Apple’dan Güneş Enerjisine Yatırım

Apple’dan Güneş Enerjisine Yatırım

Apple CEO’su Tim Cook, Kaliforniya’nın Monterey şehrindeki güneş çiftliğine, Apple’ın 850 milyon dolarlık bir yatırım yapacağını açıkladı.

apple1Yenilenebilir enerji kaynaklarına yönelik yatırımlara dünyaca ünlü bilişim şirketlerinin de katılımı sürüyor.

cepecevre.com’un haberine göre, günümüzde temiz enerji veya sürdürülebilir enerji kavramı popülaritesini gittikçe arttırıyor. Güneş enerjisi ise yenilenebilire dönüş fikrinde harika bir yatırım. Bu yatırımlarda oldukça hızlı olan Amerika, Kaliforniya’nın Monterey şehrinde devasa bir güneş enerji tarlası yapacak. Projeyi yapacak olan Apple,  850 milyon dolar ayırmış bile.

Ülkemizdeki enerji girişimleri, nükleer ve termik enerji yolunda iken, Amerika’da Las Vegas (Nevada) çöllerinde yapılan 2,5 milyar dolarlık 3. güneş enerjisi tarlasının ihalesinin tamamlanmasının ardından çıkan haber herkesin dikkatini çekti. Geçtiğimiz günlerde Apple CEO’su Tim Cook, Goldman Sachs Teknoloji Konferansı’nda yaptığı açıklamasında, “Apple olarak, iklim değişikliğinin farkındayız. Bu konuda bizim görüşümüz; artık konuşmak için geç kalındı, harekete geçmek gerekiyor” dedi.

Haberin devamı için tıklayın

 

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER 0 Comments

Konya’ya Katı Atık Biyogaz Santrali

Konya Büyükşehir Belediyesi, Akşehir ve Cihanbeyli Katı Atık Düzenli Depolama Sahalarının işletilmesi ile bu sahalardan elektrik üretimi için gerekli tesislerin yapılması işini ihale edecek. Türkiye’de biyogaz alanında yatırımların sayısının oldukça

HABERLER 0 Comments

Milano’da Dünyanın İlk Dikey Ormanı

İtalyan mimar ve şehir plancısı Stefano Boeri imzası taşıyan Bosco Verticale projesi dünyanın ilk dikey ormanı olma özelliğini taşıyor. Yeşil binaların ve kentlerin birbirinden ilginç ve güzel örnekleri dünyada mevcut.

HABERLER

Türkiye’deki 19 Milyon Hanenin 150.000’i Enerji Kimlik Belgesi Aldı

Türkiye’deki binaların enerjiyi daha verimli ve tasarruflu kullanmaları için Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığının çalışmaları doğrultusunda hazırlanan Enerji Kimlik Belgesi alma zorunluluğu ile , Türkiye’de