ABD’de Elektrikli Otomobillerden Oluşan Filosuyla Araç Paylaşım Girişimi Başladı

ABD’de Elektrikli Otomobillerden Oluşan Filosuyla Araç Paylaşım Girişimi Başladı

Tamamı elektrikli otomobillerden oluşan filosuyla araç paylaşım girişimi: Green Commuter

Dünyada elektrikli araç gerçeği artık hemen hemen tüm otomotiv dünyasında kabul görüyor. Elektrikli araç üretimine yönelik kuruluşlar şimdiden hummalı bir çalışma yürütüyor ve bu çalışmaları kamuoyuyla paylaşıyor.

Elektrikli araçların yaygınlaşması ve gelişmesi için çeşitli girişimler ön plana çıkmaya başladı. Gelecekte elektrikli araçların ön planda yer alacağını öngören çeşitli kuruluşlar bu girişimleri başlatıyor.

Bu girişimler henüz çok yeni olsa da uzun vadede önemli sonuçlar alabilecek gibi görünüyor. Yalnızca tüketicilerin tercihlerine bağlı kalmayacak ama onları aynı zamanda yönlendirecek ve teşvik edecek mekanizmalar önem taşıyor.

Bu doğrultuda, California merkezli girişim Green Commuter, Indiegogo üzerinden başlattığı kitle fonlama kampanyasıyla araç paylaşımında ‘yeşil enerji’ reformu yapmayı hedefliyor. Filosundaki tüm araçların tamamen elektrikli otomobillerden oluşturduğu araç paylaşım modeli geliştiren Green Commuter, aynı zamanda filo yenilemeleri de elektrikli araçlarla yapmayı amaç edinmiş.

Green Commuter’ın amacı hem elektrikli otomobil dikeyinde bir araç paylaşım girişimi olmak hem de elektrikli otomobillerin yaygınlığını artırmak. Filosunda tüm araçlar için Tesla ile anlaşan Green Commuter’ın Tesla Model X kullanacağı da belirtiliyor.

Haberin ayrıntısı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

“Türkiye’nin Fotovoltaik Pazarında Çok Önemli Bir Kapasitesi Var”

Centrotherm Photovoltaics AG Temsilcisi Martin Meyer, “Türkiye fotovoltaik pazarında üretim kapasitesinin artırılması gerekiyor. Tarife güvencesiyle Pazar çok daha  dengeli hale gelecektir” dedi. Solarex İstanbul 2013’te “Yabancı Yatırımlar Açısından Ülkemiz” isimli

HABERLER

Dünyanın İlk Mobil Sulama Projesi Güneydoğuda Hayata Geçti !

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına bağlı GAP Tarımsal Araştırma Enstitüsü’nce Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin güneşini tarımsal sulama amaçlı kullanacak “mobil sistemi” üretildi. Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, TÜBİTAK tarafından desteklenen, Tarımsal Araştırmalar

Elektrik Üretimi 0 Comments

Tekno Ray Solar’dan Güneş Enerjisi Santralinde Rekor 22.5 MW

Toplamda 22,5 MW’a ulaşacak olan Türkiye’nin en büyük güneş enerji santralinin ilk fazı olan 18,5 MW faaliyete geçiyor. Türkiye’de büyük ölçekli güneş enerjisi santralleri yapılmaya başlandı. Bu konudaki çalışmalarda önemli

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply