Apple’dan Elektrikli Araba Hazırlığı

Apple’dan Elektrikli Araba Hazırlığı

Elektrikli araba konseptine Tesla’dan sonra şimdide Apple önderlik yapmak için hazırlanıyor.

Dünya teknoloji devlerinin elektrikli araç üretimi konusundaki çalışmaları dikkat çekici boyutlara ulaştı.

www.risalehaber.com’un haberine göre, elektrikli araba konseptine Tesla’dan sonra şimdide Apple önderlik yapmak için hazırlanıyor. Son gelen bilgilere göre Apple, Apple Arabaları için mühendis aramaya başlamış!

İlk olarak Şubat ayı itibartyla ilk kez Apple tarafından bir elektrikli araba geleceği dedikoduları başlanmıştı. Üstelik bu dedikodular asılsız değil, Apple içerisinden elde edilen bilgilerden yola çıkarak Project Titan(Titan Projesi) adı altında dile getirilmişti. Son gelen Apple tarafından resmi ilana göre de Apple, muhtemel Titan Projesini hayata geçirmeye koyulmuş ve bu bağlamda Apple Araba için mühendis arayışına girişmiş.

Apple ve Tesla büyük rakip haline gelebilir!

Bilindiği gibi günümüzde özellikle Tesla ile elektrikli arabalar büyük ivme ile gelişim süreçlerine devam ediyor. Üstelik gerek satış miktarları, gerekse de içten yanmalı motorlu araçlar ile aradaki farkı kapatmaları, birçok kesim için hayal olarak görülen elektrikli araçların geleceğini netleştirmişti.

Apple da başta Tesla olmak üzere geliştirilen elektrikli arabaların Amerika yollarında artış göstereceğini öngörmüş olacak ki Titan projesini gerçekleştirmek yolunda kolları sıvamış!

Haberin devamı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

“Türkiye, Sürdürülebilirliğin En İyi Uygulanabileceği Ülkelerin Başında”

Schneider Electric Türkiye Genel Müdürü Bora Tuncer: “Türkiye, her ne kadar OECD ülkelerinin gerisinde yer alsa da gelişen, büyüyen sürdürülebilirliğin en iyi uygulanabileceği ülkelerin başında geliyor” dedi. Sürdürülebilirlik Akademisi tarafından

HABERLER

Mobil Cihazları Şarj Etmenin En Hızlı Yolu: Yıldırım Enerjisi

Güneş enerjisi, rüzgar, hidroelektrik ve hatta nükleer… İnsanoğlunu geleceğe taşıyacak enerji türleri tartışıladursun, Nokia-Southampton Üniversitesi iş birliği bize başka bir alternatif olduğunu hatırlatıyor: yıldırım! Southampton Üniversitesi’nden bir grup bilim adamı,

Eğitimler

Alternatif Enerji Kaynakları Teknoloji Programı Öğrenci Alımına Başlıyor

Düzce Üniversitesi Gölyaka Meslek Yüksekokulu Elektrik ve Enerji Bölümü bünyesinde açılan “Alternatif Enerji Kaynakları Teknolojisi Programı”na 2014-2015 öğretim yılında öğrenci alımı yapılacak. Düzce Üniversitesi Gölyaka Meslek Yüksekokulu  Elektrik ve Enerji