Altınyayla’da Güneş Panelleriyle Enerji Üretimi Başladı

Altınyayla’da Güneş Panelleriyle Enerji Üretimi Başladı

Sivas’ın Altınyayla ilçesinde, güneş panelleriyle enerji üretimine başlandığı bildirildi.

karpay enerjiGüneş enerjisine yönelik üretim tesisi kurulması konusunda kamu kurumlarının destek çalışmaları devam ediyor.

www.haber7.com’da yer alan habere göre, İl Özel İdaresinden yapılan yazılı açıklamada, Altınyayla ilçesinde, Orta Anadolu Kalkınma Ajansının “Tarımla Gelen Kalkınma Mali Destek Programı” kapsamında kurulan güneş panelleriyle enerji üretimi tesisinin yer teslimi için tören düzenlendiği belirtildi.

Törende konuşan İl Özel İdaresi Tarımsal Hizmetler Müdürü Fahri Keskin, tesisin kurulu gücünün 200 kilovat olduğunu belirtti.

Bu enerjiyle Altınyayla Sulama Birliğinin 7 sulama pompasının enerji maliyetinin ortadan kalkacağını aktaran Keskin, “Güneş enerjisinden elde edeceğimiz elektrik sayesinde 3 bin dönüm araziyi suyla buluşturacağız. Tesiste yılın her ayında enerji üretilecek. Fazla enerjiyi ise ÇEDAŞ ile yaptığımız protokolle mahsuplaşma yoluna gideceğiz” ifadelerini kullandı.

Haberin devamı için tıklayın 

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER 0 Comments

Kuzey Kutbu’nu Kurtar, Onlar Londra’da Mutsuz

Greenpeace’in ‘Save the Arctic’ (Kuzey Kutbunu Kurtar) kampanyası için yayınladığı reklam videosunu eminiz hatırlayacaksınız. Londra’nın araba, çöp ve binalar tarafından işgal edilmiş sokaklarında yaşamını sürdürmeye çalışan kutup ayısının görüntülerine Radiohead’in

HABERLER 0 Comments

Elon Musk “Dünyayı Kurtarmaya” Daha Yakın

Bundan yaklaşık 6 ay kadar önce Leonardo DiCaprio’nun hazırlayıp sunduğu ve iklim değişikliğini konu alan  “Selden Önce” belgeselindeki röportajı sırasında hayli dikkat çekici bir açıklama yapan Tesla CEO’su Elon Musk

HABERLER

Honda Global Karbon Yükünü Türkiye Fabrikasından Azaltıyor

Honda’nın dünya genelindeki karbon emisyonunu azaltma hedefine Türkiye fabrikası, çatısına kurduğu güneş panelleri ile enerji üretmeye başlayarak katkı sağlıyor. “Blue Skies For Our Children – Çocuklarımız için Mavi Bir Gökyüzü”