Apple’ın Güneş Enerjili İlk Mağazası Açılıyor

Apple’ın Güneş Enerjili İlk Mağazası Açılıyor

Apple, tamamen güneş enerjisi ile çalışan ilk mağazasını Singapur’da açıyor 800 binanın çatısına yerleştirilen Güneş panelleri apple mağazasına enerji sağlayacak.

Apple, Güneydoğu Asya’daki ilk Apple Store mağazını açacağını ve bu mağazanın güneş enerjisi ile çalışacağını duyurdu.

Apple mağazanın enerjisini sağlamak üzere Singapur’un en büyük temiz enerji sağlayıcı şirketlerinden Sunseat Grup ile anlaştı. Sunseap Grup’un güneş panelleri 50 megawattlık kapasiteye sahip olacak, bu da Singapurdaki 9 bin evin aydınlanabileceği bir enerjiye karşılık geliyor. Bununla birlkte Apple bu enerjinin 33 megawattını kullanacak.

Apple karbon emisyonlarını azaltmak için mağazalarında güneş enerjisi ile yetinmeyeceğini bunun yanı sıra jeotermal enerji kaynakları, rüzgar enerjisi ve mikro-hidro enerjiyi de mağaza ve ofislerinde kullanacağından kurumsal web sitesinde bahsediyor. Apple son dönemde mevcut binalarını elektrik tüketimini azaltmak için yeniden dizayn ediyor ve bu amaçla yeni binalar tasarlıyor.

Haber http://www.techtimes.com’dan çevrilmiştir.

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Cibuti’den Jeotermal Enerji Yatırımı Çağrısı

Cibuti’nin Ankara Büyükelçisi Aden Hüseyin Abdullahi, “Enerji sektöründe Türk yatırımcıları görmek istiyoruz. Güç santralleri inşa edebilirler” dedi. Doğu Afrika’da çok büyük sayılamayacak bir ülke olan Cibuti’nin Kızıldeniz’e ve Aden Körfezi’ne kıyısı bulunuyor.

HABERLER

İDO’dan Sürdürülebilir Ulaşıma Büyük Destek

İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO), bisiklet taşımacılığıyla ilgili politikasını değiştirdi. Bugüne dek bisikletlerden 5 TL taşıma ücreti alan İDO, artık deniz otobüslerinde 3, hızlı feribotlarda ise 10 bisiklete kadar yaptığı bisikleti

HABERLER

Yenilenebilir Enerjide Kurulu Güç Arttı

Türkiye yılın 9 ayında 5,5 miyar dolarlık yatırımla yenilenebilir enerjide kurulu kapasitesini 2 bin megawat artırdı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile Uluslararası Enerji Ajansı’nın (IEA) “Yenilenebilir enerjide Avrupa yatırım

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply