Apple’dan Elektrikli Araba Hazırlığı

Apple’dan Elektrikli Araba Hazırlığı

Elektrikli araba konseptine Tesla’dan sonra şimdide Apple önderlik yapmak için hazırlanıyor.

Dünya teknoloji devlerinin elektrikli araç üretimi konusundaki çalışmaları dikkat çekici boyutlara ulaştı.

www.risalehaber.com’un haberine göre, elektrikli araba konseptine Tesla’dan sonra şimdide Apple önderlik yapmak için hazırlanıyor. Son gelen bilgilere göre Apple, Apple Arabaları için mühendis aramaya başlamış!

İlk olarak Şubat ayı itibartyla ilk kez Apple tarafından bir elektrikli araba geleceği dedikoduları başlanmıştı. Üstelik bu dedikodular asılsız değil, Apple içerisinden elde edilen bilgilerden yola çıkarak Project Titan(Titan Projesi) adı altında dile getirilmişti. Son gelen Apple tarafından resmi ilana göre de Apple, muhtemel Titan Projesini hayata geçirmeye koyulmuş ve bu bağlamda Apple Araba için mühendis arayışına girişmiş.

Apple ve Tesla büyük rakip haline gelebilir!

Bilindiği gibi günümüzde özellikle Tesla ile elektrikli arabalar büyük ivme ile gelişim süreçlerine devam ediyor. Üstelik gerek satış miktarları, gerekse de içten yanmalı motorlu araçlar ile aradaki farkı kapatmaları, birçok kesim için hayal olarak görülen elektrikli araçların geleceğini netleştirmişti.

Apple da başta Tesla olmak üzere geliştirilen elektrikli arabaların Amerika yollarında artış göstereceğini öngörmüş olacak ki Titan projesini gerçekleştirmek yolunda kolları sıvamış!

Haberin devamı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Capatect Enerji Kimlik Belgesi Vermeye Başlıyor

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’ndan aldığı yetki ile konutların enerji verimliliklerini değerlendirme ve Enerji Kimlik Belgesi verme yetkisine sahip olan Betek Grubu, binaların enerji seviyelerini değerlendirmek üzere seçilen ilk ve

HABERLER

İngiltere’nin En Büyük Güneş Enerjisi Santrali Üretime Başladı

İngiltere’nin en büyük, dünyanın ise en çevre dostu Landmead Güneş Enerjisi Santrali tam kapasite üretime başladı. 46 megawatt kurulu kapasiteye sahip İngiltere`nin Landmead kentinde kuzu otlatma sahasında kurulan güneş enerjisi

Güneş EnerjisiB 0 Comments

Melikgazi’ye Güneş Enerjisi Projesi

Keykubat Mahallesi’nde yapımı tamamlanan Keykubat Kapalı Semt Pazaryeri ile Sosyal Tesisi de kendi elektriğini kendisi üretecek. Türkiye’de güneş enerjisinin gelişmekte olan bir sektör olduğunu ulusal ve uluslararası uzmanların dile getirdiklerine