“Akıllı Ev Tasarım Yarışması” Yapılıyor

“Akıllı Ev Tasarım Yarışması” Yapılıyor

Yapı sektöründe faaliyet gösteren Elit Royal Residence, ilköğretim öğrencileri arasında “akıllı ev tasarım yarışması” başlatıyor.

yarisma afisi

Elit Royal Residence, “geleceğin mucitlerini” arıyor. İlköğretim 3 ve 4’üncü sınıf öğrencileri arasında düzenlenecek “akıllı ev tasarım yarışması”nda birinci olan tasarım ise, gerçeğe dönüştürülecek. Elit Yapı AŞ Yönetim Kurulu Üyesi Mert Yıldızhan, “Çocukların akıllı ev sistemlerini nasıl yorumlayacağına dair bir tasarım yarışması düzenlemeye karar verdik. İlköğretim öğrencilerinin “akıllı ev” denilince akıllarına gelenleri tasarlayacağı yarışmanın sonunda birinci olan tasarıma Elit Yapı’nın yeni projesinde yer vermeyi planlıyoruz” şeklinde konuştu.

Devir “akıllı telefon çocukları” devri

Yıldızhan, “bilgisayar çocukları” devrinin kapandığını ve “akıllı telefon çocukları” dönemine girildiğini belirterek, yeni neslin tüm teknolojik gelişmeleri yakından takip ettiğini ifade etti. Yıldızhan, teknoloji çağı çocuklarının artık her şeyden haberdar olduğunu ve akıllı telefon ve tablet bilgisayarları yetişkinlerden daha iyi kullanmaya başladıklarını belirterek, “Teknolojik gelişmeleri de çok yakından takip ediyorlar. Bunun için de akıllı ev sistemleri onlara oldukça cazip geliyor. Evin elektronik ve ısı sisteminin tek bir tuşa basılarak ayarlanabilmesi, dışardayken bile evin kontrol altında tutulması gibi uygulamalar çocukların çok dikkatini çekiyor. Biz de teknolojiye meraklı çocukların hayal dünyalarında akıllı ev sistemlerine dair nelerin yattığını merak ettik ve bir yarışma düzenlemeye karar verdik” şeklinde konuştu.

Yıldızhan, 2-20 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek yarışmada birinci olacak tasarıma Elit Yapı AŞ’nin daha sonraki projelerinde yer verileceğini belirterek, ilk 3’e giren öğrencilerin tablet bilgisayar ile ödüllendirileceğini bildirdi.

Yıldızhan, gelişen teknolojiyle birlikte artık her şeyin tek tuşla kontrol edilebildiğini hatırlatarak,  bu kolaylığın artık evlere de girdiğini söyledi. Yıldızhan,  “Kullandığımız akıllı ev sistemleri, perde, ışık gibi günlük hayatta sürekli kullanılan bölümlerin dışında, sulama, ısıtma gibi sorunları da kolaylıkla çözüyor. Tüm bunlar kişiye göre programlanabiliyor” dedi.

 

 

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Nükleeri Bitiren Japonya’da Güneş Paneli Talebi Rekor Kırdı

28 SEKTÖREL ANALİZ Wsayı:21’2013 Japonya’da Rekor Güneş Paneli Talebi ömert teşvik programı Japonya’yı en hızlı gelişen güneş enerjisi pazarı haline getirdi Fukuşima felaketinden önce elektrik talebini yüzde 30 oranında nükleer

HABERLER

İLBANK Yenilenebilir Enerjiye Önem Veren Belediyelere Destek Verecek

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın ilgili kuruluşu olan İlbank, enerjide daha az dışa bağımlı bir ülke hedefi ile belediyelerin yenilenebilir enerji projelerinde öncü olmayı sürdürüyor. Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın

Rüzgar enerjisi 0 Comments

Gamesa Çin’e Rüzgar Türbini Sağlayacak

Gamesa, Çin’de Datang tarafından kurulacak Sanlengshan Rüzgar Çiftliği’ne toplam 48 MW’lık 24 adet rüzgar türbini tedarik edecek. Rüzgar enerjisi dünyada yenilenebilir enerji alanında birinci konumda yer alırken, rüzgar endüstrisinde de