Akbank’ın 2012 Sürdürülebilirlik Raporu Ödüle Doymuyor

Akbank’ın 2012 Sürdürülebilirlik Raporu Ödüle Doymuyor

Akbank’ın ”2012 Faaliyet ve Sürdürülebilirlik Raporları”, ”LACP 2012 Yılı Vizyon Ödülleri” (League of American Communications Professionals – Amerikan İletişim Profesyonelleri Ligi) ve ”Mercomm 27. Uluslararası Faaliyet Raporları Ödülleri” değerlendirmesinde ödüle değer bulundu.

ae_karbon_akbank_surdurulebilirlik_raporuAkbank’tan yapılan açıklamaya göre Akbank 2012 Faaliyet ve Sürdürülebilirlik Raporları ile toplam 3 platin, 4 altın, 1 gümüş ve 2 Jüri Seçkin Başarı ödülü kazandı.

Halkla ilişkiler platformlarından LACP ve Mercomm tarafından her yıl düzenlenen, faaliyet ve sürdürülebilirlik raporları alanındaki en üst düzey ödüller olarak kabul edilen ”2012 Yılı Vizyon Ödülleri Değerlendirmesi  ve 27.Uluslararası Faaliyet Raporları Ödülleri Değerlendirmesi sonuçlandı.

Akbank 2012 Faaliyet ve  Sürdürülebilirlik Raporları’, 24’ü aşkın ülkeden 6 bin’in üzerinde faaliyet ve sürdürülebilirlik raporunun değerlendirildiği ”LACP 2012 Yılı Vizyon Ödülleri Değerlendirmesi”nde kendi kategorilerinde ”Dünya’nın En İyi Raporları” seçildi.

Akbank’ın ”2012 Faaliyet Raporu” tüm sektörleri içeren ”Dünyanın En İyi 100 Faaliyet Raporları” sıralamasında da 38. sırada yer alırken, EMEA Bölgesi ilk 50 Faaliyet Raporu listesinde 16. oldu.

Akbank’ın ”2012 Sürdürülebilirlik Raporu” ise tüm sektörleri içeren sıralamada 39. sırada yer aldı. Akbank ayrıca basılı, online faaliyet raporları ve sürdürülebilirlik raporlarının tümüyle ”Dünyanın En İyi 100 Faaliyet ve Sürdürülebilirlik Raporları” sıralamasına seçildi.

Akbank, ”2012 Faaliyet ve  Sürdürülebilirlik Raporları” ile bu alanda diğer bir seçkin ödül platformu olan ”Mercomm 27. Uluslararası Faaliyet Raporları Ödülleri”nde 1 Altın, 1 Gümüş ve 2 Jüri Seçkin Başarı ödülüne layık görülürken, ”2012 Faaliyet Raporu”, Mercomm ödüllerinde de Altın kazanarak kendi kategorisinde “Dünya’nın En İyi Raporu” seçildi.

Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil, konuya ilişkin değerlendirmesinde faaliyet ve sürdürülebilirlik raporlarıyla Türkiye’yi seçkin uluslararası ödül platformlarında zirvede temsil etmekten gurur duyduklarını ifade ederek, şunları kaydetti:

“2012 yılının başında kamuoyunun dikkatini ülkemizin azalan tasarruf oranına çekmek ve herkesi tasarrufa özendirmek için ‘Ekonominin Kahramanları’ başlıklı bir kampanya düzenledik. Çocuklarımıza tasarruf bilincini aşılamak, yaygınlaştırmak için bir eğitim programı da gerçekleştirdik. Ayrıca, Akbanklı  gönüllülerimiz ile birlikte tüm Türkiye’de 3.500 ilkokul öğrencimize eğitimler verdik. Bu kapsamında gerçekleştirdiğimiz çalışmalarımız 2012 yılı Faaliyet Raporu’muzun ana temasını oluşturdu. Bu çalışmalarımız ayrıca Sürdürülebilirlik Raporumuz’da da ayrı bir bölüm olarak yer aldı. Gönüllülük ve Sürdürülebilirlik alanındaki faaliyetlerimiz LACP ve Mercomm tarafından yapılan değerlendirmelerde, ‘Dünyanın En İyi Faaliyet ve Sürdürülebilirlik Raporu’ ödüllerini kazanmamızda önemli rol oynadı.”

Kaynak: AA

About author

Ahu Binici
Ahu Binici 1369 posts

Yıldız Teknik Üniversitesi mezunu olan Ahu Binici, Alternatif Enerji Platformu’nun kurucu ortaklarından olup, aynı zamanda Alternatifenerji.com’un sosyal medya yöneticiliğini yapmaktadır. TemizDünya Ekolojik Yatırımlar Ltd. Şti.’de 4 yıl boyunca çeşitli Birleşmiş Milletler, Kalkınma Ajansı gibi çeşitli kurumların işbirliğinde gerçekleştirilen ekoloji, temiz enerji ve farkındalık projelerinde proje koordinatörlüğü yapmıştır. Bugüne kadar çevre alanında çalışan farklı STK’larda gerçekleştirilen projelerde görev almıştır. Genç Çevre Girişimi Platformu’nun ve Denge Ekoloji Derneği kurucu üyesi ve Dünya Enerji Konseyi Türk Milli Komitesi Genç Delege’sidir. Silikon Vadisi kurumu Founder Institute tarafından desteklenen Ecotrend Yaşam Stili Platformu’nun ve Ecoana'nın kurucu ortağıdır.

You might also like

HABERLER 0 Comments

Almanya’dan Benzinli Araçları Yasaklama Kararı

Norveç’ten sonra otomotiv devi Almanya da benzinli araçları tamamen yasaklayacak. Elektrikli araçların kullanılması için teşvik kampanyaları hazırlanacak. Elektrikli araçların gelecekte öngörüldüğü gibi ulaşım sisteminin temel unsurlarından biri haline gelebilmesi için

HABERLER

“Karbon El İzimizi Artırmaya Çalışıyoruz”

Coca-Cola Çevre ve Su Kaynakları Başkan Yardımcısı Jeff Seabright: “2000 yılından itibaren Yüzde 40’lık enerji verimliliği sağladık. İşletim biçimimizi kendimiz için değil,sektör ve dünya için de yararlı hale getirmek istiyoruz.

HABERLER

EGD: “Enerji Verimliliğinde Samimi Adımlar Doğa Tahribatını Azaltabilir”

Ekonomi Gazetecileri Derneği’nin (EGD), bu yıl beşincisi düzenlediği Küresel Isınma Kurultayı’nın Sonuç Bildirgesi açıklandı: “Enerji verimliliği konusunda atılacak samimi adımlar doğa tahribatını azaltabilir”  Ekonomi Gazetecileri Derneği (EGD) tarafından bu yıl