Almanya’da Elektrikli Araç Satışında Artış

Almanya’da Elektrikli Araç Satışında Artış

Almanya’da 1 Temmuz’dan itibaren yürürlüğe giren ve elektrikli arabaları kapsayan finansal kolaylaştırmalar, şimdiden meyvesini vermeye başladı.

Avrupa’da birçok ülkenin elektrikli araç kullanımını teşvik ettiği biliniyor. Elektrikli araçların kullanımı konusundaki bu teşviklerin etkisine tanık olunmaya başladı. Avrupa’da elektrikli araç satışında bazı ülkelerde artış görülüyor.

Daha önce sitemizde yer verdiğimiz gibi Norveç’ten sonra otomotiv devi Almanya da benzinli araçları tamamen yasaklayacak. Elektrikli araçların kullanılması için teşvik kampanyaları hazırlanacak. (Haber için tıklayın)

Bu doğrultuda, Almanya’da 1 Temmuz’dan itibaren yürürlüğe giren ve elektrikli arabaları kapsayan finansal kolaylaştırmalar, şimdiden meyvesini vermeye başladı.

Almanya’da insanları elektrikli araba almaya teşvik etmek amacıyla yürürlüğe konulan kolaylaştırmalar sonrasında, geçen 1 ayın biraz üzerindeki sürede Renault ve BMW ağırlıklı olmak üzere yaklaşık 1800 elektrikli otomobil satıldı.

Alman hükümetinin resmi kaynağı BAFA’ya göre temmuz başından bu yana en çok elektrikli araba satan marka BMW, en çok satan elektrikli model ise Renault Zoe oldu.

Haberin ayrıntısı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Mamaklı Çocuklara Çevre Bilinci

Mamak Belediyesi, geçtiğimiz yıl uygulamaya koyduğu ve çocuklarda çevre duyarlılığını artırmaya yönelik çalışmalarından birisi olan Katı Atık Depolama Alanı gezilerine bu yılda devam ediyor. Dönüşümün ve çevrenin önemini anlatmak için

HABERLER

Almanya’nın Güneş Şehri Devrimi

Almanya’nın “güneş şehri” Freiburg’a yaklaşık 40 kilometre mesafede, Kara Orman içinde yemyeşil bir doğa mucizesi Schönau. Bu küçük yerleşim yerini meşhur kılansa, enerji üretiminde gerçekleştirdikleri devrim. 2011 yılında Japonya’da yaşanan

Elektrikli araçlar 0 Comments

Tesla’dan Hisse Satışı

ABD merkezli elektrikli araç üreticisi Tesla, finansman sağlamak amacıyla yakın dönemde 2 milyar dolarlık hissesini satışa çıkaracak. Elektrikli araç üretimi günümüz için lüks gibi görünse de uzun vadede elektrikli araç

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply