Almanya’dan Benzinli Araçları Yasaklama Kararı

Almanya’dan Benzinli Araçları Yasaklama Kararı

Norveç’ten sonra otomotiv devi Almanya da benzinli araçları tamamen yasaklayacak. Elektrikli araçların kullanılması için teşvik kampanyaları hazırlanacak.

Elektrikli araçların gelecekte öngörüldüğü gibi ulaşım sisteminin temel unsurlarından biri haline gelebilmesi için yalnızca kamuoyu talebi ve hatta baskısı yeterli değil. Bu konuda hükümet ve yerel belediyelerin de strateji ve politikaları büyük önem içeriyor.

Elektrikli araçların pazarın gelişimine bağlı olarak yaygınlaşması mümkün olsa da yönetimlerin desteği ve teşviği olmadan konvansiyonel araç pazarıyla rekabet edebilmesi pek olanaklı görünmüyor.

Bu çerçevede, hükümetlerin elektrikli araç satışını teşvik etmesi ve benzinle çalışan
araçları yasaklaması uygulaması, elektrikli araç sektörünün önünü açabilecek gelişmeler olarak değerlendirilebilir.

Daha önce sitemizde yer verdiğimiz gibi Norveç benzin ile çalışan otomobilleri yasaklayan ilk ülke olarak tarihe geçecek. Ülkenin 4 büyük partisinin de desteklediği mevzuat, 2025’te hayata geçirilecek. (Haber için tıklayın)

Bu doğrultuda, Norveç’ten sonra otomotiv devi Almanya da benzinli araçları tamamen yasaklayacak. Elektrikli araçların kullanılması için teşvik kampanyaları hazırlanacak.

Kısa bir süre önce benzinli otomobil yasağı getiren Norveç’in ardından şimdi de dünyanın en büyük otomotiv sektörü oyuncusu Almanya benzinli otomotivi yasaklayacağı tarihi açıkladı.

Almanya tarih verdi, bundan sonra Almanya’daki tüm araçlar sadece elektrik enerjisiyle çalışıyor olacak. Benzinli otomobillerin kullanılması yasaklanacak. Almanya hükümeti 2030 yılından sonra benzinli otomobil üretimine izin vermeyecek.

Almanya’da genel olarak karbon dioksit gazına adeta savaş açan Alman Hükümeti işe otomotiv sektöründen başladı. Alman hükümeti yetkililerinin konuyla ilgili yaptığı açıklamaya göre, 2030 yılına kadar geçen sürede tüm otomobiller sıfır emisyon değerine sahip olmak zorunda. Bu durumun sağlanması da benzinli otomobillerin yasaklanacağı ve kullanımına tamamen son verileceği anlamına geliyor. Diğer taraftan da bu durumun gelişmesi otomobillerde sadece elektrik enerjisinin tercih edileceği ve elektrikli otomobillerin kullanılmasının zorunlu hale gelmesi anlamına geliyor.

Haberin ayrıntısı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

ENERJİ YÖNETİMİ 0 Comments

“Yerli Kaynak Kullanımını Arttıracak Projelere Ağırlık Vermemiz Gerekiyor”

TÜREB Başkanı Mustafa Serdar Ataseseven: “Rüzgarda epeyce ilerlemeler kaydettik. Fakat görüldüğü gibi yeterli değil. Bugün hala yurtdışına bağımlıyız. Bizim biran önce yerli kaynak kullanımını arttıracak projelere ağırlık vermemiz gerekiyor.” Son

HABERLER 0 Comments

Apple’dan Apple Energy LLC Şirketi Hazırlığı

Apple, Nevada ve Kaliforniya’daki güneş çiftliklerinden elde ettiği güneş enerjisinin ihtiyaç fazlası kısmını satmak için, Apple Energy LLC adını taşıyan yeni bir alt şirket planladı. Tüketici elektroniği, bilgisayar yazılımı ve

Araştırmalar 0 Comments

Biyogaz Oluşumunu Arttıran Küçük Kırmızı Kristaller

Avustralyalı araştırmacılar metan gazı üretimini on katına çıkaran mikropları keşfetti, bu mikroplar kömür damarları ve atık besinlerde oluşuyor. Buluş kömür damar gazı kuyularının kullanım süresini uzatabilir. Mikropların daha hızlı üremesi

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply