Audi’den Elektrik Motorlu Otomatik Otomobil

Audi’den Elektrik Motorlu Otomatik Otomobil

Gün geçtikçe her şeyimiz daha akıllı ve daha otomatik olurken elbette otomobillerimiz de bir süre sonra bizim onları kontrol etmemize gerek kalmadan bizi bir yerden bir yere götürecekler. 

Ulaşım siaudi-den-de-otomatik-otomobil-geldistemine yeni bir çehre kazandırmaya başlayan elektrikli otomobiller, değişik versiyonlarıyla da dikkat çekiyor.

 

www.webtekno.com’un haberine göre, Google’ın kendi kendini süren otomobillerinden sonra yavaş yavaş büyük otomobil markaları da bu alana yoğunlaşmaya başladı. Hatta Audi’nin yeni R8 e-tron modeli, otomatik sürüş sistemi ile yeni nesil elektrik motorunu bir araya getirerek hem çevreci, hem de kendi kendini sürebilen bir araç yapıyor.

Henüz konsept aşamasında olan ve Çin’de içinde bulunduğumuz günlerde gerçekleşen CES Asia’da test sürüşüne çıkacağı söylenen R8 e-tron, adeta Will Smith’in i-Robot filminde (Apple robot yapsa adı iRobot olur mu?) kullandığı otomobiller gibi otomatik bir sürüş sistemine sahip olacak.

Haberin devamı için tıklayın 

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

İNOVASYON 0 Comments

Almanya’dan 1 Milyon Elektrikli Araç Hedefi

Almanya hükümeti 2020 yılında yollarda 1 milyon elektrikli araç görmeyi hedefliyor. Ülkeler elektrikli araçlar konusunda hedefler belirliyor. Bu konuda en önemli hedeflerden birini Almanya ortaya koydu. Almanya hükümeti 2020 yılında

HABERLER 0 Comments

Enerji Dışı Mali Açık Geriledi

Avrupa’daki kriz ve yüksek petrol fiyatlarına rağmen cari açık haziranda rekor düşüş yaşadı. Enerji dışı cari denge 167 milyon fazla verdi. Yıllık cari açık ise OVP’deki hedefin bile altına indi.

HABERLER

Trafikte Yer Alan Araç Sayısını Biliyor musunuz?

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2013’ün eylül ayına ilişkin motorlu kara taşıtları istatistiklerini açıkladı. Buna göre, eylül sonu itibarıyla trafiğe kayıtlı toplam 17 milyon 734 bin 673 taşıtın yüzde 51,5’ini otomobil,