“Akıllı Elektrikle Enerji Ekonomik ve Doğru Olarak Tüketilecek”

“Akıllı Elektrikle Enerji Ekonomik ve Doğru Olarak Tüketilecek”

“Akıllı Elektrik yaklaşımı ile enerjinin ekonomik ve doğru tüketilmesine yönelik yeni ürün ve hizmetler geliştirdik.”

akıllı elektrikElektrik üretimi kadar elektrik tüketiminin de verimli ve doğru kullanılmasının zorunluluğuyla karşı karşıya kaldığımız bir dönemdeyiz. Elektrik üretimi için yapılan çok yüksek maliyetli projelerin yanı sıra, elektriğin ekonomik ve doğru tüketimi de büyük bir önem taşıyor. Bu doğrultuda,  Akenerji’nin Akıllı Elektrik yaklaşımı yeni bir çözüm sunuyor.  Akıllı elektrik, müşterilerinin faaliyet gösterdikleri sektörlerdeki, rekabet güçlerini artırmalarına yardımcı olmak amacıyla oluşturuldu.

Müşterilerinin ihtiyaçlarını sektör ve işletme özelinde değerlendirdiklerini belirten Akenerji Ticaret Genel Müdür Yardımcısı Selim Güven, “Akıllı Elektrik yaklaşımı ile enerjinin ekonomik ve doğru tüketilmesine yönelik yeni ürün ve hizmetler geliştirdik. Bu kapsamda Enerji Verimliliği Danışmanlığı hizmeti ile sanayi ve ticarethane müşterilerimizi enerjinin verimli bir şekilde kullanımı konusunda bilgilendiriyor, ilgili projelerin etüt, analiz ve uygulama süreçlerinde onlara destek oluyoruz. Akenerji olarak, bu hizmetimizle müşterilerimizin maliyetlerinin önemli bir bölümünü oluşturan enerji tüketim kalemini azaltarak karlılıklarının artmasını amaçlıyoruz” dedi.

Reaktif enerji yönetim hizmetleri

Akıllı Elektrik yaklaşımı ile sunduğu reaktif enerji yönetim hizmetleri sayesinde Akenerji’nin, firmalara reaktif enerji tüketimlerini izlemeleri ve yönetebilmeleri olanağını sağladığına işaret eden Güven, “Böylece, müşterilerin aylık faturalarının önemli bir bölümünü oluşturan reaktif ceza kaleminin etkin ve sürekli kontrolüne imkan vererek, ceza miktarını sıfırlama fırsatı sunuyoruz” dedi.

Ayrıca Akenerji, elektrik kullanımı sebebiyle oluşan karbon ayak izini sıfırlayan emisyon azaltım sertifikalarını sunduğu Karbon Nötr Elektrik ürünü sayesinde, müşterilerinin sürdürülebilirlik alanındaki çalışmalarını desteklemektedir. Akenerji, yenilenebilir enerji yatırımları vasıtasıyla elde ettiği, uluslararası kurumlardan onaylı emisyon azaltım sertifikalarını, her türlü faaliyetlerinden oluşabilecek karbon ayak izini azaltmak veya sıfırlamak isteyen firmalara elektrik tedariğinden bağımsız olarak da sunabilmektedir.

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

“Yalıtım İle 10 Milyar Dolarlık Tasarruf Sağlanabilir”

Eryap CEO’su Emrullah Eruslu, Türkiye’de yüzde 85 oranına denk gelen 15 milyon binanın yalıtımsız olduğunu belirterek, “Yalıtım ile ülke ekonomisinde 10 milyar dolarlık tasarruf” sağlanabilir” diye konuştu.   Eryap CEO’su

HABERLER

GE Türkiye’ye Girdiği İlk Pazarla Türkiye’nin İlk Lideri Olacak

LED teknolojilerinin gündeme geldiği konferans, GE’nin Türkiye özelindeki aydınlatma vizyonunu ortaya koydu. General Electric, endüstri, hükümet ve iş ortaklarından oluşan uluslararası ve Türkiye’den kanaat önderleriyle Amaç;Kâr ve Evren için GE

HABERLER

Jeotermal Kaynaklardan Lisanssız Enerji Üretimi Teknolojisi

Turboden firması tarafından düzenlenen Organic Rankine Cycle (ORC) İçin Yenilenebilir Enerji Kaynakları Kullanımı” isimli seminer, 04.10.2012 tarihinde İstanbul Ataşehir’deki Radisson Blu Hotel’de gerçekleştirildi. Yenilenebilir enerji kaynakları alanında faaliyet gösteren firma