Audi Elektrikli Araçta Hedef Büyüttü

Audi Elektrikli Araçta Hedef Büyüttü

Audi CEO’su Rupert Stadler, elektrikli araç satışlarının 2025 yılına kadar toplam araç satışlarının yüzde 25-30’unu oluşturacağını söyleyerek bu pastadan pay almak isteyen Audi’nin elini çabuk tutmaya karar verdiğini dile getirdi.

tr.wikipedia.org’dan alınan verilere göre, Audi, Alman menşeili bir otomobil şirketi ve Volkswagen grubunun bir markası. Şirketin merkezi Ingolstadt, Bavyera’da bulunuyor.

Şirketin geçmişi 1899 yılına ve August Horch’a dayanıyor. İlk Horch otomobili kendisi tarafından 1901 yılında tasarlanmış.

Audi, yüksek güce sahip birçok model üretti. 2000 yılı itibariyle yarış dünyasının en zorlu ve prestijli yarışlarından olan 24 saatlik Le Mans yarışını 4 kez ard arda kazanan Audi, 2003’te de VW grubunun başka bir markası olan Bentley ile tamamen Audi kadrosu altında bu başarıya imza attı.

Audi elektrikli araç pazarına yönelme kararı aldı. Daha önce sitemizde yer verdiğimiz gibi Audi, elektrikli araç teknolojisine ilk kez 2018’de Brüksel fabrikasında üretilecek olan SUV modelinde yer verecek. (Haber için tıklayın)

Bu doğrultuda, Audi CEO’su Rupert Stadler, elektrikli araç satışlarının 2025 yılına kadar toplam araç satışlarının yüzde 25-30’unu oluşturacağını söyleyerek bu pastadan pay almak isteyen Audi’nin elini çabuk tutmaya karar verdiğini dile getirdi.

Enerji sorunu giderek büyüyor. Azalan fosil yakıtlara karşın elektrikli ve güneş enerjisi ile çalışan araçlar öne çıkma işaretleri veriyor.

Tesla gibi alanındaki yeni oyunculara aldırış etmeyen yüzyıllık otomotiv devleri, alttan alta yürüttükleri elektrikli oto çalışmalarını yavaş yavaş gün yüzüne çıkarmaya başlıyor.

Bunlardan biri de Alman Volkswagen AG çatısı altındaki Audi oldu.

İlk elektrikli Audi’ler için geri sayım başladı. Alman basınına konuşan Audi CEO’su Rupert Stadler, elektrikli araç satışlarının 2025 yılına kadar toplam araç satışlarının yüzde 25-30’unu oluşturacağını söyleyerek bu pastadan pay almak isteyen Audi’nin elini çabuk tutmaya karar verdiğini dile getirdi. Alman lüks otomobil üreticisi 2020 yılına kadar üç elektrikli aracını görücüye çıkaracak.

Haberin ayrıntısı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

ALTERNATİF TASARIMLAR 0 Comments

Bu Ürünleri Kullanırken İçimiz Rahat Piknik Yapabileceğiz

Isınmaya  başlayan havalarla birlikte hepimiz ilk fırsatta kendimizi doğaya atmak, piknik yapmak isteriz. Her piknik sonrasında ardımızda (şayet kullandıysak) kağıt ya da plastik tabaklar, plastik çatal-kaşıklar bırakırız. Bunları toplayıp çöpe

HABERLER

“Lisanssız Güneş Santrali Onayları Hızlandırılacak”

TEDAŞ Genel Müdürü Mükremin Çepni, lisanssız güneş santrali onaylarının hızlandırılacağını ve önlerinde biriken dosyaların iki ay içinde eritileceğini açıkladı. Türkiye’de merakla beklenen güneşe dayalı lisanssız elektrik üretim tesislerinin onaylarının hızlandırılması

HABERLER

Yerel Halkın HES Tepkileri Yatırımcılar İçin Caydırıcı Olmakta

ÇMO Antalya İl Temsilcisi Atasoy, nehir tipi hidroelektrik santrali (HES) kurmak için lisans alan pek çok şirketin, gelen tepkiler üzerine lisansını iptal ettirdiğini söyledi. Çevre Mühendisleri Odası (ÇMO) Antalya İl

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply