Antalya Büyükşehir Belediyesi’nden Karbonsuz Proje

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nden Karbonsuz Proje

Antalya Büyükşehir Belediyesi Temiz Enerji Şube Müdürlüğü’nün “Antalya’nın Karbon Ayakizi Envanteri ve Sürdürülebilir Enerji Eylem Planı” konulu projesi kapsamında Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Başkanlar Sözleşmesi taahhütleri doğrultusunda sunulması gereken Sürdürülebilir Enerji Eylem Planı SEEP hazırlığına hizmet etmesi amacıyla Kurumsal ve Kentsel Karbon Ayakizi Ölçme ve İzleme Rehberi hazırlanmıştır. Nihai hedef salım azaltma planının oluşturulması ve uygulama araçlarının belirlenmesidir.

sera_gazi_ramadaAntalya Büyükşehir Belediyesi’nin Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı’ndan (BAKA) hibe almaya hak kazandığı “Antalya’nın Karbon Ayakizi Envanteri ve Sürdürülebilir Enerji Eylem Planı” projesi eğitimlerle başlamıştır.Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Temiz Enerji Projeleri kapsamında başlatılan “Antalya’ nın Karbon Ayakizi Envanteri ve Sürdürülebilir Enerji Eylem Planı” hayata geçiyor.

Temiz Enerji Şube Müdürlüğü’nün BAKA (Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı) destekli “Antalya Karbon Ayakizi Envanteri ve Sürdürülebilir Enerji Eylem Planı” projesi kapsamında hazırlanan rehberde Sera Gazı Envanteri Hesaplama konusuna detaylı olarak değinilmiştir.

Temiz Enerji Şube Müdürlüğü’nün “Antalya Karbon Ayakizi Envanteri ve Sürdürülebilir Enerji Eylem Planı” projesi kapsamında Sürdürülebilir Enerji Eylem Planı (SEEP) hazırlanmıştır.

Antalya, Türkiye ortalamasının üzerinde artan nüfusu, başta turizm olmak üzere dünyanın odağındaki ekonomik sektörleri ile hızlı bir büyüme içindedir. Sera gazı salımlarını % 20 azaltma taahhüdü, 2020’nin Antalya’sının karbon ayak izini azaltma taahhüdüdür. Dolayısıyla ortaya konulacak Eylem Planı, 2020’nin büyümesini telafi edecek ve bu değeri de %20 aşağıya çekecektir.

About author

Ahu Binici
Ahu Binici 1369 posts

Yıldız Teknik Üniversitesi mezunu olan Ahu Binici, Alternatif Enerji Platformu’nun kurucu ortaklarından olup, aynı zamanda Alternatifenerji.com’un sosyal medya yöneticiliğini yapmaktadır. TemizDünya Ekolojik Yatırımlar Ltd. Şti.’de 4 yıl boyunca çeşitli Birleşmiş Milletler, Kalkınma Ajansı gibi çeşitli kurumların işbirliğinde gerçekleştirilen ekoloji, temiz enerji ve farkındalık projelerinde proje koordinatörlüğü yapmıştır. Bugüne kadar çevre alanında çalışan farklı STK’larda gerçekleştirilen projelerde görev almıştır. Genç Çevre Girişimi Platformu’nun ve Denge Ekoloji Derneği kurucu üyesi ve Dünya Enerji Konseyi Türk Milli Komitesi Genç Delege’sidir. Silikon Vadisi kurumu Founder Institute tarafından desteklenen Ecotrend Yaşam Stili Platformu’nun ve Ecoana'nın kurucu ortağıdır.

You might also like

HABERLER

Madeni Atıklardan Hidrojen Üreten Reaktör Buluşu

Mersin’de meslek lisesi mezunu torna tesviye ustası Turgay Kamışlı, kendi tasarımı olan prototip reaktörde maden atıklarından hidrojen enerjisi üretiyor.   Reaktörlerin iklim şartlarına göre, 20 dakikayla 1 saat içerisinde reaksiyone

HABERLER

Libya’dan Türk Enerji Yatırımcılarına Davet

Arap Baharı sürecinin ardından elektrikte büyük altyapı projelerine imza atan Libya’dan Türkiye’ye işbirliği daveti geldi. Libya Elektrik Bakanı Dr. Ali Muhammed Muhayrik, çantasında yeni projelerle Türkiye’yi ziyaret etti. Enerji Bakanı

Ulaşım 0 Comments

Tesla 2015 Yılı Satış Rakamlarını Açıkladı

Hazırladığı tamamen elektrikli otomobil modelleriyle sektörde büyük bir çıkış yakalayan Tesla, 2015 son çeyrek ve toplam satış rakamlarını açıkladı. Firma yıl bitmeden güzel rakamlar elde etti. 2015 yılı bir anlamda