Arıcılar Enerji, Tavuk Dışkısından Elektrik Üretecek

Arıcılar Enerji, Tavuk Dışkısından Elektrik Üretecek

Arıcılar Enerji, Konya`nın Meram ilçesinde tavuk dışkısından elektrik üretecek olan 1 megawatt’lık Biyogaz ve Elektrik Üretimi Tesisi kuracak. 

tavuk dışkısıTürkiye’de tavuk dışkısından elektrik üretimi konusundaki çalışmalar giderek artıyor. Böylece, özellikle tavuk üreticileri için önemli bir sorun olan tavuk dışkılarının ekonomiye kazandırılması sağlanıyor.

enerjigunlugu.net’in haberine göre, Arıcılar Enerji San. ve Tic. Ltd. Şti. tarafından Konya İli, Meram İlçesi, Boyalı Mahallesi, 5 pafta, 944 parsel adresinde toplam 42.049,99 m2 alan üzerinde 0,99 MW kurulu gücünde Kanatlı Dışkı Atıklarından Biyogaz ve Elektrik Üretimi Tesisi kurulacak. 

Toplam proje bedeli yaklaşık 6 milyon 50o bin TL olan tesisin hammaddesi olan dışkı atıkları proje alanına 220 m mesafede bulunan Balcılar Yem Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. ‘ye ait yumurta çiftliğinden üstü kapalı kamyonlarla getirilerek sağlanacak.

Haberin devamı için tıklayın 

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Çölde “Buzul” Mu Dediniz?

Hollandalı tasarımcı Ap Verheggen, Cofely Refrigeration ile işbirliği yaparak muhteşem bir projeye imza atmak üzere. Yoğunlaştırma prensiplerini kullanarak geliştirdiği bu devasa yaprak görünümlü ve SunGlacier adını verdiği ürün, güneş enerjisinin

HABERLER

Efeler JES, 825.000 Konut ve İşyerinin Elektrik ve Isınma İhtiyacını Karşılayacak

Efeler JES, 825.000 konut ve işyerinin bir yıllık elektrik ve ısınma ihtiyacını jeotermal enerji kaynağından karşılamış olacak. GÜRİŞ, Aydın Germencik’teki Efeler Jeotermal Enerji Santrali’ni (JES) Türkiye’nin lider Avrupa’nın ikinci büyük

Elektrikli araçlar 0 Comments

Elektrikli Araca Ucuz Petrol Etkisi

Düşük petrol fiyatları ABD’de elektrikli araç satışlarını olumsuz etkiledi. Elektrikli araç satışları Avrupa ve Amerika’da yeni yeni artış gösterirken, petrol fiyatlarının ucuzlaması sektörü olumsuz yönde etkiliyor. Bu açıdan elektrikli araçların