Altay’a Güneş Enerjisi Sistemi

Altay’a Güneş Enerjisi Sistemi

Altay yönetimi, Gaziemir Kutlu Aktaş Tesisleri’nin elektrik ihtiyacının karşılanması için solar enerji sistemi projesini hayata geçirmek üzere kolları sıvadı. Tesis çatısına kurulacak güneş panelleri ile güneş enerjisinden elektrik üretilmesini sağlayan sistemin kurulması için Gediz Elektrik ve İzmir Kalkınma Ajansı’na (İZKA) başvurular yapıldı.

Güneş enerjisi sistemlerinin kurulumu Türkiye’de artış gösteriyor. Özellikle lisanssız elektrik pazarında güneş enerjisi sistemlerinin kurulumu dikkat çekiyor.

Altay yönetimi, Gaziemir Kutlu Aktaş Tesisleri’nin elektrik ihtiyacının karşılanması için solar enerji sistemi projesini hayata geçirmek üzere kolları sıvadı. Tesis çatısına kurulacak güneş panelleri ile güneş enerjisinden elektrik üretilmesini sağlayan sistemin kurulması için Gediz Elektrik ve İzmir Kalkınma Ajansı’na (İZKA) başvurular yapıldı. Siyah beyazlılar İZKA Kalkınma Kurulu Başkanı Kemal Çolakoğlu’nu ziyaret ederek kendisine isminin yazılı olduğu 100’üncü yıl forması hediye etti.
Projenin gerçeklemesi için gerekli adımları attıklarını belirten Altay Teknik İşler ve Tesisler Sorumlusu Cüneyt Oğuz, “İZKA’nın Yenilenebilir Enerji ve Çevre Teknolojileri Mali Destek Programı’na başvurumuzu yaptık. Projemizi Ege Üniversitesi Güneş Enerjisi Enstitüsü’nden öğretim görevlileri ve İstanbul’dan bir danışmanlık şirketine yaptırdık. Bu sistemle çevreye zarar vermeden tasarruf etmeyi planlıyoruz. Sistemin 1-2 ay içinde yapılmasını ümit ediyoruz. İZKA’dan destek bekliyoruz” dedi.

Haberin devamı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

STFA Enerji, Enerya Markası ile Rüzgar ve Güneşte

STFA, doğal gaz dağıtım şirketleri ve enerji yatırımlarını Enerya markası adı altında topluyor. Türkiye’de enerjide faaliyet gösterdiği alanlarda en büyük 3 oyuncudan biri olmak üzere yola çıkan Enerya, 2018 yılı

HABERLER

“E-Atık Ulusal Servettir”

İTÜ Öğretim Üyesi, Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Derneği (SÜT-D) Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Filiz Karaosmanoğlu: “E-atık mevzuatını hazırlayan Türkiye’de ‘e-atık geri dönüşümü’ yerli üretimin parçası olmalıdır. Çünkü e-atık ulusal servettir.” Türkiye’nin

HABERLER 0 Comments

Ermenistan’dan Kafkasların En Büyük Jeotermal Enerji Santrali

Ermenistan, Kafkasların en büyük jeotermal santralini kurmak için keşif çalışmalarına başladı. tr.wikipedia.org’dan aldığımız verilere göre, Ermenistan ya da resmî adıyla Ermenistan Cumhuriyeti, Güney Kafkasya’da denize kıyısı olmayan bir ülke. Daha

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply