Arıcılar Enerji, Tavuk Dışkısından Elektrik Üretecek

Arıcılar Enerji, Tavuk Dışkısından Elektrik Üretecek

Arıcılar Enerji, Konya`nın Meram ilçesinde tavuk dışkısından elektrik üretecek olan 1 megawatt’lık Biyogaz ve Elektrik Üretimi Tesisi kuracak. 

tavuk dışkısıTürkiye’de tavuk dışkısından elektrik üretimi konusundaki çalışmalar giderek artıyor. Böylece, özellikle tavuk üreticileri için önemli bir sorun olan tavuk dışkılarının ekonomiye kazandırılması sağlanıyor.

enerjigunlugu.net’in haberine göre, Arıcılar Enerji San. ve Tic. Ltd. Şti. tarafından Konya İli, Meram İlçesi, Boyalı Mahallesi, 5 pafta, 944 parsel adresinde toplam 42.049,99 m2 alan üzerinde 0,99 MW kurulu gücünde Kanatlı Dışkı Atıklarından Biyogaz ve Elektrik Üretimi Tesisi kurulacak. 

Toplam proje bedeli yaklaşık 6 milyon 50o bin TL olan tesisin hammaddesi olan dışkı atıkları proje alanına 220 m mesafede bulunan Balcılar Yem Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. ‘ye ait yumurta çiftliğinden üstü kapalı kamyonlarla getirilerek sağlanacak.

Haberin devamı için tıklayın 

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

ENERJİ YÖNETİMİ

Polonya’dan LED Aydınlatma Atılımı

Polonya’nın Szczecin kentinde aydınlatmanın büyük kısmı modernize edilmiş LED lambalar ile sağlanacak. Dünyanın önemli şehirleri LED lambalarıyla aydınlatılmaya başlandı. www.ledportali.com’un haberine göre, Polonya’nın Szczecin kentinde eylülden itibaren şehir aydınlatmasının yarısından

Jeotermal enerji 0 Comments

Büyüyen Temiz Enerji Sektörüne Yönelik Sertifika Programı 2017’de Başlıyor

2004 yılından bu yana Türkiye’nin önde gelen üniversiteleriyle ortak çalışmalar yapan  BMI ve İTÜ Enerji Enstitüsü işbirliği ile hazırlanan “Yenilenebilir Enerji Teknolojileri Sertifika Programı” gördüğü ilgi sayesinde 6-7  ve 13-14 Ocak 2017 tarihlerinde tekrarlanıyor. İTÜ Enerji

Finansman

1.2 Milyar Euro’luk Yenilenebilir Enerji Yatırımına Destek

Danimarka İklim Fonu (KIF), yaklaşık 1.2 milyar euroluk yenilenebilir enerji yatırımına destek verecek. Türkiye’deki yatırımcılar da 2-15 milyon euro arasındaki yatırımlarına KIF’i azınlık hisseyle ortak alıp finansman sağlayabilecek. Danimarka İklim,