Audi’nin Elektrikli Araç Planı Hazır

Audi’nin Elektrikli Araç Planı Hazır

Audi yeni bir tasarımla araba üretmeye başlayacak. 2020 yılına kadar 3 farklı elektrikli araç üretmeye hazırlanan Audi arabaların planlarını hazırladı.

Konvansiyonel araç üreticilerinin elektrikli araçlara yönelme planları netlik kazanmaya başladı. Bu konuda otomotiv firmaları önemli adımlar atmaya başladı. 5 yıl içerisinde elektrikli araç pazarında çok yoğun bir rekabete hazır olunmalı.

Bu gelişmede, geleceğin elektrikli araçlar üzerine şekilleneceğini öngören konvansiyonel araç üreticilerinin söz konusu rekabette geride kalmak istememeleri rol oynuyor. Şimdiden birçok otomotiv devi çalışmalarını bu yönde sürdürüyor.

Bu doğrultuda, daha önce sitemizde yer verdiğimiz gibi Audi CEO’su Rupert Stadler, elektrikli araç satışlarının 2025 yılına kadar toplam araç satışlarının yüzde 25-30’unu oluşturacağını söyleyerek bu pastadan pay almak isteyen Audi’nin elini çabuk tutmaya karar verdiğini dile getirdi. (Haber için tıklayın)

Alman otomobil devlerinden bir tanesi olan Audi, önüne çizdiği yeni planı açıkladı. Bu yeni planda otomobil sektöründe sunacağı çizgiyi yavaş yavaş elektrikli araçlara doğru kaydırmaya başlayan Alman üreticisi 2020 yılına kadar olan süreçte piyasaya 3 adet farklı elektrikli otomobil sürmeyi planlıyor. Aynı zamanda da bir adet otonom parça üretimi için paçaları sıvayan firma 2020 planını bu şekilde şekillendireceğe benziyor. Alman otomobil üreticisi, geçtiğimiz zamanlarda yaptığı açıklamalarda 2025 yılına kadar olan süreçte elektrikli araç üretimi konusunda AR-GE çalışmalarımızı arttıracağız demişti. Bu sefer gelen açıklamada ise gördüğümüz üzere firma elini çabuk tutmak ve rakiplerinden önce piyasaya girerek büyük bir avantajı kendisi kullanmak istiyor.

“Audi reklamdan kazandı”

Alman üretici yaptığı açıklamalarda, bir adet A sınıfı araç üretimi ve bu aracı da ürün yelpazelerine eklemek konusunda oldukça istekli olduklarını bildirdi.

Haberin ayrıntısı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Elektrikli Araç Şarj İstasyonu Konut Projelerine de Girdi

Yeşil alanların her geçen gün azalması, inşaat firmalarını farklı çözümlere yöneltiyor. Kimi balkonları bahçeye çevirirken kimi de sitelerin teraslarına orman görünümü kazandırıyor. Şehrizar Konakları’nda çevreci çatı ve elektrikli araç şarj

Enerji Verimliliği

Enerjiyi Verimli Tüketen Ürünlerin Kullanımı Özendirilecek

Başbakan Davutoğlu’nun açıkladığı Ak Parti’nin seçim beyannamesine göre, enerjiyi verimli tüketen ürünlerin kullanımı özendirilecek. Karbondioksit salınımı düşük araçlarda ve enerji verimliliği yüksek beyaz eşyada vergiler düşük olacak. Enerji verimliliği konusunda

HABERLER

Dünya’nın İlk Ekolojik Camiisi Türkiye’de Gerçekleştiriliyor

Tam 1 ay önce  Yüksek Mimar Çelik Erengezgin’in inanç yapıları ve ekolojik tasarımlara uygunlukları üzerine olan değerlendirmesini yayınlamıştık ve bu makale sitemiz ve sosyal medya kanallarımız üzerinden yoğun ilgi görmüştü.

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply