Akbank’ın 2012 Sürdürülebilirlik Raporu Ödüle Doymuyor

Akbank’ın 2012 Sürdürülebilirlik Raporu Ödüle Doymuyor

Akbank’ın ”2012 Faaliyet ve Sürdürülebilirlik Raporları”, ”LACP 2012 Yılı Vizyon Ödülleri” (League of American Communications Professionals – Amerikan İletişim Profesyonelleri Ligi) ve ”Mercomm 27. Uluslararası Faaliyet Raporları Ödülleri” değerlendirmesinde ödüle değer bulundu.

ae_karbon_akbank_surdurulebilirlik_raporuAkbank’tan yapılan açıklamaya göre Akbank 2012 Faaliyet ve Sürdürülebilirlik Raporları ile toplam 3 platin, 4 altın, 1 gümüş ve 2 Jüri Seçkin Başarı ödülü kazandı.

Halkla ilişkiler platformlarından LACP ve Mercomm tarafından her yıl düzenlenen, faaliyet ve sürdürülebilirlik raporları alanındaki en üst düzey ödüller olarak kabul edilen ”2012 Yılı Vizyon Ödülleri Değerlendirmesi  ve 27.Uluslararası Faaliyet Raporları Ödülleri Değerlendirmesi sonuçlandı.

Akbank 2012 Faaliyet ve  Sürdürülebilirlik Raporları’, 24’ü aşkın ülkeden 6 bin’in üzerinde faaliyet ve sürdürülebilirlik raporunun değerlendirildiği ”LACP 2012 Yılı Vizyon Ödülleri Değerlendirmesi”nde kendi kategorilerinde ”Dünya’nın En İyi Raporları” seçildi.

Akbank’ın ”2012 Faaliyet Raporu” tüm sektörleri içeren ”Dünyanın En İyi 100 Faaliyet Raporları” sıralamasında da 38. sırada yer alırken, EMEA Bölgesi ilk 50 Faaliyet Raporu listesinde 16. oldu.

Akbank’ın ”2012 Sürdürülebilirlik Raporu” ise tüm sektörleri içeren sıralamada 39. sırada yer aldı. Akbank ayrıca basılı, online faaliyet raporları ve sürdürülebilirlik raporlarının tümüyle ”Dünyanın En İyi 100 Faaliyet ve Sürdürülebilirlik Raporları” sıralamasına seçildi.

Akbank, ”2012 Faaliyet ve  Sürdürülebilirlik Raporları” ile bu alanda diğer bir seçkin ödül platformu olan ”Mercomm 27. Uluslararası Faaliyet Raporları Ödülleri”nde 1 Altın, 1 Gümüş ve 2 Jüri Seçkin Başarı ödülüne layık görülürken, ”2012 Faaliyet Raporu”, Mercomm ödüllerinde de Altın kazanarak kendi kategorisinde “Dünya’nın En İyi Raporu” seçildi.

Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil, konuya ilişkin değerlendirmesinde faaliyet ve sürdürülebilirlik raporlarıyla Türkiye’yi seçkin uluslararası ödül platformlarında zirvede temsil etmekten gurur duyduklarını ifade ederek, şunları kaydetti:

“2012 yılının başında kamuoyunun dikkatini ülkemizin azalan tasarruf oranına çekmek ve herkesi tasarrufa özendirmek için ‘Ekonominin Kahramanları’ başlıklı bir kampanya düzenledik. Çocuklarımıza tasarruf bilincini aşılamak, yaygınlaştırmak için bir eğitim programı da gerçekleştirdik. Ayrıca, Akbanklı  gönüllülerimiz ile birlikte tüm Türkiye’de 3.500 ilkokul öğrencimize eğitimler verdik. Bu kapsamında gerçekleştirdiğimiz çalışmalarımız 2012 yılı Faaliyet Raporu’muzun ana temasını oluşturdu. Bu çalışmalarımız ayrıca Sürdürülebilirlik Raporumuz’da da ayrı bir bölüm olarak yer aldı. Gönüllülük ve Sürdürülebilirlik alanındaki faaliyetlerimiz LACP ve Mercomm tarafından yapılan değerlendirmelerde, ‘Dünyanın En İyi Faaliyet ve Sürdürülebilirlik Raporu’ ödüllerini kazanmamızda önemli rol oynadı.”

Kaynak: AA

About author

Ahu Binici
Ahu Binici 1369 posts

Yıldız Teknik Üniversitesi mezunu olan Ahu Binici, Alternatif Enerji Platformu’nun kurucu ortaklarından olup, aynı zamanda Alternatifenerji.com’un sosyal medya yöneticiliğini yapmaktadır. TemizDünya Ekolojik Yatırımlar Ltd. Şti.’de 4 yıl boyunca çeşitli Birleşmiş Milletler, Kalkınma Ajansı gibi çeşitli kurumların işbirliğinde gerçekleştirilen ekoloji, temiz enerji ve farkındalık projelerinde proje koordinatörlüğü yapmıştır. Bugüne kadar çevre alanında çalışan farklı STK’larda gerçekleştirilen projelerde görev almıştır. Genç Çevre Girişimi Platformu’nun ve Denge Ekoloji Derneği kurucu üyesi ve Dünya Enerji Konseyi Türk Milli Komitesi Genç Delege’sidir. Silikon Vadisi kurumu Founder Institute tarafından desteklenen Ecotrend Yaşam Stili Platformu’nun ve Ecoana'nın kurucu ortağıdır.

You might also like

Güneş EnerjisiB 0 Comments

ABD, Kanada ve Meksika’dan Temiz Enerji Birliği

ABD, Kanada ve Meksika enerji kaynaklarını daha iyi koordine etmek ve sera gazı emisyonlarını da önlemek için işbirliği yapacaklar. Yenilenebilir enerji 21. yüzyılın gerçeği. Bu konuda önemli adımlar atan ülkeler

HABERLER

Yerel Halkın HES Tepkileri Yatırımcılar İçin Caydırıcı Olmakta

ÇMO Antalya İl Temsilcisi Atasoy, nehir tipi hidroelektrik santrali (HES) kurmak için lisans alan pek çok şirketin, gelen tepkiler üzerine lisansını iptal ettirdiğini söyledi. Çevre Mühendisleri Odası (ÇMO) Antalya İl

ALTERNATİF TASARIMLAR 0 Comments

İngiltere’de İddialı Bir Solar Konut Projesi

Artan nüfusa yetmeyen konut stoğunun, geçtiğimiz yıllarda krize yol açtığı İngiltere’de, bir iş ortaklığı (joint venture) bu soruna çözüm getirmek amacıyla yola çıktı. Çinli China National Building Material Company (CNBM),