Apple’dan Elektrik Satışı

Elektrik iletim izni alan Apple Energy, böylece ihtiyaç fazlası elektrik üretimini başkalarına satma imkanı da elde etti.

Teknoloji şirketlerinin başta yenilenebilir enerji olmak üzere, enerji sektörüne yönelik ilgileri biliniyor. Teknoloji şirketleri yenilenebilir enerji sektörünün yanı sıra elektrik dağıtımı ve satışı çalışmalarına da yöneliyor.

Teknolojinin dev isimlerinden Apple’de son dönemde güneş enerjisi ve elektrikli araçlara yönelik yatırımlarıyla kamuoyunda yer alıyor. Apple, yalnızca kendi ülkesinde değil, yurt dışında da yenilenebilir enerji yatırımlarını sürdürüyor.

Daha önce sitemizde yer verdiğimiz gibi ABD‘nin teknoloji devi olan Apple kendi ülkesine yaptığı enerji yatırımlarının haricinde şimdi de Çin’e güneş enerjisi santralini kurmayı planlıyor. (Haber için tıklayın)

Bu doğrultuda, elektrik iletim izni alan Apple Energy, böylece ihtiyaç fazlası elektrik üretimini başkalarına satma imkanı da elde etti.

Küresel teknoloji devi Apple, enerji alanındaki faaliyetlerine bir yenisini daha ekledi. ABD’li Federal Enerji Düzenleyici Komisyonu (FERC) Apple’ın alt kuruluşu olan Apple Energy’nin elektrik iletimi gerçekleştirmek için yaptığı başvuruyu onayladı. Apple, yarından itibaren elektrik iletimine başlayabilecek.

Satışın da Önü Açıldı

Apple, güneş enerjisinden ürettiği elektriği kendi ofislerinin, data merkezlerinin ve altyapısının enerji ihtiyacını karşılamak için kullanıyor. Apple uzun vadede Amerikalı tüketicilere de elektrik satmak istiyor. Son aldığı elektrik iletim izni, Apple Energy’ye kendi üretip kullanmadığı elektriği yerel dağıtım şirketlerine satma imkanı sağlayacak.

Haberin ayrıntısı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

Güneş EnerjisiB 0 Comments

“Enerji Sistemi Müthiş Bir Dönüşüme Uğrayacak”

SÜT-D Başkanı Prof. Dr. Etem Karakaya: “Gelişmiş ülkelerde küresel iklim değişikliğiyle ilgili çok ciddi bir inisiyatif var. Gelişmekte olan ülkeler ise, bu durumdan en çok etkilenen ülkeler konumunda yer alıyor.

Elektrik Satışı

Çalık’tan Türkmenistan’da Elektrik İletimi

Çalık Enerji, Türkmenistan`da Derweze GT-1 gaz türbini senkronizasyonunu tamamladı. Türkiye’nin elektrik dağıtım şirketleri yurt dışında da önemli projeler de yer alıyor. Çalık Enerji`nin Türkmenistan`ın Ahal bölgesinde yürüttüğü 504,4 MW Derweze

HABERLER

Kişisel Karbon Ayakizinizi Görmek İçin

Kişisel Karbon Ayak İzi Rehberi, Devin Bahçeci’ nin ziyaret ettiği pek çok şehirde kendisine sorulan sorulara yıllar içinde hazırladığı kapsamlı ama anlaşılması kolay bir rehber niteliğinde. İklim değişikliğinin toplumsal yanı

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply