ASPİLSAN’dan Enerji Depolama Sistemleri Tasarımı

ASPİLSAN’dan Enerji Depolama Sistemleri Tasarımı

Türk savunma sanayisinin mühim aktörlerinden Askeri Pil Endüstri ve Ticaret A.ş. (ASPİLSAN), hem askeri aynı sürede sivil kullanım için enerji depolama sistemleri üretti.

Firma Genel Müdürü Ferhat Özsoy, 150’den fazla tür batarya ürettiklerini fakat ürün çeşitlerini bataryalar dışarısında da geliştirmeyi tasarladıklarını ifade etti .

Bu kapsamda öncelikle enerji depolama sistemlerine ağırlık verdiklerini anlatan Özsoy, şu verileri verdi:

“Enerji depolama, bilindiği benzeri enerjinin ele geçirilmesi kadar muhafazasındaki sıkıntıları çözecek, enerjinin randımanlı olarak kullanılmasına olanak temin edecek bir çözüm.Bu çerçevede küçük bir tesisten, bir radyo link istasyonuna, bir fabrika ya da daha büyük bir tesise kadar enerji ihtiyacını karşılayacak boyutta enerji depolama sistemleri tasarladık. İnşallah yakın sürede kullanıcıların hizmetine sunacağız. Bunun ülkemizin enerji probleminin çözümüne mühim bir katkı olacağını düşünüyoruz zira bilinen enerji açısından dışa bağımlıyız. Buna Bağlı Olarak ürettiğimiz her çeşitli enerjiyi randımanlı kullanmak zorundayız. Bunun kaynağı her halükarda arzu eder fosil yakıtlar olsun, arzu eder güneş enerjisi, arzu eder rüzgar enerjisi olsun bu enerjiyi optimum faydalanarak ülkemize katkı temin edecek sistemleri tasarladık.”Bu sistemlerin enerji kesintisine tahammülü olmayan yerlerde ihtiyacın kalifiye biçimde sağlanması açısından mühim olduğunu belirten Özsoy, bilhassa şebekeden tedarik edilen enerjinin randımanlı kullanılması, jeneratörlerin yer aldığı yerde yaşanabilecek aksamalar benzeri pekçok mahsuru ortadan kaldıracağına inandıklarını ifade etti.

Haberin devamı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Apple’ın Elektrikli Araba Üretim Çalışmaları Sürüyor

Apple’ın onlarca çalışanının, saklı bir elektrikli araba projesi üzerinde çalıştığı ve bu arabanın amacının, elektrikli araç üreticileri ile rekabete girmek olduğu ifade ediliyor. Bilişim teknolojisinde dünya çapında isim yapmış kuruluşların

HABERLER

“Sesimi Duyan Var mı?”

Türkiye İMSAD’ın sosyal sorumluluk projesi olarak hayata geçen “Güvenli Yapı” kampanyası “Sesimi duyan var mı?” kamu spotu filmi ile başladı. Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (Türkiye İMSAD) tarafından sosyal sorumluluk

ALTERNATİF TASARIMLAR

Dr. Hakan Gürsu ve Designnobis Ekibine A’Design Award’dan 16 Ödül

A’ Design Award Tasarım Ödülleri Yarışması’nda Dr. Hakan Gürsu ve Designnobis ekibi, 16 proje ile 16 tasarım ödülü birden kazanarak “En çok ödül alan tasarımcı” unvanını bu yıl da korudu.

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply