Apple’dan Elektrik Satışı

Elektrik iletim izni alan Apple Energy, böylece ihtiyaç fazlası elektrik üretimini başkalarına satma imkanı da elde etti.

Teknoloji şirketlerinin başta yenilenebilir enerji olmak üzere, enerji sektörüne yönelik ilgileri biliniyor. Teknoloji şirketleri yenilenebilir enerji sektörünün yanı sıra elektrik dağıtımı ve satışı çalışmalarına da yöneliyor.

Teknolojinin dev isimlerinden Apple’de son dönemde güneş enerjisi ve elektrikli araçlara yönelik yatırımlarıyla kamuoyunda yer alıyor. Apple, yalnızca kendi ülkesinde değil, yurt dışında da yenilenebilir enerji yatırımlarını sürdürüyor.

Daha önce sitemizde yer verdiğimiz gibi ABD‘nin teknoloji devi olan Apple kendi ülkesine yaptığı enerji yatırımlarının haricinde şimdi de Çin’e güneş enerjisi santralini kurmayı planlıyor. (Haber için tıklayın)

Bu doğrultuda, elektrik iletim izni alan Apple Energy, böylece ihtiyaç fazlası elektrik üretimini başkalarına satma imkanı da elde etti.

Küresel teknoloji devi Apple, enerji alanındaki faaliyetlerine bir yenisini daha ekledi. ABD’li Federal Enerji Düzenleyici Komisyonu (FERC) Apple’ın alt kuruluşu olan Apple Energy’nin elektrik iletimi gerçekleştirmek için yaptığı başvuruyu onayladı. Apple, yarından itibaren elektrik iletimine başlayabilecek.

Satışın da Önü Açıldı

Apple, güneş enerjisinden ürettiği elektriği kendi ofislerinin, data merkezlerinin ve altyapısının enerji ihtiyacını karşılamak için kullanıyor. Apple uzun vadede Amerikalı tüketicilere de elektrik satmak istiyor. Son aldığı elektrik iletim izni, Apple Energy’ye kendi üretip kullanmadığı elektriği yerel dağıtım şirketlerine satma imkanı sağlayacak.

Haberin ayrıntısı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Fransa Suni Gübreden Biyogaz Üretimiyle Enerjide Kendi Kendine Yetebilmeyi Amaçlıyor

Fransa hem yenilenebilir enerji hem de çevre dostu suni gübre üretiminde kendi kendine yetebilen bir ülke olmaya yönelik yeni adımları hayata geçiriyor. Fransa’nın hem yenilenebilir enerji hem de çevre dostu

HABERLER

Garanti’den Yenilenebilir Enerjide Japonya İşbirliklerine Kredi

Garanti Bankası, Japan Bank for International Cooperation (JBIC) ile yenilenebilir enerji projelerinin ve Japonya’dan yapılacak ithalatların uzun vadeli finansmanına yönelik olarak 500 milyon dolar tutarında kredi anlaşması imzaladı. Anlaşma kapsamında,

HABERLER

Jeotermal Enerjili Şehir Otellerinin Sayısı Artıyor

Zengin jeotermal kaynaklara sahip Kırşehir, kent merkezindeki termal kaynaklı “şehir otelleri” ile cazibe merkezi haline geliyor. Jeotermal su, kentte sağlık turizminin yanı sıra konutların ısıtılmasında, seracılıkta ve meyve sebze kurutma

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply