Apple’den Çin’e Güneş Enerjisi Santrali

Apple’den Çin’e Güneş Enerjisi Santrali

ABD‘nin teknoloji devi olan Apple kendi ülkesine yaptığı enerji yatırımlarının haricinde şimdi de Çin’e Güneş Enerjisi santralini kurmayı planlıyor.

solar panelsDünyanın önde gelen bilişim şirketlerinin güneş enerjisine yönelik yatırımları dikkat çekiyor. Dünya devlerinden Apple’da güneş enerjisi yatırımlarını ülke dışına çıkarmaya karar verdi.

www.habertadi.com’un haberine göre, Apple yeniden kendi kendine enerji yitirimi yapacak ve enerji sayesinde kullanıcılarına daha başarılı olarak devam edecek.

Apple sınırlarının dışına çıkıyor. ABD‘nin teknoloji devi olan Apple kendi ülkesine yaptığı enerji yatırımlarının haricinde şimdi de Çin’e güneş enerjisi santralini kurmayı planlıyor. Haberi yayınlayan XinHua haber ajansına göre SunPower adındaki ABD’li güneş paneli üreten şirket bu projenin Apple ile gerçekleşeceği açıklandı. ABD’li şirketlerin kuracağı santralin özelliklerinde bulunan bilgilere göre 61 bin evin elektrik ihtiyacını karşılayabilecek, 80 milyon kilovat/saat elektrik üretebilecek ve santralin kurulu gücü 40 megavat olacağı açıklandı.

Haberin devamı için tıklayın 

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

ENERJİ YÖNETİMİ

Güneş Panellerinde Kullanılan Hücreler Üretilmeli”

Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Büyükekşi, Türkiye’de güneş panellerinin ve panellerde kullanılan hücrelerin üretilmesinin önemine değindi. Türkiye’de yenilenebilir enerjiye daha fazla odaklanılması gerektiği yönünde tartışmalar sürüyor. www.sozcu.com.tr’nin haberine göre, Türkiye

HABERLER 0 Comments

Jeotermal Enerji Turizmde 4 Mevsim Kazandıracak

Kuşadası’nda turizmciler çoğunlukla yaz sezonunda yaşadığı doluluğu, kışa da taşıyabilecekler ve bunu da jeotermal enerji sayesinde yapabilecekler. İlçede  4 jeotermal alana ait arama ve işletme hakkını alan Yediyol Şirketler Grubu’nun hazırladığı

HABERLER

Dünyanın En Verimli Çatı Tipi Güneş Paneli

SolarCity  dünyanın en verimli ticari güneş panellerini duyurdu. Güneş enerjisinde yeniliklere birisi daha eklendi. Son yıllarda dünyanın en popüler girişimcisi olan Elon Musk, özellikle Tesla markasıyla sıkça gündeme geliyor. Yüzde