Apple’dan Elektrik Satışı

Elektrik iletim izni alan Apple Energy, böylece ihtiyaç fazlası elektrik üretimini başkalarına satma imkanı da elde etti.

Teknoloji şirketlerinin başta yenilenebilir enerji olmak üzere, enerji sektörüne yönelik ilgileri biliniyor. Teknoloji şirketleri yenilenebilir enerji sektörünün yanı sıra elektrik dağıtımı ve satışı çalışmalarına da yöneliyor.

Teknolojinin dev isimlerinden Apple’de son dönemde güneş enerjisi ve elektrikli araçlara yönelik yatırımlarıyla kamuoyunda yer alıyor. Apple, yalnızca kendi ülkesinde değil, yurt dışında da yenilenebilir enerji yatırımlarını sürdürüyor.

Daha önce sitemizde yer verdiğimiz gibi ABD‘nin teknoloji devi olan Apple kendi ülkesine yaptığı enerji yatırımlarının haricinde şimdi de Çin’e güneş enerjisi santralini kurmayı planlıyor. (Haber için tıklayın)

Bu doğrultuda, elektrik iletim izni alan Apple Energy, böylece ihtiyaç fazlası elektrik üretimini başkalarına satma imkanı da elde etti.

Küresel teknoloji devi Apple, enerji alanındaki faaliyetlerine bir yenisini daha ekledi. ABD’li Federal Enerji Düzenleyici Komisyonu (FERC) Apple’ın alt kuruluşu olan Apple Energy’nin elektrik iletimi gerçekleştirmek için yaptığı başvuruyu onayladı. Apple, yarından itibaren elektrik iletimine başlayabilecek.

Satışın da Önü Açıldı

Apple, güneş enerjisinden ürettiği elektriği kendi ofislerinin, data merkezlerinin ve altyapısının enerji ihtiyacını karşılamak için kullanıyor. Apple uzun vadede Amerikalı tüketicilere de elektrik satmak istiyor. Son aldığı elektrik iletim izni, Apple Energy’ye kendi üretip kullanmadığı elektriği yerel dağıtım şirketlerine satma imkanı sağlayacak.

Haberin ayrıntısı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

TARIM

Biyogaz Üretimi Doğalgaz İthalatını Azaltabilir

Akdeniz Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Osman Yaldız, Türkiye’nin toplanabilir tarımsal ve hayvansal atıklardan biyogaz üretebilmesi durumunda doğal gaz ithalatında yaklaşık yüzde 30 azalma olabileceğini bildirdi.  Prof. Dr.

YATIRIMCI

Emisyona Dayalı Motorlu Taşıtlar Vergisi Yolda

Avrupa ülkelerinin büyük bölümünde uygulanan emisyona dayalı motorlu taşıtlar vergisi Türkiye’ye de geliyor. Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in talimatıyla geçtiğimiz Mart ayında başlatılan çalışmaların ardından yeni sistem 2014 bütçesinde hedef olarak

Elektrik Üretimi 0 Comments

Infrared Termografi Solar Yatırımlarda En Yüksek Karlılığı Garanti Ediyor

Infrared Termografi teknolojisi, Yatırım Geri Dönüş hesaplarını pozitif etkileyen bakım teknolojileri içerisinde en etkili, verimli ve pratik uygulamaların başında gelmektedir. Projelerde maksimum enerji üretimi, risklerin azaltılması, ekipmanların kullanım sürelerinin sağlıklı yönetimi,

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply