Almanya’dan Benzinli Araçları Yasaklama Kararı

Almanya’dan Benzinli Araçları Yasaklama Kararı

Norveç’ten sonra otomotiv devi Almanya da benzinli araçları tamamen yasaklayacak. Elektrikli araçların kullanılması için teşvik kampanyaları hazırlanacak.

Elektrikli araçların gelecekte öngörüldüğü gibi ulaşım sisteminin temel unsurlarından biri haline gelebilmesi için yalnızca kamuoyu talebi ve hatta baskısı yeterli değil. Bu konuda hükümet ve yerel belediyelerin de strateji ve politikaları büyük önem içeriyor.

Elektrikli araçların pazarın gelişimine bağlı olarak yaygınlaşması mümkün olsa da yönetimlerin desteği ve teşviği olmadan konvansiyonel araç pazarıyla rekabet edebilmesi pek olanaklı görünmüyor.

Bu çerçevede, hükümetlerin elektrikli araç satışını teşvik etmesi ve benzinle çalışan
araçları yasaklaması uygulaması, elektrikli araç sektörünün önünü açabilecek gelişmeler olarak değerlendirilebilir.

Daha önce sitemizde yer verdiğimiz gibi Norveç benzin ile çalışan otomobilleri yasaklayan ilk ülke olarak tarihe geçecek. Ülkenin 4 büyük partisinin de desteklediği mevzuat, 2025’te hayata geçirilecek. (Haber için tıklayın)

Bu doğrultuda, Norveç’ten sonra otomotiv devi Almanya da benzinli araçları tamamen yasaklayacak. Elektrikli araçların kullanılması için teşvik kampanyaları hazırlanacak.

Kısa bir süre önce benzinli otomobil yasağı getiren Norveç’in ardından şimdi de dünyanın en büyük otomotiv sektörü oyuncusu Almanya benzinli otomotivi yasaklayacağı tarihi açıkladı.

Almanya tarih verdi, bundan sonra Almanya’daki tüm araçlar sadece elektrik enerjisiyle çalışıyor olacak. Benzinli otomobillerin kullanılması yasaklanacak. Almanya hükümeti 2030 yılından sonra benzinli otomobil üretimine izin vermeyecek.

Almanya’da genel olarak karbon dioksit gazına adeta savaş açan Alman Hükümeti işe otomotiv sektöründen başladı. Alman hükümeti yetkililerinin konuyla ilgili yaptığı açıklamaya göre, 2030 yılına kadar geçen sürede tüm otomobiller sıfır emisyon değerine sahip olmak zorunda. Bu durumun sağlanması da benzinli otomobillerin yasaklanacağı ve kullanımına tamamen son verileceği anlamına geliyor. Diğer taraftan da bu durumun gelişmesi otomobillerde sadece elektrik enerjisinin tercih edileceği ve elektrikli otomobillerin kullanılmasının zorunlu hale gelmesi anlamına geliyor.

Haberin ayrıntısı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Yaz Saati Uygulaması ile 1 Milyar kWh Tasarruf Sağlanacak

Gün ışığından daha fazla yararlanmak amacıyla her yıl yapılan ileri saat (yaz saati) uygulaması kapsamında, bütün yurtta saatler, önümüzdeki hafta Pazar günü (31 Mart) 03.00’den itibaren bir saat ileri alınacak.

HABERLER

Çevreci Opel’lerin Yeni Yüzü Fatih Terim Oldu

Galatasaray Spor Klubü Teknik Direktörü Fatih Terim ve Opel Türkiye Genel Müdürü Özcan Keklik 27 Mart Çarşamba Günü Florya Metin Oktay Tesislerinde biraraya geldi. Bu buluşmada Opel Türkiye Genel Müdürü

ETKİNLİKLER 0 Comments

Prof.Dr. Demir İnan’ı Anma Toplantısı Gerçekleştirilecek

Prof.Dr. Demir İnan’ı anma toplantısı düzenleniyor. 22 Aralık 2015 tarihinde kaybedilen TEMEV’in başkanlığını 20 yıl yöneten ve Türkiye’deki temiz enerji öncülerinden birisi olan Prof.Dr. Demir İnan’ı anma toplantısı düzenleniyor. TEMEV

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply