“Akıllı Elektrikle Enerji Ekonomik ve Doğru Olarak Tüketilecek”

“Akıllı Elektrikle Enerji Ekonomik ve Doğru Olarak Tüketilecek”

“Akıllı Elektrik yaklaşımı ile enerjinin ekonomik ve doğru tüketilmesine yönelik yeni ürün ve hizmetler geliştirdik.”

akıllı elektrikElektrik üretimi kadar elektrik tüketiminin de verimli ve doğru kullanılmasının zorunluluğuyla karşı karşıya kaldığımız bir dönemdeyiz. Elektrik üretimi için yapılan çok yüksek maliyetli projelerin yanı sıra, elektriğin ekonomik ve doğru tüketimi de büyük bir önem taşıyor. Bu doğrultuda,  Akenerji’nin Akıllı Elektrik yaklaşımı yeni bir çözüm sunuyor.  Akıllı elektrik, müşterilerinin faaliyet gösterdikleri sektörlerdeki, rekabet güçlerini artırmalarına yardımcı olmak amacıyla oluşturuldu.

Müşterilerinin ihtiyaçlarını sektör ve işletme özelinde değerlendirdiklerini belirten Akenerji Ticaret Genel Müdür Yardımcısı Selim Güven, “Akıllı Elektrik yaklaşımı ile enerjinin ekonomik ve doğru tüketilmesine yönelik yeni ürün ve hizmetler geliştirdik. Bu kapsamda Enerji Verimliliği Danışmanlığı hizmeti ile sanayi ve ticarethane müşterilerimizi enerjinin verimli bir şekilde kullanımı konusunda bilgilendiriyor, ilgili projelerin etüt, analiz ve uygulama süreçlerinde onlara destek oluyoruz. Akenerji olarak, bu hizmetimizle müşterilerimizin maliyetlerinin önemli bir bölümünü oluşturan enerji tüketim kalemini azaltarak karlılıklarının artmasını amaçlıyoruz” dedi.

Reaktif enerji yönetim hizmetleri

Akıllı Elektrik yaklaşımı ile sunduğu reaktif enerji yönetim hizmetleri sayesinde Akenerji’nin, firmalara reaktif enerji tüketimlerini izlemeleri ve yönetebilmeleri olanağını sağladığına işaret eden Güven, “Böylece, müşterilerin aylık faturalarının önemli bir bölümünü oluşturan reaktif ceza kaleminin etkin ve sürekli kontrolüne imkan vererek, ceza miktarını sıfırlama fırsatı sunuyoruz” dedi.

Ayrıca Akenerji, elektrik kullanımı sebebiyle oluşan karbon ayak izini sıfırlayan emisyon azaltım sertifikalarını sunduğu Karbon Nötr Elektrik ürünü sayesinde, müşterilerinin sürdürülebilirlik alanındaki çalışmalarını desteklemektedir. Akenerji, yenilenebilir enerji yatırımları vasıtasıyla elde ettiği, uluslararası kurumlardan onaylı emisyon azaltım sertifikalarını, her türlü faaliyetlerinden oluşabilecek karbon ayak izini azaltmak veya sıfırlamak isteyen firmalara elektrik tedariğinden bağımsız olarak da sunabilmektedir.

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER 0 Comments

Aksa’dan Jeneratör Kiralama Hizmeti

Aksa, jeneratör kiralama hizmetiyle; Türkiye’de ve dünyanın farklı noktalarında yer alan ofisleriyle yurtiçi ve yurtdışındaki organizasyonların ve firmaların acil enerji ihtiyacına çözüm sağlıyor. Ekonomi açısından en önemli unsurlardan biri olan

HABERLER 0 Comments

İncirliova Belediyesi Güneş Enerjisinden Elektrik Üretecek

İncirliova Belediyesi kendi elektriğini kendi üretecek. Aydın İncirliova Belediyesi tarafından hazırlanan ve GEKA tarafından hibe destek almaya hak kazanan proje kapsamında İncirliova Belediyesi kendi elektriğini kendi üretecek. Projenin tanıtımı için

HABERLER

LED Modülleri Testleri CSA Group’un Laboratuvarında Yapılabilecek

CSA Group, Türkiye’deki Ürün Güvenliği Laboratuvarı için aldığı akreditasyon belgesi ile sunduğu yerel hizmetlerin kapsamına LED modülleri ile aydınlatma armatürleri ve aydınlatma kontrol sistemlerini de ekledi. Standart geliştirme ile test