ABD’de Elektrikli Otomobillerden Oluşan Filosuyla Araç Paylaşım Girişimi Başladı

ABD’de Elektrikli Otomobillerden Oluşan Filosuyla Araç Paylaşım Girişimi Başladı

Tamamı elektrikli otomobillerden oluşan filosuyla araç paylaşım girişimi: Green Commuter

Dünyada elektrikli araç gerçeği artık hemen hemen tüm otomotiv dünyasında kabul görüyor. Elektrikli araç üretimine yönelik kuruluşlar şimdiden hummalı bir çalışma yürütüyor ve bu çalışmaları kamuoyuyla paylaşıyor.

Elektrikli araçların yaygınlaşması ve gelişmesi için çeşitli girişimler ön plana çıkmaya başladı. Gelecekte elektrikli araçların ön planda yer alacağını öngören çeşitli kuruluşlar bu girişimleri başlatıyor.

Bu girişimler henüz çok yeni olsa da uzun vadede önemli sonuçlar alabilecek gibi görünüyor. Yalnızca tüketicilerin tercihlerine bağlı kalmayacak ama onları aynı zamanda yönlendirecek ve teşvik edecek mekanizmalar önem taşıyor.

Bu doğrultuda, California merkezli girişim Green Commuter, Indiegogo üzerinden başlattığı kitle fonlama kampanyasıyla araç paylaşımında ‘yeşil enerji’ reformu yapmayı hedefliyor. Filosundaki tüm araçların tamamen elektrikli otomobillerden oluşturduğu araç paylaşım modeli geliştiren Green Commuter, aynı zamanda filo yenilemeleri de elektrikli araçlarla yapmayı amaç edinmiş.

Green Commuter’ın amacı hem elektrikli otomobil dikeyinde bir araç paylaşım girişimi olmak hem de elektrikli otomobillerin yaygınlığını artırmak. Filosunda tüm araçlar için Tesla ile anlaşan Green Commuter’ın Tesla Model X kullanacağı da belirtiliyor.

Haberin ayrıntısı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

Elektrik Üretimi

Güneş Enerjisi İzleme ve Kontrol Sistemi Devreye Girecek

Türkiye’de Güneş Enerjisi İzleme ve Kontrol Sistemi devreye girecek. Türkiye yenilenebilir enerji hamlesinde düzenlemeleri de yerine getirmeye başladı. www.risalehaber.com’un haberine göre, yenilenebilir ve alternatif enerji konusunda büyük adımlar atmaya devam

HABERLER 0 Comments

Xiaomi Elektrikli Bisiklet Üretiyor

Çin pazarının pek çok sektöründe faaliyet gösteren Xiaomi firması, yine ülkenin en çok ihtiyaç duyduğu bir konuya yani elektrikli bisiklet üretimine adım atıyor. Çin’de ulaşımda elektrikli araçların gün geçtikçe arttığına

HABERLER

Gediz Üniversitesi’nde Hibrit Santral Kuruluyor

Gediz Üniversitesi kendi elektriğini rüzgar ve güneşten karşılayacak, bu amaçla öğrenci otoparkına hibrit santral kuruluyor. Gediz Üniversitesi, yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımına yönelik bilimsel çalışmalarını çevreci bir projeyle taçlandırıyor. Seyrek’teki kampüse,

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply