Alman-Türk Ticaret ve Sanayi Odası Almanya’ya Gezi Düzenleniyor

Alman-Türk Ticaret ve Sanayi Odası Almanya’ya Gezi Düzenleniyor

Alman-Türk Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Almanya’ya gezi düzenleniyor.

Alman-Türk Ticaret ve Sanayi Odası 13-17 Mart tarihleri arasında Mart ayında Almanya Berlin’e gezi düzenliyor. Enerji Dönüşümünde Enerji Verimliliği ve Yenilenebilir Enerjilerin Katkısı konulu geziye Türkiye Cumhuriyeti kamu temsilcileri, sektörel dernek /organizasyonlar ile özel sektör katılacak. Alman Kurum ve özel sektör temsilcileri ile tanışma ve yeni enerji konseptlerinin tanıtımının amaçlandığı gezide, Kamu Binalarında Sürdürülebilir ve Enerji Verimliliği Standartının oluşturulması, Enerji Performans Anlaşmaları örnekleri (teknik ayrıntılar, fizibilite, enerji yönetim sistemin hayata geçirilmesi vs.), Ulaştırma Bakanlığı’nın Artı Enerjili Bina Örneği (konseptin geliştirilmesi, karlılık, finansman), Enerji Verimliliği, Mobilite ve Toplumsal Dönüşüm (Innovasyon Merkezi ziyaret edilecek) ve Enerji üretim çeşitliliği ve şebeke geliştirme konseptleri içerikleri ele alınacak.

17-18 Mart tarihleri arasındaki gezinin ikinci bölümü ise, Alman Ekonomi ve Enerji Bakanlığı’na yönelik gerçekleştirilecek. Enerji Dönüşüm Diyaloğu isimli bu bölümde, Federal Almanya hükümetinin uzun vadeli enerji stratejilerinin uluslararası düzeyde ele alındığı ve enerji sektöründe Uluslararası Enerji Ajansı İcra Direktörü Fatih Birol ve Birleşik Arap Emirlikleri Enerji Bakanı Suhail Al Mazroui gibi önemli konuşmacılarla tanışma fırsatının olacağı görüşmeler olacak. Bu kapsamda, ana konular yenilenebilir enerji, enerji verimliliği ve enerji dönüşümü olarak belirlendi.

Etkinliğin amacı Türk heyetinde yer alacak kurum, firma ve sektör temsilcilerine Almanya’daki uygulama örneklerinin arkasında olan konseptleri tanıtmak, örnekleri yerlerinde görmek ve uygulayıcılar ile interaktif bir diyaloğa girmek olarak belirlendi.

İnceleme gezisi için seyahat ve hotel masrafları (yaklaşık 500-600 €) katılımcılar tarafından karşılanırken. Almanya’daki ulaşım masrafları Oda tarafından karşılanacak.

Program:

Bölüm 1:

  • Tarih:                   13.-17.03.2016
  • Yer:                       Berlin
  • Konu:                   Enerji Dönüşümünde Enerji Verimliliği ve Yenilenebilir Enerjilerin Katkısı
  • Katılımcılar:       Türkiye Cumhuriyeti Kamu Temsilcileri, Sektörel Dernek/Organizasyon, Özel Sektör
  • Amaç:                   Alman Kurum ve özel sektör temsilcileri ile tanışma ve yeni enerji konseptlerinin tanıtımı

İçerik 1:       Kamu Binalarında Sürdürülebilir ve Enerji Verimliliği Standartının oluşturulması: link BNB

İçerik 2:       Enerji Performans Anlaşmaları örnekleri (teknik ayrıntılar, fizibilite, enerji yönetim sistemin hayata geçirilmesi vs.)

İçerik 3:       Ulaştırma Bakanlığı’nın Artı Enerjili Bina Örneği (konseptin geliştirilmesi, karlılık, finansman)

İçerik 4:       Enerji Verimliliği, Mobilite ve Toplumsal Dönüşüm (Innovasyon Merkezi ziyaret edilecek)

İçerik 5:       Enerji üretim çeşitliliği ve şebeke geliştirme konseptleri

Bölüm 2:

  • Tarih:                     17.-18.03.2016
  • Yer:                        Alman Ekonomi ve Enerji Bakanlığı, Berlin
  • Konu:                    Enerji Dönüşüm Diyaloğu
  • Amaç:                    Federal Almanya hükümetinin uzun vadeli enerji stratejilerinin uluslararası düzeyde ele alındığı enerji sektöründe hatırı sayılır aktörlerin (Fatih Birol gibi) bulunduğu kaçırılmaz bir fırsat.  Ana konular yenilenebilir enerji, enerji verimliliği ve enerji dönüşümü.

Detaylı taslak program ve ziyaret edilecek şirketler için lütfen tıklayınız.

Katılım ve detaylı bilgi için: Türk-Alman Ticaret Odası – Zafer Koç: zafer.koc@dtr-ihk.de  tel: 0212 363 05 00

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Işık Saçan Bakteriler Yeni Aydınlatma Kaynağı Olabilir mi?

Floresan, halojen, neon ve LED gibi teknolojilerin sunduğu aydınlatma yöntemlerine, gelecekte farklı ve alternetif bir yenisi eklenebilir. ABD’li üç üniversite öğrencisi, Popular Science’ın başlattığı bir yarışmada ışık saçan bakterileri kullanan

HABERLER

Güneş ve Rüzgar Enerjisinde Artış

Rüzgar enerjisinden üretilen elektrik miktarı yüzde 21,4, güneş enerjisinden üretilen elektrik miktarı, yüzde 34,3 artarak  arttı. Dünya genelinde yenilenebilir enerji kaynaklarından üretilen elektrikte güneş ve rüzgarın payı artarken, hidroelektrik santrallerinin payı

HABERLER

Nestle’nin İçecekleri Artık Rüzgarla Şişelenecek

Nestle Waters North America Inc , Cabalon şişeleme tesislerinin kurulu enerjisini %30 oranında karşılayacak iki rüzgar tribününü devreye aldı. Yeni rüzgar tribünlerinin herbiri 1.6 megawatt enerji üretecek ve yıllık enerji

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply