Apple’ın Elektrikli Araba Üretim Çalışmaları Sürüyor

Apple’ın Elektrikli Araba Üretim Çalışmaları Sürüyor

Apple’ın onlarca çalışanının, saklı bir elektrikli araba projesi üzerinde çalıştığı ve bu arabanın amacının, elektrikli araç üreticileri ile rekabete girmek olduğu ifade ediliyor.

elektrikli araçBilişim teknolojisinde dünya çapında isim yapmış kuruluşların yenilenebilir enerji alanına yönelik yatırımları ilgi çekiyor. Son olarak Apple’ın elektrikli araba projesi, gündemi oluşturuyor.

Apple’ın çalışmalarına başladığı öğrenilen elektrikli araba projesi şimdiden çok konuşulmaya başladı.
Apple’ın onlarca çalışanının, saklı bir elektrikli araba projesi üzerinde çalıştığı ve bu arabanın amacının, elektrikli araç üreticileri ile rekabete girmek olduğu söyleniyor.

Wall Street Journal’ın haberine göre Tim Cook halihazırda bir sene önce projeyi imzalayıp onaylamış ve çalışmalara başlanmış. Habere göre, projenin kod isimi “Titan” ve proje ekibi şu anda minivan türevi bir araç üzerinde çalışıyor. Ayrıca Apple’ın, üst düzey araba üreticileri ile de görüştüğü de söyleniyor.Bu iddiayı destekleyen bir başka vaziyet da, Apple’ın geçtiğimiz sene içerisinde otomobil mühendisliği üzerinde deneyimi olan pek çok tasarımcı ve mühendisi işe alması. Hatta Titan takımının başında daha önceki Ford mühendisi VP Steve Zadesky bulunuyor.

Haberin devamı için tıklayın 

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER 0 Comments

“Türkiye Yenilenebilir Enerji Kaynaklarını Daha Fazla Değerlendirmeli”

Borusan EnBW Yatırımlar Genel Müdür Yardımcısı Enis Amasyalı: Yenilenebilir enerji, çevre dostu olma özelliği, kırsal gelişime katkısı, cazip yerli kaynakların varlığı ile Türkiye’nin geleceği için de farklı bir önem arz

ENERJİ YÖNETİMİ 0 Comments

“Akıllı Şehirlerle Tasarrufu Artırmayı Hedefliyoruz”

İZMİR`de Türk Telekom tarafından düzenlenen İşinin Liderleri Zirvesi`nde kentin marka değerlerini yönetenler, çağın değişen koşullarında nasıl dönüşerek, karlı bir şekilde ayakta kaldıklarını anlattı. Türk Telekom Grubu Kurumsal İş Birimi CEO`su

HABERLER 0 Comments

Böyle İşkence Yok

İzmir’in Çeşme ilçesi’nde toplam tutarı 1.2 milyar lirayı bulunan 460 megavatlık 11 rüzgar enerjisi santrali projesi sahibi yatırımcılar, 2010 yılında sistemden yayılan manyetik frekansların dinleme faaliyetlerine etkisinin araştırılmasını isteyen Genelkurmay’dan