Audi’den Elektrik Motorlu Otomatik Otomobil

Audi’den Elektrik Motorlu Otomatik Otomobil

Gün geçtikçe her şeyimiz daha akıllı ve daha otomatik olurken elbette otomobillerimiz de bir süre sonra bizim onları kontrol etmemize gerek kalmadan bizi bir yerden bir yere götürecekler. 

Ulaşım siaudi-den-de-otomatik-otomobil-geldistemine yeni bir çehre kazandırmaya başlayan elektrikli otomobiller, değişik versiyonlarıyla da dikkat çekiyor.

 

www.webtekno.com’un haberine göre, Google’ın kendi kendini süren otomobillerinden sonra yavaş yavaş büyük otomobil markaları da bu alana yoğunlaşmaya başladı. Hatta Audi’nin yeni R8 e-tron modeli, otomatik sürüş sistemi ile yeni nesil elektrik motorunu bir araya getirerek hem çevreci, hem de kendi kendini sürebilen bir araç yapıyor.

Henüz konsept aşamasında olan ve Çin’de içinde bulunduğumuz günlerde gerçekleşen CES Asia’da test sürüşüne çıkacağı söylenen R8 e-tron, adeta Will Smith’in i-Robot filminde (Apple robot yapsa adı iRobot olur mu?) kullandığı otomobiller gibi otomatik bir sürüş sistemine sahip olacak.

Haberin devamı için tıklayın 

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Vakıflar GM Güneş Enerjisine Giriyor

Vakıflar Genel Müdürlüğü, enerji sektörüne girmeye hazırlanıyor. Kurum, Türkiye’nin birçok yerinde bulunan ve tarıma veya başka bir faaliyete uygun olmayan arazilerini, güneş enerjisi üretmek için kullanacak. Vakıflar Genel Müdürü Adnan Ertem,

Araştırmalar 0 Comments

Avrupa Biyogaz Endüstrisinde Rekor Büyüme

Biyogaz endüstrisi geçen sene Avrupa’daki işletimde olan santral sayısında yüzde 18’lik artışla rekor kırdığını bildirdi. Endüstri birliği EBA’ya göre 2014’ün sonunda Avrupa’da 17,240 düzensiz olarak dağılmış biyogaz santrali bulunmakta. İngiltere’deki biyogaz santralleri

Güneş EnerjisiB 0 Comments

3 milyon 350 bin TL Değerindeki UNİKOP Enerji Evi Projesi Başladı

Niğde Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adnan Görür, maliyeti 3 milyon 350 bin TL değerindeki UNİKOP Enerji Evi Projesinin başladığını söyledi. KOP İdaresi Başkanı İhsan Bostancı ve Niğde Üniversitesi Rektörü Prof.