Altay’a Güneş Enerjisi Sistemi

Altay’a Güneş Enerjisi Sistemi

Altay yönetimi, Gaziemir Kutlu Aktaş Tesisleri’nin elektrik ihtiyacının karşılanması için solar enerji sistemi projesini hayata geçirmek üzere kolları sıvadı. Tesis çatısına kurulacak güneş panelleri ile güneş enerjisinden elektrik üretilmesini sağlayan sistemin kurulması için Gediz Elektrik ve İzmir Kalkınma Ajansı’na (İZKA) başvurular yapıldı.

Güneş enerjisi sistemlerinin kurulumu Türkiye’de artış gösteriyor. Özellikle lisanssız elektrik pazarında güneş enerjisi sistemlerinin kurulumu dikkat çekiyor.

Altay yönetimi, Gaziemir Kutlu Aktaş Tesisleri’nin elektrik ihtiyacının karşılanması için solar enerji sistemi projesini hayata geçirmek üzere kolları sıvadı. Tesis çatısına kurulacak güneş panelleri ile güneş enerjisinden elektrik üretilmesini sağlayan sistemin kurulması için Gediz Elektrik ve İzmir Kalkınma Ajansı’na (İZKA) başvurular yapıldı. Siyah beyazlılar İZKA Kalkınma Kurulu Başkanı Kemal Çolakoğlu’nu ziyaret ederek kendisine isminin yazılı olduğu 100’üncü yıl forması hediye etti.
Projenin gerçeklemesi için gerekli adımları attıklarını belirten Altay Teknik İşler ve Tesisler Sorumlusu Cüneyt Oğuz, “İZKA’nın Yenilenebilir Enerji ve Çevre Teknolojileri Mali Destek Programı’na başvurumuzu yaptık. Projemizi Ege Üniversitesi Güneş Enerjisi Enstitüsü’nden öğretim görevlileri ve İstanbul’dan bir danışmanlık şirketine yaptırdık. Bu sistemle çevreye zarar vermeden tasarruf etmeyi planlıyoruz. Sistemin 1-2 ay içinde yapılmasını ümit ediyoruz. İZKA’dan destek bekliyoruz” dedi.

Haberin devamı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

LED Lambaların İnsan Sağlığına Olumsuz Etkisi Var mı?

İspanyol araştırmacıların yürüttüğü bir çalışma ekonomik olmalarıyla öne çıkan LED lambaların insan sağlığına kötü etkilerinin olabileceğini ortaya koydu.  Led ışık yayan ampüller standart ampüllere göre %85 daha az elektrik harcamaktalar. Enerji tasarrufu açısından öne

Araştırmalar 0 Comments

Güneş Enerjisi Nükleer Santralden %50 Daha Az Teşvik Gerektiriyor

İngiliz Solar Trade Association STA (Güneş Enerjisi Ticareti Derneği) geçtiğimiz günlerde ilginç bir rapor yayınladı. İlginç olmasının nedeni, nükleer enerji taraftarlarının tezlerini çürüterek, bir güneş enerjisi santralinin nükleer santralden (NES)

HABERLER

Vestel LED Aydınlatma ürünlerini IstanbulLight’ta Sergileyecek

Vestel, 145lm/W’lık rekor verimlilik seviyesine sahip ürünlerini İstanbulLight fuarında sergileyecek. LED aydınlatma da yeşil enerji konseptinde önemli bir yer oluşturuyor. Dünyada birçok belediye sokakları LED armatürleriyle aydınlatma projeleri gerçekleştiriyor. Vestel,

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply