Apple Elektrikli Otomobil Geliştirmek İçin Yer Arıyor

Apple Elektrikli Otomobil Geliştirmek İçin Yer Arıyor

San Francisco’nun en büyük gayrimenkul şirketi Hudson Pacific Properties CEO’su Victor Coleman Apple’ın sürücüsüz elektrikli otomobil geliştirmek için büyük bir yer aradığını söyledi. Google da bu yönde bir arayışa girmiş durumda.

Teknoloji devi Apple’ın elektrikli araç üretimi konusundaki spekülasyonlar sürüyor. Şirket tarafından resmi bir açıklama gelmese de kamuoyunda Apple’ın elektrikli araç üzerine çalıştığı yönünde bir izlenim oluşmuş durumda.

Bu konuda daha önce sitemizde yer verdiğimiz gibi Apple Aston Martin One-77 süper otomobilinin, Tesla Model S ve Model X’in geliştirilmesinde rol oynayan ve Elon Musk’ın en sık görüştüğü yöneticilerinden Chris Porritt’i transfer etmişti. (Haber için tıklayın)

Bir başka teknoloji devi Google’ın da otonom sürüş gibi yeni otomotiv teknolojileri geliştirmek için çalışmalar sürdürdüğü yönünde haberler kamuoyunda yer alıyor.

Apple ve Google’ın bu yöndeki çalışmaları için büyük bir yer arayışında oldukları da kamuoyuna
yansıyan spekülasyonlardan biri. Her iki şirket de bu yönde çalışmalara ağırlık vermiş durumda.

Teknoloji devlerinin elektrikli araç ve yeni otomotiv teknolojileri konusundaki ilgisi sürüyor. Bu ilginin nedeni hakkında henüz bir ipucumuz olmasa da önümüzdeki dönemde elektrikli araç üretimi konusunda yeni şirketlerinden de bu yöndeki çalışmaları hakkında bilgi sahibi olabiliriz.

Bu doğrultuda, Apple’ın kendi gizli elektrikli otomobil projesi için büyük bir alan aradığı bildiriliyor. Wall Street Journal raporlarına göre San Francisco’nun en büyük gayrimenkul şirketi Hudson Pacific Properties CEO’su Victor Coleman analistlere, Cupertino merkezli şirketin elektrikli araçlar geliştirmek için 800.000 metrekarelik bir yer aradığını söyledi.

Apple henüz resmi olarak otomobil işine gireceğini kabul etmiş durumda değil. Ancak geçen yıl bu yöndeki çalışmalarına ışık tutacak şekilde Project Titan kod adlı projesi sızmıştı. Bu bağlamda şirketin otonom sürüş yeteneklerine sahip elektrikli araç geliştirme konusunda planları olduğu biliniyor. WSJ, konuya yakın insanları kaynak göstererek proje üzerinde çalışan en az 600 kişi olduğunu ekliyor.

Coleman ayrıca daha fazla şirketin otonom sürüş gibi yeni otomotiv teknolojileri geliştirmek için Silikon Vadisi’nde büyük alanlar aradığını söyledi. Google aynı zamanda Apple’ın yarısı kadar da olsa 400 bin metrekarelik bir arazi arayışına girmiş durumda.

Haberin ayrıntıları için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Super Bowl’un Yeni LED Aydınlatma Sistemi

Amerika futbolu şampiyonluk müsabakası “Super Bowl”un gerçekleştiği  Phoenix Üniversitesi Stadyumunun geleneksel ışıklandırma sistemi, modern ve çevreci LED ışıklarla değiştirildi.  Amerika futbolu şampiyonluk müsabakası “Super Bowl”un gerçekleştiği  Phoenix Üniversitesi Stadyumu yeşil tasarım öğelerini

HABERLER

Karaman’da Biyogaz Tesisi Kuruluyor

Karaman’da yapılacak biyogaz enerji santralinde günde 150 ton tavuk dışkısı, 50 ton inek dışkısı ve 10 ton mısır silajından enerji üretilmesi planlanıyor.  Türkiye’de biyogaz tesisi kurma çalışmaları sürüyor. Bu tesisler,

HABERLER

“Elektrikli Araçların Geleceğine İnanıyoruz”

DMA-Derindere Motorlu Araçlar tarafından hayata geçirilen “Elektrikli Otomobillerin” basın lansmanı ve ilk test sürüşleri, dün Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Sizler için ekibimizden Hüseyin Bumin Ekmekçi’nin bizzat katıldığı toplantıda konuşan DMA Kurucu Ortağı Özkan

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply