Audi’den Elektrik Motorlu Otomatik Otomobil

Audi’den Elektrik Motorlu Otomatik Otomobil

Gün geçtikçe her şeyimiz daha akıllı ve daha otomatik olurken elbette otomobillerimiz de bir süre sonra bizim onları kontrol etmemize gerek kalmadan bizi bir yerden bir yere götürecekler. 

Ulaşım siaudi-den-de-otomatik-otomobil-geldistemine yeni bir çehre kazandırmaya başlayan elektrikli otomobiller, değişik versiyonlarıyla da dikkat çekiyor.

 

www.webtekno.com’un haberine göre, Google’ın kendi kendini süren otomobillerinden sonra yavaş yavaş büyük otomobil markaları da bu alana yoğunlaşmaya başladı. Hatta Audi’nin yeni R8 e-tron modeli, otomatik sürüş sistemi ile yeni nesil elektrik motorunu bir araya getirerek hem çevreci, hem de kendi kendini sürebilen bir araç yapıyor.

Henüz konsept aşamasında olan ve Çin’de içinde bulunduğumuz günlerde gerçekleşen CES Asia’da test sürüşüne çıkacağı söylenen R8 e-tron, adeta Will Smith’in i-Robot filminde (Apple robot yapsa adı iRobot olur mu?) kullandığı otomobiller gibi otomatik bir sürüş sistemine sahip olacak.

Haberin devamı için tıklayın 

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

Güneş EnerjisiB 0 Comments

Borusan EnBW Enerji’den Çocuklara Yenilenebilir Enerji Eğitimi

Borusan EnBW Enerji, gelecek nesillerin sürdürülebilirlik kavramını tanımaları, yenilenebilir enerji kaynaklarını öğrenmeleri ve enerji verimliliğini benimsemeleri amacıyla ilköğretim 7’inci sınıf öğrencilerine yönelik ‘Gelecek Nesiller İçin İyi Enerji’ eğitimlerini başlattı. İlk

HABERLER

Yenilenebilir Enerji Okuluna Destek Bekleniyor

Avrupa ve Türkiye’de bir ilk olacak … Yenilenebilir enerji okulu destek bekliyor Atatürk Endüstri Meslek Lisesi’nde 2 yıl önce eğitim vermeye başlayan ‘Yenilenebilir Enerji Bölümü’ hedef büyütüyor. Okulun 8 öğretmeninin

ENERJİ YÖNETİMİ

Elektrikte Yeni Vergiler Yolda

Enerji Bakanlığı’nın hazırladığı Ulusal Enerji Verimliliği Strateji Planı Taslağı, elektrik ve iklim değişikliği vergileri konulmasını hedefliyor. Taslaktaki hesaplamaya göre iki vergiyle sadece 2017’de 5.2 milyar lira toplanacak. Sanayi ve ticari