ALTERNATİF ENERJİ KENDİ ETKİNLİKLERİNİ DÜZENLİYOR !

ALTERNATİF ENERJİ KENDİ ETKİNLİKLERİNİ DÜZENLİYOR !

Alternatif Enerji olarak artık sizlere daha yakınız !

Geçen sene ilkini ODTÜ Elektrik-Elektronik Bölümünde gerçekleştirdiğimiz “Temiz Enerjiler” konulu sohbetlerimizin, burada gördüğü ilgi nedeniyle ikincisini gerçekleştiriyoruz.

 

odtü13 Mart 2013 , saat 13:40’ta ODTÜ Elektrik- Elektronik Bölümü 4. Sınıf öğrencileri ve hocaları ile

Güneş Enerjisi

 Atık Yönetimi ve Atıktan Enerji Üretilmesi

 Yeşil Binalar ve Enerji Verimliliği

Sosyal Medya ve Yenilenebilir Enerji

konularında konuşacağız, sohbet edeceğiz, soruları yanıtlayacağız …

gaziantepMayıs 2013 ilk 2 haftası içinde  Gaziantep’te düzenleyeceğimiz etkinlikte ise

Güneş Enerjisi, Güneş Enerjisi ile Tarımsal Sulama

Rüzgar Enerjisi

Jeotermal Enerji

Atık Yönetimi ve Atıktan Enerji Üretilmesi

konularındaki KREDİLER, HİBE PROGRAMLARI, YASAL MEVZUATLAR konuşulacak. Özel sektör temsilcileri, EPDK, Kalkınma Ajansı ve ilgili devlet kurumlarının temsilcileri mevcut durum ve beklenen yeni düzenlemeler konularında sunumlar yapacaklar.

Bu etkinliklerimize Denizli, Kayseri ve Adana’da devam edeceğiz.

 

 

About author

Senem Gençer
Senem Gençer 761 posts

Alternatifenerji.com’un kurucu ortaklarından biri ve CEO’su olan Gençer, 1971 yılında Diyarbakır’da doğdu. 1993 yılında ODTÜ İşletmeyi bitirdikten sonra, Johnson & Johnson Medical ve Yeni Zelanda Büyükelçiliği gibi farklı kurumlarda çalıştı. 2007 yılında güneş enerjisi ve LED aydınlatma konularında halen çalışmakta olan Ekogüneş’i ve Türkiye’nin ilk online solar ürün satış sitesi olan www.ekogunes.com’u kurdu. Gençer, aynı zamanda Güneş Enerjisi ve Sanayicileri Derneği GENSED’in kurucu üyelerindendir.

You might also like

Genel

Bir biyogaz tesisi kurulmasının ortalama maliyetleri nelerdir?

  Biyogazder Başkanı Altan Denizsel: 1 megawatt biyogaz tesisinin ortalama maliyeti kullanılan atığa göre, 2.5-3 milyon Euro arasında değişiyor. Altaca Çevre Teknolojileri ve Enerji Üretim A.Ş. Genel Müdürü Çağrı Özkök:

Genel

Alternatif Enerji Semineri Hakkında

NE? Türkiye’nin sanayi ve üniversite şehirlerinde 2 günlük Alternatif Enerji Semineri etkinliği KİMLERLE BİRLİKTE ? Türk-Alman Ticaret Odası, Çukurova Üniversitesi, Üniversite Teknik ve Mühendislik Klüpleri, Kategori Sponsor Firmaları, Kategori İşbirliği

YATIRIMCI

Mersin’e Rüzgar Enerjisi Santrali

Elmalı Enerji Üretim Ltd. Şirketi, Mersin Silifke`de 9 megawatt’lık rüzgar enerjisi santrali (RES) kuracak. Türkiye’de rüzgar enerjisi santrallerinin kurulumu sürüyor. Mersin Silifke`de kurulacak Elmalı Rüzgar Enerji Santrali projesine, KDV istisnası