Almanya’da Elektrikli Araç Satışında Artış

Almanya’da Elektrikli Araç Satışında Artış

Almanya’da 1 Temmuz’dan itibaren yürürlüğe giren ve elektrikli arabaları kapsayan finansal kolaylaştırmalar, şimdiden meyvesini vermeye başladı.

Avrupa’da birçok ülkenin elektrikli araç kullanımını teşvik ettiği biliniyor. Elektrikli araçların kullanımı konusundaki bu teşviklerin etkisine tanık olunmaya başladı. Avrupa’da elektrikli araç satışında bazı ülkelerde artış görülüyor.

Daha önce sitemizde yer verdiğimiz gibi Norveç’ten sonra otomotiv devi Almanya da benzinli araçları tamamen yasaklayacak. Elektrikli araçların kullanılması için teşvik kampanyaları hazırlanacak. (Haber için tıklayın)

Bu doğrultuda, Almanya’da 1 Temmuz’dan itibaren yürürlüğe giren ve elektrikli arabaları kapsayan finansal kolaylaştırmalar, şimdiden meyvesini vermeye başladı.

Almanya’da insanları elektrikli araba almaya teşvik etmek amacıyla yürürlüğe konulan kolaylaştırmalar sonrasında, geçen 1 ayın biraz üzerindeki sürede Renault ve BMW ağırlıklı olmak üzere yaklaşık 1800 elektrikli otomobil satıldı.

Alman hükümetinin resmi kaynağı BAFA’ya göre temmuz başından bu yana en çok elektrikli araba satan marka BMW, en çok satan elektrikli model ise Renault Zoe oldu.

Haberin ayrıntısı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Start-Up Temiz Enerji Projesi, Toplam 5,4 Milyon USD Kredi Aldı

Amerika’da büyük destekler almaya başlayan start-up (yeni başlayan) internet projeleri içinde bir tanesi 3,4 milyon USD başlangıç sermayesi bulmayı ve Enerji Bakanlığı’ndan 2 milyon USD hibe kredi almayı başardı. Mosaic

HABERLER

Nordex’ten Dev Türbin N131/3000

Nordex, 2013 baharında pazara sunduğu “Delta Generation” türbin platformunu düşük rüzgarlı sahalara yönelik yeni bir türbin ile güçlendiriyor. N131/3000, rüzgar enerjisi sektörünün uzun zamandan beri ihtiyaç duyduğu özellikleri tek bir

Biyo Enerji 0 Comments

Bursa’da Güneş Enerjisinden Elektrik Üretimi

Bursa’nın kaynaklarını vatandaşın lehinde kullanmak için tüm imkanlarını seferber eden Büyükşehir Belediyesi, BUSKİ’ye ait Görükle G46 deposunun üzerine yerleştirdiği 960 panelle güneşten 250 KW’lık elektrik üretimine başladı. Türkiye’de belediyeler tarafından

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply