Altınyayla’da Güneş Panelleriyle Enerji Üretimi Başladı

Altınyayla’da Güneş Panelleriyle Enerji Üretimi Başladı

Sivas’ın Altınyayla ilçesinde, güneş panelleriyle enerji üretimine başlandığı bildirildi.

karpay enerjiGüneş enerjisine yönelik üretim tesisi kurulması konusunda kamu kurumlarının destek çalışmaları devam ediyor.

www.haber7.com’da yer alan habere göre, İl Özel İdaresinden yapılan yazılı açıklamada, Altınyayla ilçesinde, Orta Anadolu Kalkınma Ajansının “Tarımla Gelen Kalkınma Mali Destek Programı” kapsamında kurulan güneş panelleriyle enerji üretimi tesisinin yer teslimi için tören düzenlendiği belirtildi.

Törende konuşan İl Özel İdaresi Tarımsal Hizmetler Müdürü Fahri Keskin, tesisin kurulu gücünün 200 kilovat olduğunu belirtti.

Bu enerjiyle Altınyayla Sulama Birliğinin 7 sulama pompasının enerji maliyetinin ortadan kalkacağını aktaran Keskin, “Güneş enerjisinden elde edeceğimiz elektrik sayesinde 3 bin dönüm araziyi suyla buluşturacağız. Tesiste yılın her ayında enerji üretilecek. Fazla enerjiyi ise ÇEDAŞ ile yaptığımız protokolle mahsuplaşma yoluna gideceğiz” ifadelerini kullandı.

Haberin devamı için tıklayın 

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER 0 Comments

Apple’dan Apple Energy LLC Şirketi Hazırlığı

Apple, Nevada ve Kaliforniya’daki güneş çiftliklerinden elde ettiği güneş enerjisinin ihtiyaç fazlası kısmını satmak için, Apple Energy LLC adını taşıyan yeni bir alt şirket planladı. Tüketici elektroniği, bilgisayar yazılımı ve

HABERLER

Pil süresini dört kat artıracak buluş

Pil süresini 4 kat artıracak buluş YTÜ Makine Mühendisliği öğrencisi Ceyhun Derinboğaz, Rus bilimadamları tarafından bulunan nanoteknoloji ürünü grafen maddesini, üniversitede geliştirdikleri reaktör ile üretti.  YTÜ Makine Mühendisliği öğrencisi Ceyhun

HABERLER

Dünya’da Green Good Design Ödülü’nü Kazanan Kombi DemirDöküm

DemirDöküm Nitromix kombi ve Roll Bond teknolojisiyle üretilen güneş kolektörleri “Green Good Design Ödülü”ne layık görüldü. Demirdöküm’den yapılan açıklamaya göre, Nitromix kombi dünyada bu ödülü kazanan ilk kombi olma özelliğini