Apple’dan Elektrikli Araba Hazırlığı

Apple’dan Elektrikli Araba Hazırlığı

Elektrikli araba konseptine Tesla’dan sonra şimdide Apple önderlik yapmak için hazırlanıyor.

Dünya teknoloji devlerinin elektrikli araç üretimi konusundaki çalışmaları dikkat çekici boyutlara ulaştı.

www.risalehaber.com’un haberine göre, elektrikli araba konseptine Tesla’dan sonra şimdide Apple önderlik yapmak için hazırlanıyor. Son gelen bilgilere göre Apple, Apple Arabaları için mühendis aramaya başlamış!

İlk olarak Şubat ayı itibartyla ilk kez Apple tarafından bir elektrikli araba geleceği dedikoduları başlanmıştı. Üstelik bu dedikodular asılsız değil, Apple içerisinden elde edilen bilgilerden yola çıkarak Project Titan(Titan Projesi) adı altında dile getirilmişti. Son gelen Apple tarafından resmi ilana göre de Apple, muhtemel Titan Projesini hayata geçirmeye koyulmuş ve bu bağlamda Apple Araba için mühendis arayışına girişmiş.

Apple ve Tesla büyük rakip haline gelebilir!

Bilindiği gibi günümüzde özellikle Tesla ile elektrikli arabalar büyük ivme ile gelişim süreçlerine devam ediyor. Üstelik gerek satış miktarları, gerekse de içten yanmalı motorlu araçlar ile aradaki farkı kapatmaları, birçok kesim için hayal olarak görülen elektrikli araçların geleceğini netleştirmişti.

Apple da başta Tesla olmak üzere geliştirilen elektrikli arabaların Amerika yollarında artış göstereceğini öngörmüş olacak ki Titan projesini gerçekleştirmek yolunda kolları sıvamış!

Haberin devamı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

Güneş EnerjisiB 0 Comments

Fotovoltaik Eğitim Programı Gerçekleştirilecek

Çataklı Enerji Eğitim tarafından Nisan 2016 Fotovoltaik Eğitim Programı; 11-15 Nisan tarihleri arasında Uygulamalı Uzmanlık Eğitim, 16-17 Nisan tarihleri arasında ise TEDAŞ GES Dosyası ve Yeni Yönetmelik başlıkları altında Yenilenebilir

Ulaşım 0 Comments

Tesla’dan Model S İçin Çağırma Özelliği

Tesla’nın elektrikli canavarı Model S’i artık bulunduğunuz yere çağırmanız bile mümkün. Elektrikli araçlarda sürücüsüz hareket etme özelliği giderek yaygınlaşıyor. Şimdilik test aşamasında olan bu özellik uzun vadede ulaşımın nasıl olacağı

HABERLER

Philips’in Ürün Satışlarının %45’i Yeşil Ürün Kategorisinden

Royal Philips Electronics tarafından yapılan açıklamaya göre 11,3 milyar Avroluk yeşil ürün satışlarının toplam satışların %45’ine ulaştığı, bunun da şirketi 2015 EcoVision sürdürülebilirlik performansı hedeflerine oldukça yaklaştırdığını bildirildi. Çevresel etkileri