ABD’de Elektrikli Otomobillerden Oluşan Filosuyla Araç Paylaşım Girişimi Başladı

ABD’de Elektrikli Otomobillerden Oluşan Filosuyla Araç Paylaşım Girişimi Başladı

Tamamı elektrikli otomobillerden oluşan filosuyla araç paylaşım girişimi: Green Commuter

Dünyada elektrikli araç gerçeği artık hemen hemen tüm otomotiv dünyasında kabul görüyor. Elektrikli araç üretimine yönelik kuruluşlar şimdiden hummalı bir çalışma yürütüyor ve bu çalışmaları kamuoyuyla paylaşıyor.

Elektrikli araçların yaygınlaşması ve gelişmesi için çeşitli girişimler ön plana çıkmaya başladı. Gelecekte elektrikli araçların ön planda yer alacağını öngören çeşitli kuruluşlar bu girişimleri başlatıyor.

Bu girişimler henüz çok yeni olsa da uzun vadede önemli sonuçlar alabilecek gibi görünüyor. Yalnızca tüketicilerin tercihlerine bağlı kalmayacak ama onları aynı zamanda yönlendirecek ve teşvik edecek mekanizmalar önem taşıyor.

Bu doğrultuda, California merkezli girişim Green Commuter, Indiegogo üzerinden başlattığı kitle fonlama kampanyasıyla araç paylaşımında ‘yeşil enerji’ reformu yapmayı hedefliyor. Filosundaki tüm araçların tamamen elektrikli otomobillerden oluşturduğu araç paylaşım modeli geliştiren Green Commuter, aynı zamanda filo yenilemeleri de elektrikli araçlarla yapmayı amaç edinmiş.

Green Commuter’ın amacı hem elektrikli otomobil dikeyinde bir araç paylaşım girişimi olmak hem de elektrikli otomobillerin yaygınlığını artırmak. Filosunda tüm araçlar için Tesla ile anlaşan Green Commuter’ın Tesla Model X kullanacağı da belirtiliyor.

Haberin ayrıntısı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Enerji tasarrufuna yeni bir halka: Ekonova

Kurtuluş Şahan tarafından kurulan Ekonova, çevre dostu ve tasarruf sağlayan çözümleriyle dikkat çekiyor. Sürdürebilirlik ve enerji verimliliği çözümleri konusunda çalışmalar yürüten Ekonova, Türkiye pazarına hızlı bir giriş yaptı. Şimdiye kadar

HABERLER

Bu Kredi ile 114 Milyon Metreküp Doğalgaz Faturası Azaldı

Şekerbank Genel Müdürü Uluşahin, “5 yıldır ev ve işyerlerine ısı yalıtımı için kredi veriyoruz. Bu sayede 114 milyon metreküp doğalgazın parası Türkiye’de kaldı” dedi. Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ın enerji verimliliği

HABERLER

Bozankaya, IAA 2014’e elektrikli otobüsleri tanıtacak

Bozankaya, raylı sistem, ticari araç tasarımı ve üretiminde yaptığı yatırımlarla emin adımlarla ilerlerken Almanya Hannover’de düzenlenecek IAA Ticari Araçlar Fuarı’nda yepyeni elektrikli otobüsleri sergileyecek. Raylı sistem ve ticari araç tasarımında

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply