Arıcılar Enerji, Tavuk Dışkısından Elektrik Üretecek

Arıcılar Enerji, Tavuk Dışkısından Elektrik Üretecek

Arıcılar Enerji, Konya`nın Meram ilçesinde tavuk dışkısından elektrik üretecek olan 1 megawatt’lık Biyogaz ve Elektrik Üretimi Tesisi kuracak. 

tavuk dışkısıTürkiye’de tavuk dışkısından elektrik üretimi konusundaki çalışmalar giderek artıyor. Böylece, özellikle tavuk üreticileri için önemli bir sorun olan tavuk dışkılarının ekonomiye kazandırılması sağlanıyor.

enerjigunlugu.net’in haberine göre, Arıcılar Enerji San. ve Tic. Ltd. Şti. tarafından Konya İli, Meram İlçesi, Boyalı Mahallesi, 5 pafta, 944 parsel adresinde toplam 42.049,99 m2 alan üzerinde 0,99 MW kurulu gücünde Kanatlı Dışkı Atıklarından Biyogaz ve Elektrik Üretimi Tesisi kurulacak. 

Toplam proje bedeli yaklaşık 6 milyon 50o bin TL olan tesisin hammaddesi olan dışkı atıkları proje alanına 220 m mesafede bulunan Balcılar Yem Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. ‘ye ait yumurta çiftliğinden üstü kapalı kamyonlarla getirilerek sağlanacak.

Haberin devamı için tıklayın 

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

Diğer temiz enerjiler 0 Comments

Tesla’dan Batarya Fabrikası

Tesla’nın Ontario, California’da inşa edilen dev batarya fabrikası 2500 ev, 1000 arabaya elektrik sağlayacak güçte olacak. Tesla, evinize ve arabanıza elektrik üretecek. Tesla enerji depolama ve batarya teknolojisi alanındaki çalışmalarıyla

Rüzgar enerjisi 0 Comments

Rüzgar YEKA’sında Proje Geliştirme Ve Rüzgar Mühendisliği Ön Plana Çıkacak

Enerjisa, Limak ve Akfen gibi enerji sektörünün önde gelen şirketlerine rüzgâr ve güneş enerjisi projeleri geliştiren RKT Enerji’nin CEO’su Utku Korkmaz ile bir söyleşi yaptık. Söyleşimizin ana gündem maddesi henüz

Mevzuat

Rüzgar Enerjisi Santralleri İçin Yeni Düzenleme

Üretim lisanslı 10 megawatt ve üzerindeki bütün rüzgar enerjisi santrallerinin, Rüzgar Gücü İzleme ve Tahmin Merkezi’ne bağlanması zorunlu olacak. Rüzgar enerjisiyle ilgili düzenlemeler sürüyor. 10 megawatt üstündeki rüzgar santralleriyle ilgili