Apple’dan İklim Değişikliğini Durdurmak İçin Büyük Adım

Apple’dan İklim Değişikliğini Durdurmak İçin Büyük Adım

Her yıl milyonlarca ürünü kullanıcıyla buluşturarak ‘karbon ayak izleri’ bıraktığını belirten Apple, “İklim değişikliğini tartışmak istemiyoruz. Onu durdurmak istiyoruz” sloganlı dev bir harekat başlattı.

Apple yenilenebilir enerjiSürdürülebilirlik olgusunun yalnızca ekonomi alanında değil yaşamın hemen her alanında geçerli olduğu bir döneme doğru ilerliyoruz. Dünyanın bu haliyle sürdürülebilir olmadığı anlayışıyla büyük çaplı kuruluşlar çeşitli projelere imza atıyor.

enerjienstitusu.com,’un haberine göre, doğaya karşı büyük bir sosyal sorumluluk projesine imza atan teknoloji devi Apple, çevre duyarlılığıyla da büyük takdir topluyor. “Yüz milyonlarca ürünü tasarlamak, montajını ve dağıtımını yapmak, inanılmaz miktarda enerji gerektiriyor. Bu enerji, karbon ayak izimizi, yani iklim değişikliği sorunundaki payımızı oluşturuyor” diyen Apple, bu paya düşen sorumluluğunu yüzde 100 yenilenebilir enerjiyle çalışan tesisler inşa ederek üstleniyor.

Çevreye verilen tüm zararı raporluyor

Özellikle üretim aşamasında çevreye yayılan karbon emisyonlarını büyük bir titizlikle ölçen Apple, dolaylı ya da dolaysız olarak çevreye verilen tüm zararı raporluyor. Apple konuyla ilgili olarak resmi internet sitesinde şu açıklamalara yer veriyor: “Ofislerimiz, mağazalarımız ve ürünlerimiz gibi doğrudan kontrolümüzde olan şeylerin etkisini azaltmakta gerçek bir ilerleme kaydettik. Ancak, tedarik zincirimizin karbon ayak izini azaltmak için yapılması gereken daha pek çok iş var. Ve bu çabaya öncülük etmek, bizim sorumluluğumuz.”

Haberin devamı için tıklayın 

 

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

Elektrik Üretimi 0 Comments

“Yenilenebilir Kaynaklar Ön Plana Çıkacak””

BTSO Enerji Konseyi Başkanı ve ANASİAD Genel Başkan Yardımcısı Erol Dağlıoğlu, yakın bir gelecekte bilinen enerji kaynaklarının önemini yitireceğini söyleyen Erol Dağlıoğlu, güneş ve rüzgâr gibi yenilenebilir kaynakların ön plana

HABERLER

Kerem JES Üretime Geçiyor

Aydın Germencik`teki 24 megawatt`lık Kerem JES`i yarın itibarıyla ticari üretime geçirecek olan Maren Enerji, Şubat ayında devreye alacağı 24 megawatt`lık yeni santralle birlikte jeotermal elektrik üretiminde 116 megawatt kurulu güçle

HABERLER

IAEE 2015 25-27 Mayıs Antalya

38. IAEE –Uluslararası Enerji Ekonomisi Derneği Kongresi 25-27 Mayıs 2015 tarihlerinde Antalya’da gerçekleştirilecek.  Enerji Ekonomisi Derneği (EED) tarafından düzenlenen 38. IAEE –Uluslararası Enerji Ekonomisi Derneği Kongresi 25-27 Mayıs 2015 tarihlerinde