Altınyayla’da Güneş Panelleriyle Enerji Üretimi Başladı

Altınyayla’da Güneş Panelleriyle Enerji Üretimi Başladı

Sivas’ın Altınyayla ilçesinde, güneş panelleriyle enerji üretimine başlandığı bildirildi.

karpay enerjiGüneş enerjisine yönelik üretim tesisi kurulması konusunda kamu kurumlarının destek çalışmaları devam ediyor.

www.haber7.com’da yer alan habere göre, İl Özel İdaresinden yapılan yazılı açıklamada, Altınyayla ilçesinde, Orta Anadolu Kalkınma Ajansının “Tarımla Gelen Kalkınma Mali Destek Programı” kapsamında kurulan güneş panelleriyle enerji üretimi tesisinin yer teslimi için tören düzenlendiği belirtildi.

Törende konuşan İl Özel İdaresi Tarımsal Hizmetler Müdürü Fahri Keskin, tesisin kurulu gücünün 200 kilovat olduğunu belirtti.

Bu enerjiyle Altınyayla Sulama Birliğinin 7 sulama pompasının enerji maliyetinin ortadan kalkacağını aktaran Keskin, “Güneş enerjisinden elde edeceğimiz elektrik sayesinde 3 bin dönüm araziyi suyla buluşturacağız. Tesiste yılın her ayında enerji üretilecek. Fazla enerjiyi ise ÇEDAŞ ile yaptığımız protokolle mahsuplaşma yoluna gideceğiz” ifadelerini kullandı.

Haberin devamı için tıklayın 

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

TIREC 2012 Ödül Törenine 15 Gün Kaldı

Türk ve uluslararası yenilenebilir enerji uzmanlarının Türkiye’nin yeşil enerji endüstrisindeki potansiyelini ve gelişimini tartışacakları TIREC 2012 Konferansının en heyecanlı ve eğlenceli etkinliği 16 Ekim’de düzenlenecek olan Ödül Töreni olacak şüphesiz.

YATIRIMCI

ATEN Avusturyalı Brantner ile Ortaklık Anlaşması İmzaladı

Türkiye’nin alternatif enerji kaynaklarına yatırım yapmak amacıyla kurulan, 2012 yılından bu yana atık yönetimi alanında faaliyet gösteren İnci Holding iştiraklerinden ATEN, Avusturyalı Brantner ile ortaklık anlaşmasına imza attı. Türkiye’de yenilenebilir

HABERLER

Tesla Roadster Tek Şarjla 644 Kilometre Yol Alacak

Amerikan teknoloji şirketi Tesla Motor ilk elektrikli aracı RoadSter`i güncelledi. Yeni araç tek şarjla 644 kilometre yol alabilecek. Elektrikli araçların menzil sorununa yönelik çözümler geliştirilmeye devam ediliyor. Geleceğin ulaşım aracı