Akıllı Telefonunuza Uygun Bir Elektrikli Bir Bisiklet Tasarımı

ae_ulasim_2ncycleBir bisiklet hayal edin, iki tekerinin arasında enerji depolayabileceğiniz, gidonundan kilitlenebilen ve her yere parkedilebilen, bir bisiklet hayel edin katlanabilen, bluetooth speakerlı farları olan. Şimdi gözlerinizi açın ve nCycle’ı incelemey başlayın.

Hayal etmek yolculuğun ilk adımıdır, ilk adım ise başarmanın yarısıdır…
Bu motto böyle uzayıp gidebilir ama bir örneklemenin daha etkili olabileceğini düşünerek sizinle futuristik ve fonksiyonel bisiklet tasarımı nCycle’ı paylaşmak istedik.

nCycle, Newyork tabanlı bir teknoloji geliştirme şirketi olan Behance’ın buluşu olan bir rüya tasarım. Şirket bisikletçilerin ve şehir yaşamının sorunlarından yola çıkarak keşif serüvenine başlamış. Ardından analiz ettikleri problemlerin çözümlerini, estetik ve fonksiyonelliği tek bir paydada birleştirerek ortaya nCycle’ı çıkarmışlar. Behance, nCycle ile elektrikli bisikletlerin problemlerinden olan ağırlık, sabitlik, estetikten yoksun görünüm gibi problemleri çözdüklerini iddia ediyor. nCycle’in şimdilik tek kusuru ise fiyatının diğerlerine göre daha pahalı olması diyebiliriz. Behance’in idealist girişimi ile fiyatının da yakın zamanda makul değerlere gelebileceği öngörülüyor, en azından Behance Firması bu konuda elinden geleni yapacağını belirtiyor.

nCycle, henüz piyasaya sürülmemiş olsa da şuanda piyasada olan nCycle’ın muadili olan Audi’nin elektrikli bisiklet tasarımı olan ebike Audi’yi test ederek, tasarımın ne kadar hafif olduğunu görebilirsiniz. Eğer futuristik tasarımlar benim tarzım değil derseniz, size klasik vintage bisiklet görünümlü Faraday Porteur ebike’ı da önerebiliriz.

Bu futuristik tasarımların yaygınlaşması ve caddelerde görmemiz için uzun yıllar geçmesi gerektiğini düşünenlerdenseniz, yakın bir zamanda yanılmaya başladığınızı anlayabilirsiniz. Zira yapılan araştırmalara göre e-bisiklet satış oranlarının 2018’de 47 milyonu aşacağı tahmin ediliyor. Ülkemizde de biran önce yaygınlaşması ve kullanımı için altyapılarımızın biran önce iyileştirilmesi dileğiyle.

Kaynak: http://green.autoblog.com

About author

Ahu Binici
Ahu Binici 1369 posts

Yıldız Teknik Üniversitesi mezunu olan Ahu Binici, Alternatif Enerji Platformu’nun kurucu ortaklarından olup, aynı zamanda Alternatifenerji.com’un sosyal medya yöneticiliğini yapmaktadır. TemizDünya Ekolojik Yatırımlar Ltd. Şti.’de 4 yıl boyunca çeşitli Birleşmiş Milletler, Kalkınma Ajansı gibi çeşitli kurumların işbirliğinde gerçekleştirilen ekoloji, temiz enerji ve farkındalık projelerinde proje koordinatörlüğü yapmıştır. Bugüne kadar çevre alanında çalışan farklı STK’larda gerçekleştirilen projelerde görev almıştır. Genç Çevre Girişimi Platformu’nun ve Denge Ekoloji Derneği kurucu üyesi ve Dünya Enerji Konseyi Türk Milli Komitesi Genç Delege’sidir. Silikon Vadisi kurumu Founder Institute tarafından desteklenen Ecotrend Yaşam Stili Platformu’nun ve Ecoana'nın kurucu ortağıdır.

You might also like

HABERLER

Halk Enerji Erzurum GES İçin Önlisans Belgesi Verildi

Türkiye’de lisanslı güneş enerjisi santrali kurulum sürecinde ilk önlisans verildi. Lisanslı güneş elektriği üretimi için bir aşama daha geçildi. İlk önlisans verme işlemleri tamamlandı. Şimdi sıra, diğer bölgeler için yarışmanın yapılmasında.

Rüzgar enerjisi 0 Comments

Yenilenebilir Enerjiye Yatırım Artıyor

Dünyada genelinde 2015 yılında temiz enerji alanında 329 milyar dolarlık yatırım yapıldığı hesaplandı. Türkiye bu alandaki yükselen yıldızlar arasında gösterildi. Dünyada yenilenebilir enerji yatırımları artış gösteriyor. Bu artışta yenilenebilir enerjinin

HABERLER 0 Comments

İklim Değişikliği Mücadelesinde İşbirliği

Uluslararası Enerji Ajansı (IEA) ve Akdeniz İçin Birlik (UfM) topluluğu iklim değişikliği mücadelesinde işbirliği yapacaklar. İklim değişikliğiyle mücadelede uluslararası kuruluşların işbirliği dikkat çekiyor. Bu konuyla ilgili çalışmaların önümüzdeki dönemde daha