Apple’ın Elektrikli Araba Üretim Çalışmaları Sürüyor

Apple’ın Elektrikli Araba Üretim Çalışmaları Sürüyor

Apple’ın onlarca çalışanının, saklı bir elektrikli araba projesi üzerinde çalıştığı ve bu arabanın amacının, elektrikli araç üreticileri ile rekabete girmek olduğu ifade ediliyor.

elektrikli araçBilişim teknolojisinde dünya çapında isim yapmış kuruluşların yenilenebilir enerji alanına yönelik yatırımları ilgi çekiyor. Son olarak Apple’ın elektrikli araba projesi, gündemi oluşturuyor.

Apple’ın çalışmalarına başladığı öğrenilen elektrikli araba projesi şimdiden çok konuşulmaya başladı.
Apple’ın onlarca çalışanının, saklı bir elektrikli araba projesi üzerinde çalıştığı ve bu arabanın amacının, elektrikli araç üreticileri ile rekabete girmek olduğu söyleniyor.

Wall Street Journal’ın haberine göre Tim Cook halihazırda bir sene önce projeyi imzalayıp onaylamış ve çalışmalara başlanmış. Habere göre, projenin kod isimi “Titan” ve proje ekibi şu anda minivan türevi bir araç üzerinde çalışıyor. Ayrıca Apple’ın, üst düzey araba üreticileri ile de görüştüğü de söyleniyor.Bu iddiayı destekleyen bir başka vaziyet da, Apple’ın geçtiğimiz sene içerisinde otomobil mühendisliği üzerinde deneyimi olan pek çok tasarımcı ve mühendisi işe alması. Hatta Titan takımının başında daha önceki Ford mühendisi VP Steve Zadesky bulunuyor.

Haberin devamı için tıklayın 

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Suluova’da Biyogaz Tesisi Planlanıyor

Türkiye’de bazı belediyeler biyogaz tesislerine yöneliyor. Ama bu sayının yine de yeterli olmadığı, birçok belediyenin biyogaz tesislerine henüz sıcak bakmadığı da uzmanlar tarafından dile getiriliyor. Suluova Belediye Başkanı Fatih Üçok,

HABERLER

Google’dan Güneş Enerjili İnsansız Hava Aracı

Google güneş enerjili insansız hava aracıyla internet erişimini artıracak. Google güneş enerjisiyle çalışan insansız hava aracı üreticisi Titan Aerospace’i satın aldı. Google’ın bu şirkete sahip olma amacının, 3. Dünya ülkelerinde

HABERLER

IBC Solar’dan Türkiye’de Atılım

IBC SOLAR Türkiye’de KosiFrankensolar’ın proje işlerini ve franchise ortaklarını aldı. Türkiye’de güneş enerjisi pazarına yabancı kuruluşların ilgisi sürüyor. Güneş enerjisi sektöründe faaliyet gösteren büyük çaplı kuruluşlar, Türkiye’de çeşitli yatırım gerçekleştiriyor.