AB PV Üreticileri İkinci Dalga İflas Tehlikesiyle Karşı Karşıya

AB PV Üreticileri İkinci Dalga İflas Tehlikesiyle Karşı Karşıya

Çin’de artan güneş paneli üretimi ve düşen talebin fiyatları düşürmesiyle AB PV üreticileri ikinci dalga iflas tehlikesiyle karşı karşıya.

Güneş enerjisi sektörü dünyada gelişme gösterdikçe ve güneş enerjisi yatırımları arttıkça, güneş paneli üretimi de önem kazanıyor. Bu doğrultuda, güneş paneli üretimindeki gelişmeler sektörü doğrudan ilgilendiren bir bir nitelik taşıyor.

Dünyada güneş paneli üretiminde önemli gelişmeler yaşanıyor. Özellikle Çin’de üretilen güneş panelleri Avrupa’daki güneş paneli üreticilerini olumsuz yönde etkiliyor. Bu gelişmeler, güneş paneli üretiminde gerek arz, gerekse de fiyat açısından önemli sonuçlar oluşturuyor.

Çin’de artan güneş paneli üretimi ve düşen talebin fiyatları düşürmesiyle AB PV üreticileri ikinci dalga iflas tehlikesiyle karşı karşıya.

AB Solar Üreticileri Birliği (EU ProSun) başkanı Milan Nitzschke, güneş enerjisi üretiminde fiyatların son bir ay içinde yüzde 20 düştüğüne dikkat çekerek, ikinci bir iflas dalgası yaşamaktan korktuklarını söyledi.

Çin’de yılın ilk yarısında güneş paneli üretimi bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 37.8 artarak 27 GW oldu. Ülkede kurulu güneş santrali kapasitesi de bir önceki yıla göre üç kat artarak 20 GW’a çıktı. Bu yılın sonuna kadar kapasitenin 10 GW daha artarak bu yıl içinde 30 GW olması bekleniyor.

Haberin ayrıntısı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Plastik Çöpte Avrupa Hedef Büyüttü

2012 yılında plastik atıklarının yüzde 36`sını enerji geri kazanımında, yüzde 26`sını geri dönüşümde kullanan, yüzde 38`ini ise toprağa gömen Avrupa`nın hedefi büyük. Buna göre, 2020 yılında toprağa gömülen plastik atık

Elektrik Üretimi

Securitas Güneş Enerjisi Santrallerini Hedefliyor

Securitas Enerji Segmenti Lideri Anıl Akalın, güneş enerji santralleri için çözümler geliştirdiklerini belirtti. Securitas Enerji Segmenti Lideri Anıl Akalın, güneş enerji santralleri için çözümler geliştirdiklerini belirterek, santrallere risk analizleri yapıldıktan

HABERLER

Dünyanın İlk Güneş Enerjili Aile Arabası: Stella

Hollanda’lı Solar Team Eindhoven ekibinin tasarladığı dünyanın ilk güneş enerjili sedan arabası Stella görünümüyle de dikkat çekiyor. Hollanda’lı Solar Team Eindhoven ekibi, dünyanın ilk güneş enerjili sedan arabasını tasarladı. Gerçi

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply