Altay’a Güneş Enerjisi Sistemi

Altay’a Güneş Enerjisi Sistemi

Altay yönetimi, Gaziemir Kutlu Aktaş Tesisleri’nin elektrik ihtiyacının karşılanması için solar enerji sistemi projesini hayata geçirmek üzere kolları sıvadı. Tesis çatısına kurulacak güneş panelleri ile güneş enerjisinden elektrik üretilmesini sağlayan sistemin kurulması için Gediz Elektrik ve İzmir Kalkınma Ajansı’na (İZKA) başvurular yapıldı.

Güneş enerjisi sistemlerinin kurulumu Türkiye’de artış gösteriyor. Özellikle lisanssız elektrik pazarında güneş enerjisi sistemlerinin kurulumu dikkat çekiyor.

Altay yönetimi, Gaziemir Kutlu Aktaş Tesisleri’nin elektrik ihtiyacının karşılanması için solar enerji sistemi projesini hayata geçirmek üzere kolları sıvadı. Tesis çatısına kurulacak güneş panelleri ile güneş enerjisinden elektrik üretilmesini sağlayan sistemin kurulması için Gediz Elektrik ve İzmir Kalkınma Ajansı’na (İZKA) başvurular yapıldı. Siyah beyazlılar İZKA Kalkınma Kurulu Başkanı Kemal Çolakoğlu’nu ziyaret ederek kendisine isminin yazılı olduğu 100’üncü yıl forması hediye etti.
Projenin gerçeklemesi için gerekli adımları attıklarını belirten Altay Teknik İşler ve Tesisler Sorumlusu Cüneyt Oğuz, “İZKA’nın Yenilenebilir Enerji ve Çevre Teknolojileri Mali Destek Programı’na başvurumuzu yaptık. Projemizi Ege Üniversitesi Güneş Enerjisi Enstitüsü’nden öğretim görevlileri ve İstanbul’dan bir danışmanlık şirketine yaptırdık. Bu sistemle çevreye zarar vermeden tasarruf etmeyi planlıyoruz. Sistemin 1-2 ay içinde yapılmasını ümit ediyoruz. İZKA’dan destek bekliyoruz” dedi.

Haberin devamı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

Elektrik Üretimi 0 Comments

TEİAŞ’a Yerli Kaynaklara Öncelik Vermeyi Sağlayacak Mekanizmalar Kurma Görevi

Türkiye’de yerli ve yenilenebilir enerji kaynaklarının teşvik edilmesi ve desteklenmesi sektörün gelişimi için önem taşıyor. Bu konuda, Türkiye’de çeşitli düzenleme ve uygulamalar yürürlüğe koyuluyor. Türkiye’nin yerli ve yenilenebilir enerji kaynaklarına

HABERLER

“Sürdürülebilirlik Hikayeleri Oluşturulmalı”

LGMi Kurucu Ortağı Valdis Wish: “Sürdürülebilirlik anlatılırken, hikayeler içine yerleştirilmeli. Hikayeler empati yeteneğini artırır. Farklı bakış açılarını buluşturmaya yardımcı olur.” Sürdürülebilir Markalar Konferansı’nın ikinci gününde, “Sürdürülebilirlik İletişimi İçin Bir Fırsat

ALTERNATİF TASARIMLAR

“Giyilebilir Solar”

Hollandalı tasarımcı Pauline van Dongen güneş enerjisini tasarladığı kıyafetlerde yer vermeyi seviyor. İşin hoş yanı, van Dongen 2014 yılı İstanbul İnovasyon Haftası kapsamında ülkemize geldi ve Hollanda Konsolosluğu’nda düzenlenen davette

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply