Adana’da Köylülere Ücretsiz Güneş Enerji Sistemi

Adana’da Köylülere Ücretsiz Güneş Enerji Sistemi

Orman ve Su İşleri Bakanlığına bağlı Orman Genel Müdürlüğü’nce yürütülen Orman Köylerini Kalkındırma Projeleri kapsamında, 574 ünite su ısıtma sistemini köylere kurdu.
solar_power_tuscon_airport_1211Adana Orman Bölge Müdürlüğü bünyesindeki Orman ve Köy İlişkileri Şube Müdürlüğü (ORKÖY) 2014 yılında Güneş Enerjisi ile Su Isıtma Projesi dâhilinde 574 ünite su ısıtma sistemini program dâhilindeki köylere kurdu. Bölge Müdürlüğü,2013 yılında da 1227 ailenin güneş enerji ihtiyacını karşılaşmıştı.

Orman Bölge Müdürü Abdurrahman Acer, Pos İşletme Müdürlüğü dâhilindeki köylerde kurulan su ısıtma sistemlerini yerinde inceledi. Kızıldam köyünde, köylülere verilen destek kredileri hakkında rakamsal bilgiler veren ORKÖY Şube Müdürü Sönmez, ORKÖY olarak 2006 yılından bugüne kadar 5276 ünite güneş enerjisi ile su ısıtma sistemini kurduklarını, bu 8 yıllık zaman içerisinde ormanlardan 92 bin ster yakacak odunun kesilmesinin önlendiğini, bunun da bugün için parasal tutarının yaklaşık 5 milyon TL olduğunu söyledi.

Haberin devamı için tıklayın 

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER 0 Comments

Hindistan’a Güneş Enerjisi Yatırımlarına Finansman Desteği

Dünya Bankası, Hindistan’ın 2022 yılında 100 GW’lık güneş enerjisi hedefine yönelik olarak gerçekleştirilecek çeşitli projeler için 1 trilyon dolar finans desteği sunacak. Dünyada güneş enerjisi üretiminde sürekli yükselen bir ivme

HABERLER

Eskişehir Tepebaşı’na 21,5 Milyon Euro’luk Hibe

Eskişehir Tepebaşı Belediyesi Yaşam Köyü Projesi, Avrupa Komisyonu Akıllı Şehirler ve İnovasyon Projesi’nden 5 milyon euro hibe alma hakkı kazandı ve Türkiye’de akıllı şehir yaratılması konusunda önemli bir adım atıldı.

HABERLER

Gediz Elektrik İhalesini Elsa-Tümaş-Karaçay OGG Kazandı !

İzmir ve Manisa’nın enerji dağıtımını yapan Gediz Elektrik Dağıtım AŞ’nin TEDAŞ’a ait yüzde 100 oranındaki hissenin özelleştirme ihalesi nihai pazarlık görüşmesinde, en yüksek teklifi 1 milyar 231 milyon dolar ile