Almanya’da Yenilenebilir Enerji Konusunda Görüş Ayrılığı Yaşanıyor

Almanya’da Yenilenebilir Enerji Konusunda Görüş Ayrılığı Yaşanıyor

Almanya’daki koalisyon hükümetinin ortakları arasında yenilenebilir enerji konusunda görüş ayrılıkları yaşanıyor.

Enerji kaynaklarına sahip olan ve üreten her ülkenin gelişmiş olduğundan söz edilemez elbette ama enerjinin ülkelerin gelişmişlik düzeylerinde önemli bir rol oynadığı da yadsınamaz. Bu açıdan enerji kaynaklarının en doğru ve verimli şekilde kullanılması ve değerlendirilmesi yönünde politikalar geliştirilmesi zorunlu görünüyor.

Enerji politikalarında ülkenin ve uluslararası koşulların analizinin iyi yapılamadığı durumlarda, örneklerini sıkça gördüğümüz gibi olumsuz tablolar ortaya çıkabiliyor. Bu doğrultuda, ulusal ve uluslararası dengelerin gözetildiği uzun vadeli ve sağlıklı politikaların geliştirilmesi yaşamsal rol oynuyor.

Almanya’da enerji alanında hatırı sayılı ülkeler arasında yer alıyor. Özellikle yenilenebilir enerji üretiminde ön sıralarda yer alan Almanya enerji politikasını da ağırlıklı olarak yenilenebilir enerji üzerine planlamış ve programlamış durumda.

Buna karşın, Almanya yenilenebilir enerji politikalarının daha da yaygınlaştırılması yönünde çalışmalar yaparken, hükümet içerisindeki koalisyon ortakları arasında ayrı görüşler ortaya çıkabiliyor. Nitekim geçtiğimiz günlerde Almanya’da bu yıl yeni çıkacak Yenilenebilir Enerji Yasası Taslağı (EEG 2016 – Erneuerbare Energien Gesetz) ile ilgili koalisyon hükümetinin ortakları arasında görüş farklılıkları oluşmaya başladı.

Haberin ayrıntıları için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER 0 Comments

Tesla Model 3’ü Tanıtıyor

Elektrikli otomotiv devi Tesla, “en önemli ürünümüz” diye tanımladığı 35 bin dolar değerindeki Model 3’ü görücüye çıkarıyor. Elektrikli araçlar artık bir cazibe alanı haline geldi. Bu konudaki gelişmeler de kamuoyu

HABERLER

“Bizim Elektrikli Araçlarımızda Şarj İstasyonuna Değil, Sadece Bir Prize İhtiyaç Var”

DMA Yönetim Kurulu Başkanı Önder Yol: “Gelecek 10 yıl inovasyon yılı olacak, yeni bir teknoloji geliştirmedikçe şirketlerin yaşama şansı olmayacak. Şirketimiz de bunun bilincinde ve dünyada hiçbir firmanın yapmadıklarını başarmaya

Şirket Haberleri

Tescom-Solar’dan SDD Serisi Solar Sulama İnvertörü

Tescom- Solar, SDD serisi solar sulama invertörü ile tarımsal sulama yapan yatırımcıların enerji problemini ortadan kaldırmaya hazırlanıyor. Güneş enerjisi  sektörüyle tarımsal sulama konusunda çeşitli çalışmalar sürdürülüyor. Tescom- Solar, Ar-Ge süreci tamamlanan ve saha testlerinden

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply