Apple’dan İklim Değişikliğini Durdurmak İçin Büyük Adım

Apple’dan İklim Değişikliğini Durdurmak İçin Büyük Adım

Her yıl milyonlarca ürünü kullanıcıyla buluşturarak ‘karbon ayak izleri’ bıraktığını belirten Apple, “İklim değişikliğini tartışmak istemiyoruz. Onu durdurmak istiyoruz” sloganlı dev bir harekat başlattı.

Apple yenilenebilir enerjiSürdürülebilirlik olgusunun yalnızca ekonomi alanında değil yaşamın hemen her alanında geçerli olduğu bir döneme doğru ilerliyoruz. Dünyanın bu haliyle sürdürülebilir olmadığı anlayışıyla büyük çaplı kuruluşlar çeşitli projelere imza atıyor.

enerjienstitusu.com,’un haberine göre, doğaya karşı büyük bir sosyal sorumluluk projesine imza atan teknoloji devi Apple, çevre duyarlılığıyla da büyük takdir topluyor. “Yüz milyonlarca ürünü tasarlamak, montajını ve dağıtımını yapmak, inanılmaz miktarda enerji gerektiriyor. Bu enerji, karbon ayak izimizi, yani iklim değişikliği sorunundaki payımızı oluşturuyor” diyen Apple, bu paya düşen sorumluluğunu yüzde 100 yenilenebilir enerjiyle çalışan tesisler inşa ederek üstleniyor.

Çevreye verilen tüm zararı raporluyor

Özellikle üretim aşamasında çevreye yayılan karbon emisyonlarını büyük bir titizlikle ölçen Apple, dolaylı ya da dolaysız olarak çevreye verilen tüm zararı raporluyor. Apple konuyla ilgili olarak resmi internet sitesinde şu açıklamalara yer veriyor: “Ofislerimiz, mağazalarımız ve ürünlerimiz gibi doğrudan kontrolümüzde olan şeylerin etkisini azaltmakta gerçek bir ilerleme kaydettik. Ancak, tedarik zincirimizin karbon ayak izini azaltmak için yapılması gereken daha pek çok iş var. Ve bu çabaya öncülük etmek, bizim sorumluluğumuz.”

Haberin devamı için tıklayın 

 

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Doğanın Önündeki Koruma Kalkanları Kaldırılırsa

TBMM Genel Kurulu’nda görüşülmeye hazırlanan ‘Tabiatı ve Biyolojik Çeşitliliği Koruma Yasa Tasarısı’na yönelik tepkiler sürüyor. Korunan alanlara yönelik statülerin yeniden belirlenmesini öngören ve Türkiye’nin doğasının ticarileştirileceği eleştirilerine neden olan tasarıyla ilgili

Şirket Haberleri

Elektrikli Araçta General Motors ve LG İşbirliği

General Motors ve Güney Koreli teknoloji devi LG, Chevy Volt sonrası yeni bir elektrikli otomobil projesi için işbirliği yapıyor. Elektrikli araç konusunda uluslararası kuruluşların işbirlikleri sürüyor. General Motors ve Güney

HABERLER

“Türkiye, Dünyanın En Hızlı Büyüyen Rüzgar Enerjisi Piyasası”

TÜREK 2012’de (Türkiye Rüzgar Enerjisi Kongresi)  konuşan Enerji Bakanı Taner Yıldız , “Türkiye’nin büyüme hızından daha hızlı büyüyecek bir yenilenebilir enerji yapısı kurmak zorundayız. Artık, eylem zamanıdır. Bizim, daha fazla