Almanya’dan 1 Milyon Elektrikli Araç Hedefi

Almanya’dan 1 Milyon Elektrikli Araç Hedefi

Almanya hükümeti 2020 yılında yollarda 1 milyon elektrikli araç görmeyi hedefliyor.

Ülkeler elektrikli araçlar konusunda hedefler belirliyor. Bu konuda en önemli hedeflerden birini Almanya ortaya koydu.

Almanya hükümeti 2020 yılında yollarda 1 milyon elektrikli araç görmek istiyor. Ekonomi Bakanı Sigmar Gabriel, çevre dostu elektrikli araçların yaygınlaştırılması için sektöre 2 milyar Euroluk bir yatırım yapacaklarını açıkladı.

Bakanın elektrikli araç destek planı 3 aşamada gerçekleşecek:

Elektrikli araç alacak sürücülere devlet yardımı sağlanması,
Devlet tarafından şarj istasyonları kurulması,
Elektrikli makam araç alımı.

Almanya’da 2015 sonunda 50.000 adet elektrikli aracın olduğu tahmin ediliyor. Bu rakam elektrikli araçların yeni yaygınlaşmasına rağmen oldukça etkileyici ve 1 milyon elektrikli araç hedefi için umut verici. Ancak Başbakan Angela Merkel tarafından geçen yaz yapılan teşvikler beklenen satış değerlerini vermedi.

Haberin devamı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

Elektrikli araçlar 0 Comments

Nissan’dan Elektrikli Araç Teknolojilerine Katkı

Londra’da düzenlenen Nissan Futures etkinliğinde çığır açacak nitelikte üç yeni teknoloji tanıtıldı. Elektrikli araç teknolojileri sınır tanımıyor. Elektrikli araçlarda en önemli sorunlar olarak belirtilen menzil ve şarj istasyonları konularına yeni

HABERLER

Sancak Enerji Güneşevi Enerji Hisselerinin Tamamına Talip

Güneşevi Enerji’nin hisselerinin tamamının Sancak Enerji`ye devri ile ilgili Rekabet Kurulu’na başvuru yapıldı. Güneşevi Enerji’nin hisselerinin tamamının Sancak Enerji`ye devri ile ilgili Rekabet Kurulu’na  başvuru Rekabet Kurulu’nun internet sitesinde yayımlandı.

HABERLER

Yeşil İş – Green Business 2013 Başladı

Türkiye’nin en güçlü sürdürülebilir iş platformu olarak kabul edilen Yeşil İş-Green Business 2013 başladı. 5. Yılında ‘Değişim Zamanı’ temasıyla iş dünyasını buluşturan konferansın açılışında konuşan Kalkınma Bakanı Dr. Cevdet Yılmaz,

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply