Antalya Büyükşehir Belediyesi’nden Karbonsuz Proje

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nden Karbonsuz Proje

Antalya Büyükşehir Belediyesi Temiz Enerji Şube Müdürlüğü’nün “Antalya’nın Karbon Ayakizi Envanteri ve Sürdürülebilir Enerji Eylem Planı” konulu projesi kapsamında Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Başkanlar Sözleşmesi taahhütleri doğrultusunda sunulması gereken Sürdürülebilir Enerji Eylem Planı SEEP hazırlığına hizmet etmesi amacıyla Kurumsal ve Kentsel Karbon Ayakizi Ölçme ve İzleme Rehberi hazırlanmıştır. Nihai hedef salım azaltma planının oluşturulması ve uygulama araçlarının belirlenmesidir.

sera_gazi_ramadaAntalya Büyükşehir Belediyesi’nin Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı’ndan (BAKA) hibe almaya hak kazandığı “Antalya’nın Karbon Ayakizi Envanteri ve Sürdürülebilir Enerji Eylem Planı” projesi eğitimlerle başlamıştır.Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Temiz Enerji Projeleri kapsamında başlatılan “Antalya’ nın Karbon Ayakizi Envanteri ve Sürdürülebilir Enerji Eylem Planı” hayata geçiyor.

Temiz Enerji Şube Müdürlüğü’nün BAKA (Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı) destekli “Antalya Karbon Ayakizi Envanteri ve Sürdürülebilir Enerji Eylem Planı” projesi kapsamında hazırlanan rehberde Sera Gazı Envanteri Hesaplama konusuna detaylı olarak değinilmiştir.

Temiz Enerji Şube Müdürlüğü’nün “Antalya Karbon Ayakizi Envanteri ve Sürdürülebilir Enerji Eylem Planı” projesi kapsamında Sürdürülebilir Enerji Eylem Planı (SEEP) hazırlanmıştır.

Antalya, Türkiye ortalamasının üzerinde artan nüfusu, başta turizm olmak üzere dünyanın odağındaki ekonomik sektörleri ile hızlı bir büyüme içindedir. Sera gazı salımlarını % 20 azaltma taahhüdü, 2020’nin Antalya’sının karbon ayak izini azaltma taahhüdüdür. Dolayısıyla ortaya konulacak Eylem Planı, 2020’nin büyümesini telafi edecek ve bu değeri de %20 aşağıya çekecektir.

About author

Ahu Binici
Ahu Binici 1369 posts

Yıldız Teknik Üniversitesi mezunu olan Ahu Binici, Alternatif Enerji Platformu’nun kurucu ortaklarından olup, aynı zamanda Alternatifenerji.com’un sosyal medya yöneticiliğini yapmaktadır. TemizDünya Ekolojik Yatırımlar Ltd. Şti.’de 4 yıl boyunca çeşitli Birleşmiş Milletler, Kalkınma Ajansı gibi çeşitli kurumların işbirliğinde gerçekleştirilen ekoloji, temiz enerji ve farkındalık projelerinde proje koordinatörlüğü yapmıştır. Bugüne kadar çevre alanında çalışan farklı STK’larda gerçekleştirilen projelerde görev almıştır. Genç Çevre Girişimi Platformu’nun ve Denge Ekoloji Derneği kurucu üyesi ve Dünya Enerji Konseyi Türk Milli Komitesi Genç Delege’sidir. Silikon Vadisi kurumu Founder Institute tarafından desteklenen Ecotrend Yaşam Stili Platformu’nun ve Ecoana'nın kurucu ortağıdır.

You might also like

HABERLER

Çin’den 100 000 MW Güneş Santrali Hedefi

Çin Halk Cumhuriyeti 2020 yılına kadar 100 000 megawatt kapasiteli güneş santrali kuracak. Çin güneş enerjisinde büyük yatırım hazırlığı içerisinde. enerjigunlugu.net’in haberine göre, Çin Halk Cumhuriyeti, 13. Beş Yıllık Plan

HABERLER

Aruna’ya Lojistik Sektöründen Destek

Lojistik sektöründen, güneş enerjisi ile çalışacak ilk aile otomobili projesi olan “Aruna”ya destek geldi. Türkiye’de güneş enerjisiyle çalışan otomobiller de geleceğin ulaşım araçlarından biri olarak göze çarpıyor. Güneş enerjisiyle çalışan otomobiller çevre, ekonomi ve

Elektrik Satışı

Enerya’ya Dönüşüm Ödülü

Enerya marka kimliği ile Dubai’de düzenlenen Transform Awards MENA-Dönüşüm Ödülleri’ne layık görüldü. Enerji alanında marka kimliği oluşturma ve bilinirliği artırma olguları çok büyük bir önem taşıyor. Enerya marka kimliği ile