Audi’nin Elektrikli Araç Planı Hazır

Audi’nin Elektrikli Araç Planı Hazır

Audi yeni bir tasarımla araba üretmeye başlayacak. 2020 yılına kadar 3 farklı elektrikli araç üretmeye hazırlanan Audi arabaların planlarını hazırladı.

Konvansiyonel araç üreticilerinin elektrikli araçlara yönelme planları netlik kazanmaya başladı. Bu konuda otomotiv firmaları önemli adımlar atmaya başladı. 5 yıl içerisinde elektrikli araç pazarında çok yoğun bir rekabete hazır olunmalı.

Bu gelişmede, geleceğin elektrikli araçlar üzerine şekilleneceğini öngören konvansiyonel araç üreticilerinin söz konusu rekabette geride kalmak istememeleri rol oynuyor. Şimdiden birçok otomotiv devi çalışmalarını bu yönde sürdürüyor.

Bu doğrultuda, daha önce sitemizde yer verdiğimiz gibi Audi CEO’su Rupert Stadler, elektrikli araç satışlarının 2025 yılına kadar toplam araç satışlarının yüzde 25-30’unu oluşturacağını söyleyerek bu pastadan pay almak isteyen Audi’nin elini çabuk tutmaya karar verdiğini dile getirdi. (Haber için tıklayın)

Alman otomobil devlerinden bir tanesi olan Audi, önüne çizdiği yeni planı açıkladı. Bu yeni planda otomobil sektöründe sunacağı çizgiyi yavaş yavaş elektrikli araçlara doğru kaydırmaya başlayan Alman üreticisi 2020 yılına kadar olan süreçte piyasaya 3 adet farklı elektrikli otomobil sürmeyi planlıyor. Aynı zamanda da bir adet otonom parça üretimi için paçaları sıvayan firma 2020 planını bu şekilde şekillendireceğe benziyor. Alman otomobil üreticisi, geçtiğimiz zamanlarda yaptığı açıklamalarda 2025 yılına kadar olan süreçte elektrikli araç üretimi konusunda AR-GE çalışmalarımızı arttıracağız demişti. Bu sefer gelen açıklamada ise gördüğümüz üzere firma elini çabuk tutmak ve rakiplerinden önce piyasaya girerek büyük bir avantajı kendisi kullanmak istiyor.

“Audi reklamdan kazandı”

Alman üretici yaptığı açıklamalarda, bir adet A sınıfı araç üretimi ve bu aracı da ürün yelpazelerine eklemek konusunda oldukça istekli olduklarını bildirdi.

Haberin ayrıntısı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

ENERJİ YÖNETİMİ

EIF 2015’te Solar Cadde Projesi

EIF Türkiye’de yerli ve yabancı güneş enerjisi şirketleri Solar Cadde üzerinde ilk kez bir araya gelecek. Türkiye’de enerji temel seltörlerden biri haline geldikçe, fuarlar da dikkat çekiyor. EIF Türkiye’de “Solar

HABERLER

Günde 2 Liralık Şarj Maliyeti

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık: “Diyelim ki bir ay siz İstanbul’dan, İzmit’ten Kocaeli’nden çıkmadınız, o bir ay günlük 2 liralık, 3 liralık şarj maliyetiyle rahatlıkla gezebileceksiniz.” Türkiye’de elektrikli

HABERLER 0 Comments

Enerji Depolama: Rüzgar ve Güneş Enerjisi

Güneş ve rüzgar endüstrileri için, her ikisi de kesikli enerji kaynakları olduklarından ve şebekede mevcudiyetleri yükün dengelenmesi için ek maliyetler getirdiğinden, enerji depolama çok kritik bir konudur. Gelecekte güneş ve

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply