Arıcılar Enerji, Tavuk Dışkısından Elektrik Üretecek

Arıcılar Enerji, Tavuk Dışkısından Elektrik Üretecek

Arıcılar Enerji, Konya`nın Meram ilçesinde tavuk dışkısından elektrik üretecek olan 1 megawatt’lık Biyogaz ve Elektrik Üretimi Tesisi kuracak. 

tavuk dışkısıTürkiye’de tavuk dışkısından elektrik üretimi konusundaki çalışmalar giderek artıyor. Böylece, özellikle tavuk üreticileri için önemli bir sorun olan tavuk dışkılarının ekonomiye kazandırılması sağlanıyor.

enerjigunlugu.net’in haberine göre, Arıcılar Enerji San. ve Tic. Ltd. Şti. tarafından Konya İli, Meram İlçesi, Boyalı Mahallesi, 5 pafta, 944 parsel adresinde toplam 42.049,99 m2 alan üzerinde 0,99 MW kurulu gücünde Kanatlı Dışkı Atıklarından Biyogaz ve Elektrik Üretimi Tesisi kurulacak. 

Toplam proje bedeli yaklaşık 6 milyon 50o bin TL olan tesisin hammaddesi olan dışkı atıkları proje alanına 220 m mesafede bulunan Balcılar Yem Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. ‘ye ait yumurta çiftliğinden üstü kapalı kamyonlarla getirilerek sağlanacak.

Haberin devamı için tıklayın 

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Elektrik Üretiminin %50’si Özel Sektörün

Elektrik Üretim AŞ’nin (EÜAŞ) elindeki toplam 24,7 bin megavat kapasiteli santralin 11,7 bin megavatının özelleştirilmesi planlanıyor. Toplam 13 milyar dolar gelirle özel sektöre açılacak tesislerin 3 bin 677 megavatı hidrolik,

Elektrik Üretimi

Türkiye’nin Yenilenebilir Enerjide Yatırım Çekiciliği Yükseliyor

Türkiye, ülkelerin yenilenebilir enerji alanındaki yatırım yapılabilirliğini gösteren Ernst & Young Yenilenebilir Enerji Ülke Çekiciliği Endeksi`nde bir basamak yükselerek 17`inciliğe oturdu. Türkiye yenilenebilir enerji alanında yatırım yapılabilecek ülkeler arasındaki yerini

ENERJİ YÖNETİMİ

Kayseri’ye Güneş Enerjisi Santrali

Kayseri’de Yıldırım Beyazıt kapalı semt pazar yeri çatısına güneş enerjisi santrali kurulacak. Güneş Enerjisi santralleri kurulumu Türkiye’de sürerken beklentiler de büyüyor. milliyet.com.tr’nin haberine göre, Güneş ve rüzgar enerjisi faydalarını ve