Alman-Türk Ticaret ve Sanayi Odası Almanya’ya Gezi Düzenleniyor

Alman-Türk Ticaret ve Sanayi Odası Almanya’ya Gezi Düzenleniyor

Alman-Türk Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Almanya’ya gezi düzenleniyor.

Alman-Türk Ticaret ve Sanayi Odası 13-17 Mart tarihleri arasında Mart ayında Almanya Berlin’e gezi düzenliyor. Enerji Dönüşümünde Enerji Verimliliği ve Yenilenebilir Enerjilerin Katkısı konulu geziye Türkiye Cumhuriyeti kamu temsilcileri, sektörel dernek /organizasyonlar ile özel sektör katılacak. Alman Kurum ve özel sektör temsilcileri ile tanışma ve yeni enerji konseptlerinin tanıtımının amaçlandığı gezide, Kamu Binalarında Sürdürülebilir ve Enerji Verimliliği Standartının oluşturulması, Enerji Performans Anlaşmaları örnekleri (teknik ayrıntılar, fizibilite, enerji yönetim sistemin hayata geçirilmesi vs.), Ulaştırma Bakanlığı’nın Artı Enerjili Bina Örneği (konseptin geliştirilmesi, karlılık, finansman), Enerji Verimliliği, Mobilite ve Toplumsal Dönüşüm (Innovasyon Merkezi ziyaret edilecek) ve Enerji üretim çeşitliliği ve şebeke geliştirme konseptleri içerikleri ele alınacak.

17-18 Mart tarihleri arasındaki gezinin ikinci bölümü ise, Alman Ekonomi ve Enerji Bakanlığı’na yönelik gerçekleştirilecek. Enerji Dönüşüm Diyaloğu isimli bu bölümde, Federal Almanya hükümetinin uzun vadeli enerji stratejilerinin uluslararası düzeyde ele alındığı ve enerji sektöründe Uluslararası Enerji Ajansı İcra Direktörü Fatih Birol ve Birleşik Arap Emirlikleri Enerji Bakanı Suhail Al Mazroui gibi önemli konuşmacılarla tanışma fırsatının olacağı görüşmeler olacak. Bu kapsamda, ana konular yenilenebilir enerji, enerji verimliliği ve enerji dönüşümü olarak belirlendi.

Etkinliğin amacı Türk heyetinde yer alacak kurum, firma ve sektör temsilcilerine Almanya’daki uygulama örneklerinin arkasında olan konseptleri tanıtmak, örnekleri yerlerinde görmek ve uygulayıcılar ile interaktif bir diyaloğa girmek olarak belirlendi.

İnceleme gezisi için seyahat ve hotel masrafları (yaklaşık 500-600 €) katılımcılar tarafından karşılanırken. Almanya’daki ulaşım masrafları Oda tarafından karşılanacak.

Program:

Bölüm 1:

  • Tarih:                   13.-17.03.2016
  • Yer:                       Berlin
  • Konu:                   Enerji Dönüşümünde Enerji Verimliliği ve Yenilenebilir Enerjilerin Katkısı
  • Katılımcılar:       Türkiye Cumhuriyeti Kamu Temsilcileri, Sektörel Dernek/Organizasyon, Özel Sektör
  • Amaç:                   Alman Kurum ve özel sektör temsilcileri ile tanışma ve yeni enerji konseptlerinin tanıtımı

İçerik 1:       Kamu Binalarında Sürdürülebilir ve Enerji Verimliliği Standartının oluşturulması: link BNB

İçerik 2:       Enerji Performans Anlaşmaları örnekleri (teknik ayrıntılar, fizibilite, enerji yönetim sistemin hayata geçirilmesi vs.)

İçerik 3:       Ulaştırma Bakanlığı’nın Artı Enerjili Bina Örneği (konseptin geliştirilmesi, karlılık, finansman)

İçerik 4:       Enerji Verimliliği, Mobilite ve Toplumsal Dönüşüm (Innovasyon Merkezi ziyaret edilecek)

İçerik 5:       Enerji üretim çeşitliliği ve şebeke geliştirme konseptleri

Bölüm 2:

  • Tarih:                     17.-18.03.2016
  • Yer:                        Alman Ekonomi ve Enerji Bakanlığı, Berlin
  • Konu:                    Enerji Dönüşüm Diyaloğu
  • Amaç:                    Federal Almanya hükümetinin uzun vadeli enerji stratejilerinin uluslararası düzeyde ele alındığı enerji sektöründe hatırı sayılır aktörlerin (Fatih Birol gibi) bulunduğu kaçırılmaz bir fırsat.  Ana konular yenilenebilir enerji, enerji verimliliği ve enerji dönüşümü.

Detaylı taslak program ve ziyaret edilecek şirketler için lütfen tıklayınız.

Katılım ve detaylı bilgi için: Türk-Alman Ticaret Odası – Zafer Koç: zafer.koc@dtr-ihk.de  tel: 0212 363 05 00

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

TFF’nin Yeni Tesisi Çevre Dostu ve LEED Sertifikalı Olacak

Riva’daki Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nin temeli yarın atılacak. Yeni tesis LEED- Çevre Dostu Tasarım kriterlerine göre inşa edilecek. Riva’daki Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Hasan Doğan Milli

HABERLER

Sürdürülebilir Ulaşımın Başkenti Seçildi

2005 yılından bu yana Ulaşım Araştırma Kurulu Konferansı (Transportation Research Board) tarafından düzenlenen “Sürdürülebilir Ulaşım Ödülleri” 2014 senesi kazananı Buenos Aires-Arjantin oldu. Sürdürülebilir Ulaşım Ödülleri, sene içinde gerçekleştirdikleri yenilikçi ve

Elektrikli araçlar 0 Comments

Tesla’nın Model 3’ünün Performansı, Model S’e Benzer Olacak

Tesla, hem çok uygun fiyattan satacağı hem de çok iyi performans sunacak bir elektrikli araba geliştiriyor. İşte Model 3 hakkındaki son söylentiler… Elektrikli araç sektörü denildiğinde hiç şüphesiz akla gelen

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply