AB, 2030 için yüzde 30 enerji verimliliği hedefliyor

AB, 2030 için yüzde 30 enerji verimliliği hedefliyor

Avrupa Komisyonu, 2030 yılına kadarki süreç için enerji verimliliği hedefini yüzde 30 olarak önerdi. 

solar-energy-llight-bulbAB Komisyonu’nun enerjiden sorumlu üyesi Gunther Oettinger, Komisyon olarak 2030 yılına kadarki süreç için enerji verimliliği hedefini yüzde 30 olarak önerdiklerini bildirdi.

Oettinger, 2020 ylı için belirlenmiş olan yüzde 20 hedefinin de hala ulaşılabilir olduğunu vurgulayarak, “Şu ana kadar uygulamaya konmuş kuralların yardımı ile AB 2020 yılına kadar yüzde 18-19 enerji verimliliğini başarabilir” dedi.

Oettinger, AB`nin 2030 için yaptığı önerinin bağlayıcı olmadığını belirtirken, önerinin bağlayıcı hedef haline gelmesi için Ekim ayında yapılacak toplantıda üye ülkelerin onay vermeleri gerektiğini vurguladı.

Kaynak: Enerji Günlüğü

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

“Dünyanın Enerjisini Ben Koruyorum”

www.enerjimikoruyorum.org web sitesini yayın hayatına başlayarak çocuklarda enerji verimliliği bilincinin gelişmesi için çalışıyor. EnerjiSA tarafından açılan bu site bir yandan da topluma sürdürülebilir katkı sağlamak adına sosyal sorumluluk projelerine devam ediyor.

YATIRIMCI 0 Comments

Aksa, Mısır Elektrik Enerji ve Aydınlatma Fuarı’na Katıldı

Aksa Jeneratör, 24. Uluslararası Mısır Elektrik Enerji ve Aydınlatma Fuarı’na katıldı. Türkiye’de enerji firmaları yurt dışında tanıtım çalışmalarını sürdürüyor. Dünyanın ilk 5 jeneratör üreticisinden biri olan ve 160 ülkeye ihracat

HABERLER

Bir Güneş Enerji Santrali de Şanlıurfa’ya

Güneş ışınlarının en çok vurduğu bölgelerden biri Şanlıurfa’ya güneş enerjisi santrali kurulması planlanıyor. Dünyadaki kullanılabilir kaynakların yüzyıllardır kullanılmasından dolayı yavaş tükendi ve insanlık yeni enerjiler bulmaya çalışıyor. Ancak bu o