Altay’a Güneş Enerjisi Sistemi

Altay’a Güneş Enerjisi Sistemi

Altay yönetimi, Gaziemir Kutlu Aktaş Tesisleri’nin elektrik ihtiyacının karşılanması için solar enerji sistemi projesini hayata geçirmek üzere kolları sıvadı. Tesis çatısına kurulacak güneş panelleri ile güneş enerjisinden elektrik üretilmesini sağlayan sistemin kurulması için Gediz Elektrik ve İzmir Kalkınma Ajansı’na (İZKA) başvurular yapıldı.

Güneş enerjisi sistemlerinin kurulumu Türkiye’de artış gösteriyor. Özellikle lisanssız elektrik pazarında güneş enerjisi sistemlerinin kurulumu dikkat çekiyor.

Altay yönetimi, Gaziemir Kutlu Aktaş Tesisleri’nin elektrik ihtiyacının karşılanması için solar enerji sistemi projesini hayata geçirmek üzere kolları sıvadı. Tesis çatısına kurulacak güneş panelleri ile güneş enerjisinden elektrik üretilmesini sağlayan sistemin kurulması için Gediz Elektrik ve İzmir Kalkınma Ajansı’na (İZKA) başvurular yapıldı. Siyah beyazlılar İZKA Kalkınma Kurulu Başkanı Kemal Çolakoğlu’nu ziyaret ederek kendisine isminin yazılı olduğu 100’üncü yıl forması hediye etti.
Projenin gerçeklemesi için gerekli adımları attıklarını belirten Altay Teknik İşler ve Tesisler Sorumlusu Cüneyt Oğuz, “İZKA’nın Yenilenebilir Enerji ve Çevre Teknolojileri Mali Destek Programı’na başvurumuzu yaptık. Projemizi Ege Üniversitesi Güneş Enerjisi Enstitüsü’nden öğretim görevlileri ve İstanbul’dan bir danışmanlık şirketine yaptırdık. Bu sistemle çevreye zarar vermeden tasarruf etmeyi planlıyoruz. Sistemin 1-2 ay içinde yapılmasını ümit ediyoruz. İZKA’dan destek bekliyoruz” dedi.

Haberin devamı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Enerji Federasyonu Kuruldu

“Ülkemizin yenilenebilir ve tüm enerji sektöründe, üretici ve tüketicilerin örgütlenmesine öncü olmak” misyonu ile kurulan Enerji Federasyonu,  geçtiğimiz Kasım ayında resmi kuruluş faaliyetlerini tamamlayarak tüzel kisiligine kavuştu. Bünyesinde Güneş-Der (Güneş Enerjisine

HABERLER 0 Comments

Kayseri’ye Güneş Enerji Santrali

Kayseri’nin merkez Hacılar Belediyesi tarafından yaptırılan Kültür Merkezi Güneş Enerji Santrali, enerji üretimine başlandı. Bu proje ile Kayseri’de ilk defa kamu binasına yaptırılan güneş enerji santrali ile yıllık 71 bin

HABERLER

“İklim Değişikliği İle Mücadelede Acilen Önlemler Alınmalı”

Betek Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Gülay Dindoruk: “İklim değişikliği ile mücadelede acilen önlemler alınmalı. Bunların başında da doğal kaynakların sürdürülebilirliği, karbon salınımının azaltılması ve enerji tüketiminin düşürülmesi gelmelidir.” Küresel iklim

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply