Apple’dan İklim Değişikliğini Durdurmak İçin Büyük Adım

Apple’dan İklim Değişikliğini Durdurmak İçin Büyük Adım

Her yıl milyonlarca ürünü kullanıcıyla buluşturarak ‘karbon ayak izleri’ bıraktığını belirten Apple, “İklim değişikliğini tartışmak istemiyoruz. Onu durdurmak istiyoruz” sloganlı dev bir harekat başlattı.

Apple yenilenebilir enerjiSürdürülebilirlik olgusunun yalnızca ekonomi alanında değil yaşamın hemen her alanında geçerli olduğu bir döneme doğru ilerliyoruz. Dünyanın bu haliyle sürdürülebilir olmadığı anlayışıyla büyük çaplı kuruluşlar çeşitli projelere imza atıyor.

enerjienstitusu.com,’un haberine göre, doğaya karşı büyük bir sosyal sorumluluk projesine imza atan teknoloji devi Apple, çevre duyarlılığıyla da büyük takdir topluyor. “Yüz milyonlarca ürünü tasarlamak, montajını ve dağıtımını yapmak, inanılmaz miktarda enerji gerektiriyor. Bu enerji, karbon ayak izimizi, yani iklim değişikliği sorunundaki payımızı oluşturuyor” diyen Apple, bu paya düşen sorumluluğunu yüzde 100 yenilenebilir enerjiyle çalışan tesisler inşa ederek üstleniyor.

Çevreye verilen tüm zararı raporluyor

Özellikle üretim aşamasında çevreye yayılan karbon emisyonlarını büyük bir titizlikle ölçen Apple, dolaylı ya da dolaysız olarak çevreye verilen tüm zararı raporluyor. Apple konuyla ilgili olarak resmi internet sitesinde şu açıklamalara yer veriyor: “Ofislerimiz, mağazalarımız ve ürünlerimiz gibi doğrudan kontrolümüzde olan şeylerin etkisini azaltmakta gerçek bir ilerleme kaydettik. Ancak, tedarik zincirimizin karbon ayak izini azaltmak için yapılması gereken daha pek çok iş var. Ve bu çabaya öncülük etmek, bizim sorumluluğumuz.”

Haberin devamı için tıklayın 

 

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Lisansa ve Montaja Dayalı Üretimin Türkiye İçin Dezavantajları

Dünyada yenilenebilir enerji yatırımları artıyor. Türkiye’nin enerjideki dışa bağımlılığını azaltmak için yerli yatırımların teşvik edilmesi gerektiğini söyleyen Northel Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Cem Yalçın’a göre, enerji üretiminde kullanılan ekipmanın tamamı

HABERLER

Bu Yasa Tüm Enerji Kaynaklarının Üstündedir, Tabiat Desteğinizi Bekliyor !

Değerli Alternatif Enerji takipçileri, Odak noktamız temiz enerji kaynakları, temiz enerji teknolojileri olmasına rağmen tabiatımızla ilgili bu hayati konuya yer vermeyi ve siz duyarlı takipçilerimiz ile paylaşmayı kendimize görev olarak

HABERLER

Arçelik A.Ş., CDP Global A Listesinde

Sürdürülebilirliğe ve enerji verimliliğine büyük önem veren Arçelik A.Ş., dünyada CDP’de (Karbon Saydamlık Projesi) en yüksek performansa sahip şirketlerin yer aldığı “The A List: The CDP Climate Performance Leadership Index