Antalya OSB, Türkiye’nin En Çevreci OSB’lerinden biri”

Antalya OSB, Türkiye’nin En Çevreci OSB’lerinden biri”

ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Osman Budak, Antalya OSB’nin Türkiye’nin en çevreci OSB’lerinin başında geldiğini belirtti.  

045a1fb3d059ec8dbeefa2a4b616e511Antalya Organize Sanayi Bölgesi (AOSB) ve Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Osman Budak, Antalya OSB’nin bugün Türkiye’nin en çevreci OSB’lerinin başında geldiğini belirterek, “Nitekim bu özelliğimizi de aldığımız ‘En Çevreci OSB’ ödülleri ile perçinlemiş durumdayız” dedi.

Budak, Antalya Organize Sanayi Bölgesi için hazırlanan ‘360 Derece Sanal Tur’ çalışması tamamlandığını belirterek,  bu projenin kapsamı, çekim alanı ve kullanılan teknolojisi itibarıyla Türkiye’de alanında bir ilk olduğunu belirtti. Projeyle Antalya OSB’yi internet ortama taşıdıklarını aktaran Budak, yapılan çalışmada yirminin üzerinde son teknoloji kamera kullanıldığı bilgisini vererek “Türkiye’deki OSB’ler arasında bir ilk olan çalışmayı görmek ve Antalya OSB’yi sanal ortamda gezmek isteyen herkes ‘www.antalyaosb.org.tr’ adresinden bu turu gerçekleştirebilir” diye konuştu. Antalya Organize Sanayi Bölgesi (AOSB) için Türkiye’nin en kapsamlı sanal turlarından birisi hazırlandı. Antalya OSB’nin web sayfasından tüm bölge sanal tur ile gezilebiliyor ve bölgedeki firmaların bilgilerine ulaşılabiliyor. ‘360 Derece Sanal Tur’ projesiyle Antalya OSB içerisinde yer alan tüm firmaların bilgileri de ayrıntılı bir şekilde internet kullanıcılarına sunulduğunu belirtti.

Firmalara ait her türlü bilgiye ulaşılabilecek

Ziyaretçilerin tüm OSB’yi farklı gözlem noktalarından gözlemlerken istedikleri işletmelerin bilgilerine de ulaşabileceklerini kaydeden Budak, “Ziyaretçiler sanal tur esnasında üzerine tıkladıkları firmaların “faaliyet alanı, kuruluş tarihi, ticaret sicil no, ürünleri ve hizmet türü, tescilli markaları, idari çalışan ve işçi sayıları, tesisin kapalı alanı, açık alanı, ihracat yaptığı ülkeler, ihracatın satışlardaki payı” gibi bilgilerine de ulaşabilecekler. Bu altyapı aynı zamanda firmalarımıza tanıtım olanağı da sunacak” dedi.

Kaynak: haberfx.net

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Nordex Erdem Holding’e 20 Rüzgar Türbini Sağlayacak

Nordex, Erdem Holding’in Aydın’daki Bağarası Rüzgar Santrali’ne 20 türbin sağlayacak.  Alman rüzgar türbini üreticisi Nordex bir açıklama yaparak, Erdem Holding`den Aydın Bağarası rüzgar çiftliği için toplam kapasitesi 48 MW olan

Rüzgar enerjisi 0 Comments

Urfalı Öğrenciler Güneş ve Rüzgar Enerjisini Uygulamalı Öğrenecek

20 Şubat günü Şanlıurfa Karaköprü Çok Programlı Anadolu Lisesi Enerji Bölümü öğrencileri okulun bahçesine geldikleri zaman alışık olmadıkları bir görüntü ile karşılaştılar: hem kendilerinin hem de onlara destek olan öğretmenlerinin

Elektrikli araçlar 0 Comments

Tesla Solar City’i Satın Aldı

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla, güneş enerjisi sistemleri kuran Solar City’yi satın aldı. Peki ama bu satın almanın arka planında ne yatıyor? Tesla Motors elektrikli araç üretiminin yanı sıra güneş enerjisi