölçekli güneş enerji sistemleri hala emekleme döneminde görülüyor. Bu dönemde gerçekleştirilen fon aktarımının önemli olduğu vurgulanıyor. ARENA yetkilileri güneş enerji sistemlerinde inovatif yapıların ortaya çıktığı ve fotovoltaik tedarik zinciri masraflarının azaldığı bir dönemde aktarılan bu fonların ülke için çok yararlı sonular doğurucu üzerinde duruyorlar
Bu projeler ile birlikte büyük ölçekli güneş enerjisi yatırımlarının artacağı ve bununla birlikte Avustralya’daki güneş enerjisi kurulum maliyetlerinin düşeceği öngörülüyor.

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Batmayan Rüzgar Türbinleri Açık Denizlerde

Yeni nesil, yüzer rüzgâr değirmenleri derin sularda da çalışıyor. İlk modeller Norveç açıklarında test ediliyor. Yüzen rüzgâr değirmenlerinin en gelişmiş modelinin adı “Hywind”. Stuttgart Üniversitesi’nden mühendis Frank Sandner, 2009 yılından

HABERLER 0 Comments

Siemens’e Finlandiya’dan Rüzgar Türbini Siparişi

Alman enerji şirketi Siemens, Finlandiya`dan ilk rüzgar türbini siparişini aldı. Dünyada rüzgar enerjisi ivme kazanırken, rüzgar türbini siparişleri de hız kazanmaya başladı. enerjigunlugu.net’in haberine göre, Siemens, Finlandiya karasularında yapılması planlanan

HABERLER 0 Comments

Maviiz’den Yozgat’a Biyogaz Santrali

Maviiz Çevre ve Enerji, Yozgat’ın Boğazlıyan ilçesinde hayvansal ve bitkisel atıkların elektriğe ve CNG’ye çevrileceği Biyogaz ve Kompost Santrali kuracak. Mavi İz, İ.T.Ü. Arı Teknokent alanında kurulmuş bir Ar-Ge şirketi.

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply