Amerikan Donanması’nda 4,400 m2’lik Solar Termal Kurulumu

ae_solartermal_Obama+Delivers+Commencement+Address+Naval+6hQnYBkojhBlAmerikalı solar termal sistem üreticisi SunMaxx Solar, geçtiğimiz günlerde Birleşik Devletler Beaufort Deniz Kuvvetleri Hava Üssü  Spor Salonu ve Çok Katlı Fitness Merkezi’nde kurulumunu gerçekleştirdiği yeni solar termal sistem kurulumunu duyurdu.

Hightower Construction Firması, yaklaşık 4,400 m²’lik bu devlet ihalesini kazanmıştı. Bunun ardından sürece dahil olan SunMaxx Solar Firması dünyanın en geniş solar termal kurulumuna imza atmış oldu. Sistem,  60 TitanPower Plus SU2 çatıya entegre solar sıcak su kollektöründen oluşmakta. Bu sistem sayesinde kullanım için sıcak su ihtiyacı karşılanmakta ve yağmur suyunu toplanarak kullanım için gri su sistemine aktarılmaktadır. Sistemin, %30 solar fraksiyon ile fitness merkezinin enerji ihtiyacını karşılaması hedefleniyor.

The MCAS Beaufort Fitness Center, Güney Carolina’nın tam kalbinde bulunmakta ve Birleşik Devletler Beaufort Deniz Kuvvetleri Hava Üssü, toplam 4000 adet  Amerikan Donanması Mensubu’na ev sahipliği yapmaktadır. Beaufort ise gerek Paris Adası’na gerekse Birleşik Devletler Deniz Hastanesi’ne yakın olması nedeniyle bir asker şehri olarak bilinmektedir.

SunMaxx Solar’ın Satış Müdürü Edward Gunn, SunMaxx solar terrmal sistemlerinin kurulumu sayesinde askerlerin ihtiyaçlarının büyük bir kısmının faturasız bir kaynaktan karşılanacağını ve bu sayede orduda büyük tasarruf sağlanacağını belirtiyor. SunMaxx Solar, sürekli daha verimli ve daha ekonomik güneş kollektör tasarımı için çalışırken aynı zamanda kendi tesisleri içersinde de karbon ayak izini en aza indirecek sistemler geliştirmeye devam ediyor.

About author

Ahu Binici
Ahu Binici 1369 posts

Yıldız Teknik Üniversitesi mezunu olan Ahu Binici, Alternatif Enerji Platformu’nun kurucu ortaklarından olup, aynı zamanda Alternatifenerji.com’un sosyal medya yöneticiliğini yapmaktadır. TemizDünya Ekolojik Yatırımlar Ltd. Şti.’de 4 yıl boyunca çeşitli Birleşmiş Milletler, Kalkınma Ajansı gibi çeşitli kurumların işbirliğinde gerçekleştirilen ekoloji, temiz enerji ve farkındalık projelerinde proje koordinatörlüğü yapmıştır. Bugüne kadar çevre alanında çalışan farklı STK’larda gerçekleştirilen projelerde görev almıştır. Genç Çevre Girişimi Platformu’nun ve Denge Ekoloji Derneği kurucu üyesi ve Dünya Enerji Konseyi Türk Milli Komitesi Genç Delege’sidir. Silikon Vadisi kurumu Founder Institute tarafından desteklenen Ecotrend Yaşam Stili Platformu’nun ve Ecoana'nın kurucu ortağıdır.

You might also like

HABERLER 0 Comments

Yenilenebilir Enerjiye Yatırım Artıyor

Dünyada genelinde 2015 yılında temiz enerji alanında 329 milyar dolarlık yatırım yapıldığı hesaplandı. Türkiye bu alandaki yükselen yıldızlar arasında gösterildi. Dünyada yenilenebilir enerji yatırımları artış gösteriyor. Bu artışta yenilenebilir enerjinin

HABERLER

Kıbrıs’ın Kapalı Yüzme Havuzlarına Günısı Isıtma

Lefkoşa’da faaliyet gösteren Atatürk Kapalı Yüzme Havuzu’na, elektrik ve mazot tasarrufu sağlanması amacıyla güneş enerjisi sistemi kuruluyor. Havuz suyunun ısıtılması amacıyla kurulacak sistem, ihale gereği, kurulma çalışmalarının başlamasından itibaren 60

HABERLER

Konya’daki Projelere ‘ÇED Gerekli Değildir’ Kararı

Espe Enerji`nin güneş enerjisi projesi ile Rumi1 Enerji`nin 2 MW GES projesiyle ilgili `ÇED Gerekli Değildir` kararı verildi. Çevresel Etki Değerlendirmesi İzin ve Denetim Genel Müdürlüğünün internet sitesinde konu ile