Apple’ın Güneş Enerjili İlk Mağazası Açılıyor

Apple’ın Güneş Enerjili İlk Mağazası Açılıyor

Apple, tamamen güneş enerjisi ile çalışan ilk mağazasını Singapur’da açıyor 800 binanın çatısına yerleştirilen Güneş panelleri apple mağazasına enerji sağlayacak.

Apple, Güneydoğu Asya’daki ilk Apple Store mağazını açacağını ve bu mağazanın güneş enerjisi ile çalışacağını duyurdu.

Apple mağazanın enerjisini sağlamak üzere Singapur’un en büyük temiz enerji sağlayıcı şirketlerinden Sunseat Grup ile anlaştı. Sunseap Grup’un güneş panelleri 50 megawattlık kapasiteye sahip olacak, bu da Singapurdaki 9 bin evin aydınlanabileceği bir enerjiye karşılık geliyor. Bununla birlkte Apple bu enerjinin 33 megawattını kullanacak.

Apple karbon emisyonlarını azaltmak için mağazalarında güneş enerjisi ile yetinmeyeceğini bunun yanı sıra jeotermal enerji kaynakları, rüzgar enerjisi ve mikro-hidro enerjiyi de mağaza ve ofislerinde kullanacağından kurumsal web sitesinde bahsediyor. Apple son dönemde mevcut binalarını elektrik tüketimini azaltmak için yeniden dizayn ediyor ve bu amaçla yeni binalar tasarlıyor.

Haber http://www.techtimes.com’dan çevrilmiştir.

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

“Türk Şirketleri Senegal’de Rüzgar ve Güneş Enerjisi Projeleri Üstlenebilir”

Türkiye’nin Dakar Büyükelçisi Nilgün Erdem Arı: “Senegal’in 2035 yılına kadar hedeflediği kalkınma planı olan ‘Senegal uyanış’ programı kapsamında şirketlerimizin üstlenebileceği projeler mevcut. Üniversite ve toplu ev inşası projeleri, alt bina

HABERLER 0 Comments

Tekno Ray Solar’dan Kayseri’ye Yeni Güneş Enerjisi Santrali

Tekno Ray Solar, Kayseri’de bulunan ve 6317 kWp kurulu güce sahip olması planlanan“Kayseri BCKK” Güneş Enerjisi Santralinin kurulumuna başladı. Türkiye’de güneş enerjisi kurulumları sürüyor. Lisanssız elektrik üretiminde önemli gelişmeler yaşanıyor.

HABERLER 0 Comments

Vestas’a ABD’den Sipariş

Danimarkalı rüzgar türbini üreticisi Vestas, ABD`den 61 adet 3.3 MW`lık türbin siparişi aldığını duyurdu. Rüzgar enerjisinin dünyada yaygınlaşmaya başlamasıyla, rüzgar endüstrisi de gelişimini sürdürüyor. Bu konuda üretim yapan kuruluşlar uluslararası

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply