ASPİLSAN’dan Enerji Depolama Sistemleri Tasarımı

ASPİLSAN’dan Enerji Depolama Sistemleri Tasarımı

Türk savunma sanayisinin mühim aktörlerinden Askeri Pil Endüstri ve Ticaret A.ş. (ASPİLSAN), hem askeri aynı sürede sivil kullanım için enerji depolama sistemleri üretti.

Firma Genel Müdürü Ferhat Özsoy, 150’den fazla tür batarya ürettiklerini fakat ürün çeşitlerini bataryalar dışarısında da geliştirmeyi tasarladıklarını ifade etti .

Bu kapsamda öncelikle enerji depolama sistemlerine ağırlık verdiklerini anlatan Özsoy, şu verileri verdi:

“Enerji depolama, bilindiği benzeri enerjinin ele geçirilmesi kadar muhafazasındaki sıkıntıları çözecek, enerjinin randımanlı olarak kullanılmasına olanak temin edecek bir çözüm.Bu çerçevede küçük bir tesisten, bir radyo link istasyonuna, bir fabrika ya da daha büyük bir tesise kadar enerji ihtiyacını karşılayacak boyutta enerji depolama sistemleri tasarladık. İnşallah yakın sürede kullanıcıların hizmetine sunacağız. Bunun ülkemizin enerji probleminin çözümüne mühim bir katkı olacağını düşünüyoruz zira bilinen enerji açısından dışa bağımlıyız. Buna Bağlı Olarak ürettiğimiz her çeşitli enerjiyi randımanlı kullanmak zorundayız. Bunun kaynağı her halükarda arzu eder fosil yakıtlar olsun, arzu eder güneş enerjisi, arzu eder rüzgar enerjisi olsun bu enerjiyi optimum faydalanarak ülkemize katkı temin edecek sistemleri tasarladık.”Bu sistemlerin enerji kesintisine tahammülü olmayan yerlerde ihtiyacın kalifiye biçimde sağlanması açısından mühim olduğunu belirten Özsoy, bilhassa şebekeden tedarik edilen enerjinin randımanlı kullanılması, jeneratörlerin yer aldığı yerde yaşanabilecek aksamalar benzeri pekçok mahsuru ortadan kaldıracağına inandıklarını ifade etti.

Haberin devamı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Protsan Mermer’den Antalya’da Güneş Enerjisi Santrali

Portsan Mermer, Antalya’nın Korkuteli ilçesinde 3.4 megawatt’lık güneş enerjisi santrali kuracak. Türkiye’de özellikle sanayi alanında güneş enerjisi santrali kurulumları hızla sürüyor. Geçtiğimiz hafta düzenlenen Solarex 2015’in ardından, Türkiye’de güneş enerjisi

HABERLER

Türk Telekom Elektrikli Araç Filosunu Büyütüyor

Türk Telekom, insana ve çevreye duyarlı yaklaşımıyla araç filosunu 5 elektrikli otomobille takviye etti.Elektrikli araçların sayısının zamanla daha da artırılması hedefleniyor. Çevresel sürdürülebilirlik alanındaki çalışmalarını “Doğayla Dost İletişim” başlığı altına

HABERLER 0 Comments

İTÜ Enerji Enstitüsü-Yenilenebilir Enerji Teknolojileri Sertifika Programı Başlıyor

Business Management Institute tarafından İTÜ Enerji Enstitüsü & İTÜ Sürekli Eğitim Merkezi’nin katkısıyla düzenlenen İTÜ Enerji Enstitüsü-Yenilenebilir Enerji Teknolojileri Sertifika Programı 25 Mart 2016 tarihinde İstanbul İTÜ Maslak Kampüsü’nde başlayacak.

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply