Almanya’da Yenilenebilir Enerji Konusunda Görüş Ayrılığı Yaşanıyor

Almanya’da Yenilenebilir Enerji Konusunda Görüş Ayrılığı Yaşanıyor

Almanya’daki koalisyon hükümetinin ortakları arasında yenilenebilir enerji konusunda görüş ayrılıkları yaşanıyor.

Enerji kaynaklarına sahip olan ve üreten her ülkenin gelişmiş olduğundan söz edilemez elbette ama enerjinin ülkelerin gelişmişlik düzeylerinde önemli bir rol oynadığı da yadsınamaz. Bu açıdan enerji kaynaklarının en doğru ve verimli şekilde kullanılması ve değerlendirilmesi yönünde politikalar geliştirilmesi zorunlu görünüyor.

Enerji politikalarında ülkenin ve uluslararası koşulların analizinin iyi yapılamadığı durumlarda, örneklerini sıkça gördüğümüz gibi olumsuz tablolar ortaya çıkabiliyor. Bu doğrultuda, ulusal ve uluslararası dengelerin gözetildiği uzun vadeli ve sağlıklı politikaların geliştirilmesi yaşamsal rol oynuyor.

Almanya’da enerji alanında hatırı sayılı ülkeler arasında yer alıyor. Özellikle yenilenebilir enerji üretiminde ön sıralarda yer alan Almanya enerji politikasını da ağırlıklı olarak yenilenebilir enerji üzerine planlamış ve programlamış durumda.

Buna karşın, Almanya yenilenebilir enerji politikalarının daha da yaygınlaştırılması yönünde çalışmalar yaparken, hükümet içerisindeki koalisyon ortakları arasında ayrı görüşler ortaya çıkabiliyor. Nitekim geçtiğimiz günlerde Almanya’da bu yıl yeni çıkacak Yenilenebilir Enerji Yasası Taslağı (EEG 2016 – Erneuerbare Energien Gesetz) ile ilgili koalisyon hükümetinin ortakları arasında görüş farklılıkları oluşmaya başladı.

Haberin ayrıntıları için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

Elektrik Üretimi 0 Comments

TADEV’den Enerji Sisteminde Küresel Dönüşüm ve Türkiye Konulu Seminer

21 Ocak 2016 Perşembe günü, TADEV (Türk–Alman Dayanışma ve Eğitim Vakfı) tarafından Enerji Sisteminde Küresel Dönüşüm ve Türkiye konulu seminer düzenlenecek. Elektronik, otomasyon, enerji, vb. endüstrilerin yanı sıra güneş enerjisi

Diğer temiz enerjiler 0 Comments

Elon Musk’tan Powerwall’un İkinci Modeli Açıklaması

Enerji depolamagelecekte enerji sektörünün en önemli unsurlarından biri olmaya aday. Bu konuda uluslararası otomotiv firmalarının da çalışmaları bulunuyor. onedio.com’un haberine göre, geçen yıl, ihtiyaç olduğu zaman gerekli gücü sağlayabilecek ve

HABERLER

Ova RES’in Türbinleri Gamesa’dan

Ayres Elektrik’in Aydın ve İzmir illeri içinde inşa edeceği Ova Rüzgar Enerji Santrali için türbinleri Gamesa sağlayacak. Gamesa internet sitesinden, Kar-Demir Haddecilik ve Elektrik Üretim`İn bağlı ortaklığı Ayres Elektrik Üretim

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply