“Akıllı Elektrikle Enerji Ekonomik ve Doğru Olarak Tüketilecek”

“Akıllı Elektrikle Enerji Ekonomik ve Doğru Olarak Tüketilecek”

“Akıllı Elektrik yaklaşımı ile enerjinin ekonomik ve doğru tüketilmesine yönelik yeni ürün ve hizmetler geliştirdik.”

akıllı elektrikElektrik üretimi kadar elektrik tüketiminin de verimli ve doğru kullanılmasının zorunluluğuyla karşı karşıya kaldığımız bir dönemdeyiz. Elektrik üretimi için yapılan çok yüksek maliyetli projelerin yanı sıra, elektriğin ekonomik ve doğru tüketimi de büyük bir önem taşıyor. Bu doğrultuda,  Akenerji’nin Akıllı Elektrik yaklaşımı yeni bir çözüm sunuyor.  Akıllı elektrik, müşterilerinin faaliyet gösterdikleri sektörlerdeki, rekabet güçlerini artırmalarına yardımcı olmak amacıyla oluşturuldu.

Müşterilerinin ihtiyaçlarını sektör ve işletme özelinde değerlendirdiklerini belirten Akenerji Ticaret Genel Müdür Yardımcısı Selim Güven, “Akıllı Elektrik yaklaşımı ile enerjinin ekonomik ve doğru tüketilmesine yönelik yeni ürün ve hizmetler geliştirdik. Bu kapsamda Enerji Verimliliği Danışmanlığı hizmeti ile sanayi ve ticarethane müşterilerimizi enerjinin verimli bir şekilde kullanımı konusunda bilgilendiriyor, ilgili projelerin etüt, analiz ve uygulama süreçlerinde onlara destek oluyoruz. Akenerji olarak, bu hizmetimizle müşterilerimizin maliyetlerinin önemli bir bölümünü oluşturan enerji tüketim kalemini azaltarak karlılıklarının artmasını amaçlıyoruz” dedi.

Reaktif enerji yönetim hizmetleri

Akıllı Elektrik yaklaşımı ile sunduğu reaktif enerji yönetim hizmetleri sayesinde Akenerji’nin, firmalara reaktif enerji tüketimlerini izlemeleri ve yönetebilmeleri olanağını sağladığına işaret eden Güven, “Böylece, müşterilerin aylık faturalarının önemli bir bölümünü oluşturan reaktif ceza kaleminin etkin ve sürekli kontrolüne imkan vererek, ceza miktarını sıfırlama fırsatı sunuyoruz” dedi.

Ayrıca Akenerji, elektrik kullanımı sebebiyle oluşan karbon ayak izini sıfırlayan emisyon azaltım sertifikalarını sunduğu Karbon Nötr Elektrik ürünü sayesinde, müşterilerinin sürdürülebilirlik alanındaki çalışmalarını desteklemektedir. Akenerji, yenilenebilir enerji yatırımları vasıtasıyla elde ettiği, uluslararası kurumlardan onaylı emisyon azaltım sertifikalarını, her türlü faaliyetlerinden oluşabilecek karbon ayak izini azaltmak veya sıfırlamak isteyen firmalara elektrik tedariğinden bağımsız olarak da sunabilmektedir.

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Kamu Kurumlarında LED Aydınlatma Zorunlu Hale Getirilecek

Mikrodalga ve sensör gibi stratejik bileşenlerin yurtiçinde üretilmesi teşvik edilecek. Konuyla ilgili AR-GE çalışmalarının teşvik edileceğini açıklayan Sanayi Bakanlığı, kamu kurumlarının aydınlatılmasında led aydınlatmaların zorunlu hale getirilmesi için de çalışacak.

HABERLER

Sanayi Sektörüne Çağ Atlatacak Akıllı Sistemler

General Electric Dijital Enerji Türkiye Ülke Müdürü Mehmet İmeryüz, akıllı şebeke teknolojisini ve enerji sektörü ile toplumsal hayata sağlayacağı katkıları anlattı. İmeryüz, enerjinin kalitesini ve sürdürebilirliğini artıracak olan akıllı şebekelerin,

HABERLER

Günısı Desteği İle Kastamonu’nun Ormanları Korunmaya Devam Etmekte

Kastamonu Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı Orköy Şube Müdürlüğü, 2012 yılı içerisinde toplam 1 milyon TL kredi dağıttı. Kastamonu Orman Bölge Müdürü Ali Şahin, ‘Sosyal nitelikli krediyle kurulan güneş enerjisiyle su